Понедельник, 27.01.2025, 14:51
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Хай звучить музика! (фото) (№57-58 | 28.05.2011)
Голос Баштанщини

Дитячу музичну школу, яка знаходиться по вулиці Театральній, можна знай-ти, не читаючи вивісок. Адже звідси стільки різноманітних звуків доноситься – невпевнені гами на скрипці, стрімкі фортепіанні пасажі, чистий, дзвінкий голос труби і арпеджіо баяна, злагоджене звучання дитячого хору, гармонійні акорди народного ансамблю. Тут вчаться грати і творять юні талановиті музиканти.

Педагоги та вихованці музичної школи нещодавно запросили до себе в гості учасників літературно-мистецького клубу «Роксолана».

Директор Баштанської музичної школи Алевтина Семеліт привітала роксоланівців і повідомила, що нещодавно вихованці школи побували на підсумковому огляді-конкурсі серед музичних шкіл області, який відбувся у місті Вознесенську під назвою «Джерело юних талантів». Там її нагородили Похвальною грамотою обласного управління культури, адже серед 15 музичних шкіл районного значення Баштанська посідає друге місце. Тож учні музичної школи й вирішили показати свої здібності гостям.

 

Всюди, де живе, працює і відпочиває людина, звучить музика. Зараз, коли буяють своїм сліпучо-білим цвітом дерева, яскраво-червоним тюльпани, її звуки відчуває кожна жива душа. Тому саме весні, весняним святам вихованці музичної школи разом зі своїми педагогами присвятили виступи. Тим більше, що цьогорічна весна для них досить вдала: з 12 учасників зонального конкурсу 7 отримали призові місця.

Ведуча вечора Лариса Степанівна Шулюк розповіла про особливості кожного музичного інструмента. Наприклад, багато хто вперше дізнався, що фортепіано є одним з найпопулярніших інструментів у всьому світі. Його можна побачити в школах і дитячих садках, у будинках культури і дитячої творчості. А ще на фортепіано можна одночасно грати мелодію й акомпанувати до неї. У цього інструмента найбільший діапазон – від низьких до найвищих звуків. А ще на фортепіано можна грати вдвох, тобто ансамблем, не заважаючи один одному, тому що в кожного виконавця своя партія.

Серед народних інструментів, які користуються великою любов’ю, найбільш популярним є акордеон. Він зовні схожий на баян, але в лівій частині не кнопочки, а клавіші, як у фортепіано. А який звук, тембр! Цьому інструменту доступне все, навіть концерт з симфонічним оркестром.

Найніжнішим і найспівучішим інструментом є скрипка. Її історія дуже давня й про неї можна розповідати годинами. В той же час скрипка – найскладніший інструмент, який вимагає тонкого музичного слуху і на ньому відсутні кнопочки чи клавіші, його необхідно відчувати пальцями й слухати правильну інтонацію. А як красиво скрипка звучить в оркестрі, ансамблі, дуеті!

Присутні мали можливість отримати насолоду від гри на скрипці. Скрипічний дует у складі Інеси Степанової та Лілії Вилкул з концертмейстером Мариною Валантир, виконали твір композитора Дорея «Сумна Венеція». Зачарували своїм виконанням дуети: фортепіанні – Інни Савченко та Лариси Шулюк; Марини Валантир та її учениць Діани Кушнір і Марії Османової; скрипки й гітари – сестричок Іри та Каті Шишук.

Грою на фортепіано радували також Вікторія Каделяк, Олена Онофрійчук, Владислав Лободін, Ольга Шишук, на гітарі – Олександр Паславський, на ксилофоні – Андрій Ковтун. А задали тон концерту ансамбль народних інструментів (кер. Олександр Сушицький) та вокальний ансамбль «Джерело» (кер. Наталя Дуб’яга).

Жоден концерт не обходиться без пісні, адже пісню люблять всі, бо, як правило, її мелодія доступна всім. Для учасників вечора співали: лауреат обласного конкурсу «Перші ластівки» 2009 р. Влада Лещенко, учасники  молодшого хору (кер. Наталя Дуб’яга). А завершила концерт артистична Катя Дрозд піснею «На добро».

Щирими дружніми оплесками глядачі вітали виступ кожного юного артиста. Присутні ще раз переконалися, як багато в нас талановитих дітей.

– Я 32 роки працюю в музичній школі, – розповіла її директор А. В. Семеліт. – З них 25 років – директором. Зараз у музичній школі навчається 110 учнів. У час сучасних технологій, суцільної комп’ютеризації нашим вихованцям нелегко знайти час для занять музикою. Але природний потяг душі до прекрасного, до кращих людських цінностей та, зокрема, музики, до яких прагнуло людство у всі часи, й допомагають нашим учням здобувати музичну освіту поряд із загальною.








Лідія АВРАМЕНКО.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (01.06.2011)
Просмотров: 638 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 6
Гостей: 6
Жителей: 0
OnlineBSH© 2025Хостинг от uCoz