обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Спорт » Голос Баштанщини - Спорт

Спорт (16 жовтня №105-106 )

Баштанські спортсмени – в п’ятірці кращих

18 вересня у с. Степове Миколаївського району відбулися фінальні змагання обласних сільських спортивних ігор.
Наші спортсмени виступали з гирьового спорту, міні-футболу, перетягування канату.
З перетягування канату команда посіла VІ загальнокомандне місце. У складі команди виступали Валентин Дерев’янко, Леонід Золотар, Сергій Калачов, Олександр Славінський, Ігор Стародуб з м. Баштанки.
Гирьовики виступали у п’яти вагових категоріях. У ваговій категорії 60 кг виступав Денис Ваценко, який став чемпіоном області. У ваговій категорії до 70 кг  – Іван Панас, який виборов V місце. У ваговій категорії до 80 кг – Євген Остафій, якій посів ІV місце. До речі, це єдиний гирьовик з Баш-танки, а решта – з Христофорівки. Олександр Пікуль виборов VІ місце у ваговій категорії до 90 кг, а Микола Галушко – V у ваговій категорії понад 90 кг. Загалом команда гирьовиків посіла V загальнокомандне місце.
Команда з міні-футболу виборола ІІ місце. У її складі грали Віктор Степанов, Сергій Ярков, Володимир Єланцев, Іван Доцин, Валерій Лиходій, Руслан Ренкас, Денис Яремко, Олександр Стингач та Володимир Валях.
Отже, у підсумковій таблиці спортсмени Баш-танського району посіли V місце.
Команда «Славія», яка виборола кубок АПК пам’яті Маврокордато, з 3 по 6 жовтня представляла область на Всеукраїнських сільських спортивних іграх у м. Бориспіль.
Лідія АВРАМЕНКО.

Футбольний турнір пам’яті Василя Рожка

У неділю, 3 жовтня у селі Добра Криниця відбулися спортивні змагання з футболу, присвячені футбольній зірці Баштанщини 50-х років Василю Дмитровичу Рожку.
Колектив фізкультури Доброкриничанської сільської ради, з ініціативи якого був організований турнір, вирішив ушанувати пам’ять свого славного спортсмена-земляка, хоча й з великим запізненням.
У далекому 1949 році у складі футбольної команди Новогеоргіївки (Булгаково) Василь став володарем кубку України з футболу серед сільських футболістів і був визнаний кращим футболістом того кубкового турніру, який проходив у м. Києві. Столичні фахівці з футболу помітили талановитого сільського футболіста, який влучно і дуже сильно пробивав по воротах суперників. У 1950 році на базі збірної команди Баш-танського району була створена збірна команда України серед сільських спортсменів, до якої увій-шли 7 представників нашого району разом з Василем Рожком.
І ось у Добрій Криниці зібралися команди «Океан» (м. Миколаїв), Мар’янівки, ветерани           м. Баштанки та Доброї Криниці, які й виборювали футбольний кубок прославленого футболіста. Після покладання квітів на могилу Василя Дмитровича, сільські уболівальники спостерігали за грою учасників цих змагань.
Кубок Василя Рожка вибороли миколаївські футболісти. Син футболіста Анатолій, який взяв участь у цьому святі футболу, вручив команді-переможцю кубок свого батька. Друге місце виборола команда Доброї Криниці, третє – ветерани Баштанки. Всі учасники змагань отримали цінні подарунки.
Отже, запроваджена хороша традиція, що допоможе залучити до систематичних занять фізичною культурою та спортом сільську молодь, якій є з кого брати приклад.