Среда, 25.04.2018, 10:55
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

У Оксани Смоли – друга книга (№74 | 14.07.2011)
Голос Баштанщини

В червні цього року видано роман-мозаїку нашої землячки з Баштанки Оксани Смоли «Рух назустріч Світлу» в рамках обласної Програми підтримки віт-чизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області. Роман вийшов у видавництві «Іліон» накладом 1000 примірників і згідно з обласною програмою  буде розповсюджений по школах та бібліотеках області.

В анотації зазначено, що  роман-мозаїка Оксани Смоли «Рух назустріч Світлу» – це автопортрет у слові, написаний сильними і яскравими барвами, та його проекція на сучасний світ, позначений протиріччями й дисонансами, це виклик антилюдяності, фальші, пристосуванству, злу, протест проти змертвіння літератури й душі, це громадянська позиція, задекларована читацькому загалу, спроба залишити себе справжнього світу і водночас – «самодостатній монолог», театр одного актора, але де абсолютно всі читачі є співучасниками гри на арені життя, є дійовими особами, тому що твір спонукає до роздумів, прозрінь і відкриттів, до активної життєвої позиції, дарує естетичну насолоду і вміння бачити й цінувати неповторність миті й красу життя.

Роман складається з трьох розділів: «Смуток і радість», «Рух назустріч Світлу», «На терезах віч-ності». Перша частина була опублікована в львівському  журналі «Дзвін» Національної Спілки письменників України в 2007 році. Про цей твір відізвався у своїй книзі «Перед незримим вівтарем»  Петро Сорока, відомий письменник і літературознавець, доцент кафедри теорії літератури і порівняльного літературознавства  Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Він пише: «Оксана Смола з м. Баштанки (Миколаївщина) увійшла в літературу романом «Смуток і радість». Увійшла, хочеться вірити, назавжди. Світлий, яскравий і успішний дебют! Роман душі написано у формі щоденника, може, найважчого, найзрадливішого і найпідступнішого епічного жанру. Але я не побачив у ньому жодної фальшивої чи нещирої ноти. Після численних невдач на щоденниковому полі (навіть визнаних авторитетів, чи тих, які вважають себе такими) нарешті появився твір повнокровний і живий, зрілий і високодуховний, і головне – спроможний допомогти вистояти самотній зневіреній людині».

Друга частина роману-мозаїки оприлюднена в  івано-франківському часописі «Перевал» минулого року. В газеті «Літературна Україна» та в культурологічному тижневику «Тернопільський оглядач» – етюди зі щоденникових нотаток, у «Дзвоні» (2010) подана добірка поезії, яка увійшла до третього розділу «На терезах Вічності».

Роман-мозаїка «Рух назустріч світлу» – друга книга Оксани Смоли. Незабаром авторка планує провести презентацію нового твору своїм землякам. Тож матимемо можливість ознайомитися і з твором, і з історією його написання, поспілкуватися з автором.

 

Іван ВІННИЦЬКИЙ,

начальник відділу культури й туризму РДА.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (18.07.2011)
Просмотров: 504 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz