Среда, 25.04.2018, 10:56
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Дощі вправним жниварям не завада (фото) (№72 | 07.07.2011)
Голос Баштанщини

Жнивна кампанія в нашому районі в повному розпалі. Це – завершальний акорд нелегкої селянської праці. І, як завжди, погода додає ложку дьогтю в діжку меду. Дощі, що рясно поливають ниву під час жнив, призупиняють збирання ранніх зернових. Але вправним жниварям вони не завада.

Серед таких – ТОВ «Агро Капітал Миколаїв», яке вже четвертий рік господарює на землях Баштанського району. Про хід жнив у товаристві нашому кореспонденту розповів старший агроном Олександр Шевченко.

 

Під’їхавши до центрального відділення ТОВ «Агро Капітал Миколаїв», що в с. Добра Криниця, застаємо пожвавлений рух КамАЗів з причепами, які роз’їжджаються на місця призначення по всьому району. Адже товариство орендує землі на територіях Доброкриничанської, Привільненської, Мар’ївської, Лоцкинської, Явкинської сільських рад. З 6.30 в полі працюють і комбайни.


Із 9700 га землі збиранню підлягають 4800 га озимої пшениці та 1950 га озимого ріпаку. На 5 липня вже зібрано пшеницю на площі 2600 га з середньою врожайністю 36 цнт/га.

На косовиці задіяно 17 комбайнів «Джон Дір», з них 10 власних і 7 найманих. На перевезенні зерна працюють 35 КамАЗів. Тож за день в середньому збирають по 500 га. І хоча вологість зерна 16%, збирання не припиняється. Адже збіжжя відразу відправляють на ПАТ «Явкинський елеватор», де його доводять до потрібної кондиції. Це робиться з метою збереження врожаю, щоб не допустити втрат зерна в колосі.

Після почутих сухих цифр виїжджаємо в поле, де в повному розпалі йде збирання ранніх зернових. На золотавих нивах снують комбайни, що ніби пливуть по пшеничному морю. Біля лісосмуг очікують на зерно КамАЗи.


Тут же постійно знаходиться й досвідчений агроном Анатолій Корнійович Пугачов, який в будь-яку хвилину допоможе усунути проблему.

Серед кращих комбайнерів керівництво товариства відзначило екіпажі в складі комбайнера і помічника Івана Теселька і Сергія Савчинка, Сергія Шевчука та Анатолія Дем’янчука, Сергія Канахова та Миколи Ястребова, Олександра Ястребова і Геннадія Рижика.

Вправно перевозять зерно з поля на елеватор водії Андрій Желєзко, Олександр Місюра, Олександр Богданов і Олександр Буга.

Трактористи Сергій Подобєдов і Микола Абрамов розвозять пайовикам солому в тюках.

Пожежну безпеку забезпечує Микола Онищенко на своєму тракторі «Джон Дір» з дисковою бороною. До речі, всі поля обкошені та оббороновані, що відповідає техніці безпеки під час збирання зернових.

На вже зібраному полі працюють три преси і п’ять тракторів з причепами, які розвозять тюковану солому бажаючим пайовикам. Незатребувана солома відразу розсіюється за комбайнами і виступає своєрідним добривом. Адже посіви в товаристві проводяться по нульовій технології спеціальними сівалками. Так на щойно скошених полях з озимою пшеницею на наступний рік буде посіяно озимий ріпак.

Вже розпочалися й розрахунки з пайовиками соломою і зерном. За бажанням землевласника, розрахунки здійснюються і в грошовій формі.

На наступному полі йде підготовка грунту під соняшник, яку проводить Віталій Гончар на своєму «Кейсі-535» з розпушувачем. Величезна машина швидко і вправно маневрує по полю, залишаючи після себе чорні смуги ріллі.

Від поля до поля на своєму «Жигулі» курсує Василь Цівенко, який здійснює інженерно-технічне забезпечення.


Піклується керівництво товариства про триразове безкоштовне харчування для своїх працівників, а також безкоштовний підвіз до місця роботи, бо працюють тут не лише доброкриничани, а й жителі навколишніх сіл і  Баштанки.

У товаристві заробітна плата виплачується вчасно і в повному обсязі. Всі працівники працюють на ставках. Тож незалежно від пори року люди отримують гідну заробітну плату, про яку більшості працюючих, наприклад, у Баштанці можна лише мріяти.

Тож на прощання бажаємо працівникам товариства гарної погоди. А працювати вони вміють.

Олена ВИНОГРАДОВА.

На знімках: комбайнери Іван Теселько і Сергій Савчинко; тракторист  Микола Онищенко; готує грунт Віталій Гончаров; агроном А. К. Пугачов; водій Олександр Буга;  техінженер Василь Цівенко.

Фото Сергія Балдука.


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (11.07.2011)
Просмотров: 737 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz