Суббота, 26.05.2018, 02:16
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Осад вилучаємо не лише з води (№62 | 09.06.2011)
Голос Баштанщини

У ході підготовки та розгляду на сесії районної ради питань «Про хід виконання Програми забезпечення населення Баштанського району якісною питною водою на період 2005-2020 років, затвердженої рішенням районної ради від 27 жовтня 2005 року №7» та «Про затвердження Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Баш-танського району на 2011-2014 роки» виникло питання щодо незабезпечення КП «Міськводоканал» надання послуг з якісного водопостачання населення міста та сіл Баштанської міської та Добренської сільської рад. Зокрема, зазначалося, що населенню подається брудна вода із неприємним смаком та запахом. Пояснення, надані Баштанським міським головою В. Ф. Рибаченком, депутатів не задовольнили, поскільки Володимир Федорович пояснив, що вся проблема – в нестачі коштів на проведення всіх необхідних заходів. З метою з’ясування необхідності виділення коштів із районного бюджету на зазначені цілі та умов, які спричинили погіршення якості води, було запропоновано створити тимчасову  контрольну комісію із числа депутатів районної та міської рад із залученням спеціалістів відповідних служб.

На жаль, керівництво КП      «Міськводоканал» не надало можливості для роботи депутатської групи.

Під час проведення контролю за якістю питної води, що постачається КП «Міськводоканал», Баштанською СЕС було виявлено, що питна вода в м. Баштанка, с. Добре, с. Новоєгорівка не відповідає діючим вимогам.

28.05.2011 року було проведено позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації з участю працівників Миколаївської облСЕС, яка здійснила перевірку стану забезпечення доброякісною питною водою підприємством КП «Міськводоканал». У результаті перевірки було встановлено, що на очисних спорудах підприємства не працювала коагуляція, знезараження, був відсутній запас знезаражуючих засобів – гіпохлориду та повареної солі для електролізної установки, не проводиться повний хімічний аналіз води, як вхідної, так і на всіх етапах водопідготовки, відсутній виробничий бактеріологічний контроль. Знезараження води проводилося розчином хлорного вапна без врахування вимог СЕС.

В результаті цього, склалася загроза виникнення епідемічних ускладнень, пов’язаних із вживанням питної води. Зі слів директора КП «Міськводоканал» Р. В. Рибаченка, така ситуація склалася з 07.05.2011 року, коли на підприємстві закінчився запас гіпохлориду. Але найгірше те, що керівник самостійно прийняв рішення використовувати хлорне вапно без погодження з Баштанською СЕС.

У зв’язку з цим, у районі терміново було проведено наради з власниками харчових об’єктів, дитячих та підліткових закладів з питань недопущення епідем-ускладнень, обмежено проведення масових заходів на підприємствах громадського харчування, припинено роботу об’єктів, які не забезпечені питною водою гарантованої якості за рахунок альтернативних джерел водопостачання, зобов’язано власників об’єктів посилити нагляд за станом здоров’я працівників, розгорнуто широку роз’яснювальну роботу серед населення з питань використання для питних та побутових потреб води гарантованої якості із альтернативних джерел водопостачання.

Керівництву КП «Міськводоканал» було доручено терміново поповнити запас гіпохлориду натрію, що й було зроблено до ранку 29.05.2011 року, і введено режим гіперхлорування, розпочато промивку водомереж міста. Баштанською СЕС щоденно здійснювався лабораторний конт-роль за якістю води, на насосній станції було розпочато термінову очистку «швидких» фільтрів. Всі вищезазначені заходи дали змогу вирівняти ситуацію і станом на 03.06.2011 року якість води в водомережах м. Баштанка, с. Добре, с. Новоєгорівка була приведена у відповідність до державних стандартів. Але так як режим гіперхлорування й промивка водомереж триває, воду рекомендується відстоювати.

Разом з тим не залишилася поза увагою і недбала халатність керівництва КП «Міськводоканал» стосовно дотримання технології очищення води. Тому політрадою районної організації Партії регіонів керівник КП «Міськводоканал» Р. В. Рибаченко був виключений із членів партії регіонів, а міському голові В. Ф. Рибаченку оголошено догану. А 01.06.2011 року на позачерговій сесії Баштанської міської ради, на якій розглядалося питання стану питної води в м. Баштанка. на вимогу депутатів міський голова розірвав контракт з директором КП «Міськводоканал».

Олександр ПРОЦАК,

заступник голови райдержадміністрації, член Партії регіонів.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (14.06.2011)
Просмотров: 294 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz