Пятница, 23.03.2018, 12:45
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Соціальні об’єкти – обличчя наших сіл (фото) (№63 | 11.06.2011)
Голос Баштанщини

Оглянути, як живуть сьогодні села, як функціонує соціальна сфера в кожному населеному пункті, його благоустрій, вивчити проблеми – таку мету ставили перед собою учасники об’їзду сільських та міської рад, який відбувся днями в нашому районі за участю голови райдержадміністрації  І. В. Рубського, голови районної ради Л. І. Луценко та їх заступників.

 Протягом трьох днів були обстежені заклади охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, оцінено санітарний стан кожного села.

 

Щодо благоустрою територій сільських рад, на належному  рівні працює Єрмолівська сільська рада. І на центральній садибі, і в Новоукраїнці всі двори та вулиці впорядковані, чисті, бур’яни викошені.

Обабіч під’їзних шляхів добре доглянуті і вибілені автобусні зупинки. В задовільному стані також території Добренської, Плющівської, Мар’ївської, Привільненської сільських рад.

Приємне враження залишилося від відвідин Інгульської, Привільненської, Лоцкинської дільничних лікарень, Христофорівської, Костичівської, Виноградівської, Новоєгорівської лікарських амбулаторій, Мар’ївського, Новоукраїнського, Ленінського, Пісківського, Мар’янівського, Новоіванівського, Новопавлівського, Красноставського, Добренського, Андріївського, Новоолександрівського ФАПів.

Найбільш гострою проблемою тут є забезпечення медичними кадрами. Відсутність середнього медперсоналу в Новосергіївському, Тарасівському, Новобирзулівському, Плющівському ФАПах створює проблеми з наданням первинної медичної допомоги жителям сіл.

Потребує ремонту дахів на всіх приміщеннях Лоцкинська дільнична лікарня, частково потрібно відремонтувати дах у Плющівському ФАПі.

Явкинська амбулаторія потребує капітального ремонту, а краще – переводу в інше приміщення. Це необхідно й Доброкриничанському ФАПу.

Поточного ремонту потребує Новоєгорівська лікарська амбулаторія. А на території ФАПу   с. Перемога слід просто навести елементарний порядок.

Деяких медпрацівників у робочий час не було на робочому місці. Замки висіли на дверях Кашперо-Миколаївської лікарської амбулаторії, Єрмолівського  та Шевченківського ФАПів, заросло бур’янами подвір’я та прилегла територія Тарасівського ФАПу.

А як пояснити повну антисанітарію біля Старогороженського ФАПу? Завпунктом, щоправда, тут немає. Але ж працює молодша медсестра. Того дня вона була задіяна на забезпеченні явки старогороженців до пересувного флюоромобіля. Та якби подвір’я ФАПу було чисте й охайне, ніяких претензій ніхто б не пред’являв.

Найбільше проблем у сільських радах із закладами культури. Приміщення будинків культури й клубів, які знаходяться на балансі сільських рад, потребують капітального ремонту. Але коштів на це, на жаль, не вистачає. Заслуговують шани працівники закладів культури, які, працюючи на 0,25 або 0,75 ставки, намагаються власними силами підтримувати культуру на селі: проводять святкові заходи, дискотеки для молоді, власноруч роблять ремонти.

Ленінський, Кашперо-Миколаївський, Костичівський, Плющівський, Пісківський, Христофорівський, Доброкриничанський, Новоіванівський, Привільненський, Єрмолівський сільські будинки культури потребують ремонту, перекриття покрівлі, заміни скла у вікнах тощо.

А приміщення Лоцкинського будинку культури знаходиться в аварійному стані. Капітального ремонту потребують приміщення Явкинського, Мар’ївського БК. Комісія відзначила, що в задовільному стані знаходяться Інгульський, Новоолександрівський, Добренський, Новоєгорівський, Новосергіївський будинки культури.

Стосовно бібліотек району, то майже всі вони знаходяться у хорошому стані. Капітального ремонту або переведення в інше приміщення потребує Явкинська бібліотека.

Хороші враження залишилися від відвідування музею у Христофорівці, музейної кімнати у Плющівці, де намагаються зберегти пам’ять про роки Великої Вітчизняної війни, про історію своїх сіл.

Проблемою сільської місцевості залишаються  неопалювані поштові відділення зв’язку.

Оглянуло керівництво району й усі заклади освіти, цікавилися, як організовано оздоровлення дітей, чим їх годують у пришкільних таборах.

У загальноосвітніх закладах також зустрічаються як плюси, так і мінуси. Наприклад, у Добренській, Новоолександрівській ЗОШ потрібно відремонтувати спортивні зали. В Кашперо-Миколаївській ЗОШ слід замінити вугільний котел, відремонтувати ганок. У Плющівській ЗОШ необхідно відремонтувати зовнішню каналізацію, а в Пісківській ЗОШ слід замінити скло у вікнах. У Привільненській ЗОШ – давня проблема з дотриманням температурного режиму, що пов’язано з облаштуванням системи опалення.

Ремонту потребують внутрішні санвузли у старому корпусі Баштанської ЗОШ №1, а в гімназії – каналізація.

В кінці серпня відбудеться повторний об’їзд навчальних закладів, під час якого ретельно перевірятиметься їх готовність до нового навчального року.

Загалом об’їзд територій показав, що майже в кожній сільській раді є позитив, а проблеми схожі. Але ті, кому небайдужа доля рідного села, шукають вихід із скрутного становища, намагаються все можливе робити своїми силами.


Галина МЕЛЬНИК,

Юлія РУДЕНКО.


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (20.06.2011)
Просмотров: 327 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz