Пятница, 20.04.2018, 22:21
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Духмяним хлібом пахне степ (фото) (№75-76 | 16.07.2011)
Голос Баштанщини

На цьому тижні жнивна кампанія в районі досягла свого екватора. Чимало невеликих господарств закінчили збір ранніх зернових, решта – в прискореному темпі продовжує роботу, з тривогою поглядаючи на небо. Адже погода підносить свої сюрпризи: короткочасні, а місцями й ливневі дощі. В народі недаремно кажуть: дощ іде не тоді, коли просять, а тоді, коли косять.

Липневого спекотного дня довелося побувати відразу в чотирьох господарствах. Настрій в усіх не дуже радісний: люди чекали  кращого ужинку.

Про те, чим живуть сьогодні сільгоспвиробники приінгульської зони, наш репортаж.

 

 

ВАТ «Виноградівський»

 

«Виноградівський» в обробітку має 300 га землі. В цьому році збиранню підлягало 130 га ранніх зернових, з них – 60 га озимого ячменю і 70 га озимої пшениці.

Жнивна кампанія в товаристві вже завершена. Зібрано всього 90 т збіжжя. Середня урожайність становить 12,8 цнт/га. Протягом весни і початку червня на полях господарства не було жодних опадів. Тоді як в селі хоча б трішки дощ прибивав пилюку, на полі не впало жодної краплі.

– Таких важких жнив, як у цьому році, не пам’ятаю, – розповіла голова правління Валентина Гідулян, яку застаємо в приміщенні контори. – Навіть у засушливому 2006 році мали кращий урожай, ніж тепер.

Працівники товариства завершують тюкувати солому найманим пресом, яку розвозять бажаючим пайовикам, та готують грунт під майбутній урожай.

– Що б там не було, але із землевласниками розрахуємося в повному обсязі, – запевнила Валентина Василівна, – та й наші працівники отримають все сповна. В товаристві працює лише 12 чоловік, але ці люди вболівають за своє господарство, при необхідності не рахуються ні з часом, ні з силами.

В першу чергу, хочу подякувати нашим трактористам-пенсіонерам Борису Івановичу Проскуровському, Афанасію Потаповичу Скрягіну, Олександру Олександровичу Атаманюку, Миколі Васильовичу Пасічнику, які більше 25 років працюють у нашому господарстві, не залишаючи його ні в часи процвітання, ні в часи проблем. Це люди, які й грунт готують, і сіють, і збирають, і тюкують, і не відмовляються від будь-якої роботи в товаристві. Сумлінно працює наш водій-універсал Сергій Вікторович Кізіма, який утримує в належному технічному стані ввірені йому автомобілі.

Крім цього, хочу відзначити роботу наших юних помічників, які задіяні на тюкуванні соломи. Це – Діма Воронін, Женя Костенко, Діма Татарін та Діма Козійчук. Хлопці добросовісно працюють, швидко і вправно вантажать тюки. Батьки можуть пишатися такими дітьми.

 

 

 

Ф/г «Армен»

 

На території Інгульської сільської ради господарюють три великі товариства: ВАТ «Богданівський плодорозсадник», СТОВ «Інгульське», ТОВ «Райз-Південь» та чимало фермерських господарств. Сьогоднішня розповідь про господарство Сергія Григоровича Саакяна, який користується заслуженою повагою інгульчан.

Колектив фермерського господарства невеликий – всього 9 чоловік, але кожен знає свої обов’язки і добросовісно їх виконує.

У цьому році збиранню підлягало 430 га ранніх зернових. На збиранні задіяно 2 комбайни з трьох. Кращими серед комбайнерів Сергій Григорович назвав Олександра Поліщука і його помічника Віталія Калченка, серед трактористів – Володимира Арсенюка. Першими його помічниками  в організації жнивної кампанії є агроном Роберт Саакян та інженер Пайлак Саакян.

На підготовці грунту, що йде відразу після збирання зернових, працює Володимир Бутяєв, який лише другий місяць як прийшов у господарство, але зарекомендував себе добросовісним працівником.

Уже розпочалися розрахунки з пайовиками. Бажаючим завозиться тюкована солома, зерно.

С. Г. Саакян потурбувався про триразове безкоштовне харчування для учасників жнив. Крім цього, на поле підвозять безкоштовно цигарки, мінеральну воду.

– Частину зібраного зерна продали, щоб забезпечити все необхідне для господарства, – розповів фермер, – решту завозимо в склади. Будемо чекати стабільних цін на збіжжя.

Злагодженість і стабільність панують у господарстві, що свідчить про налагоджений механізм роботи всього колективу.

 СТОВ «Інгульське»

 

На току товариства застаємо директора М. І. Куца.

– Сьогодні завершуємо збирання ранніх зернових, – поділився Микола Іванович, – тільки б погода не підвела. Особливістю цьогорічних жнив є неодночасне дозрівання зернових. 24 червня почали обкоси полів, а вже 30 – збір озимого ячменю, якого в нас було 141 га. Середня врожайність озимого ячменю 17,3 цнт/га.

Було у нас і 130 га ярого ячменю, з них – 104 га списали, а лише з 26 га зібрали. Така ж ситуація і з ріпаком, який займав 142 га. Весняні заморозки знищили посіви на 97 га, які списали повністю, решта – теж слабкі. Зібрали лише близько 960 тонн ранніх зернових. Як розумієте, чекали більшого.

На жнивах було задіяно 2 власних комбайни «Нива» та 2 найманих комбайни «Полісся-801». Керівник товариства відзначив роботу комбайнерів Миколи Сінчишака і Василя Данилюка, хоча й наймані комбайнери працювали добре. Возили зерно водії Леонід Кафтан, Валерій Стасюк, Микола Мурін, Віктор Іщенко. На підготовці грунту працюють трактористи Юрій Федорченко, Микола Поліщук. На тюкуванні соломи – Руслан Гарлів. Вже розпочали розрахунки з пайовиками як соломою, зерном, так і грошима.

Не менш гаряче було і на току господарства. Весь облік зерна веде вагар Тетяна Гончар. Перекидають, чистять збіжжя на ЗАВі Микола Задирака разом з Володимиром Усом і Світланою Данилюк.

Постійно тримали руку на пульсі жнив заступник директора Микола Федорченко, агроном Віталій Копійка, бригадир тракторної бригади Олександр Пухалевич та газоелектрозварювальник Дмитро Мохон.

Особливістю СТОВ «Інгульське» є переробка власної продукції. Цех переробки складається з млина, олійні, крупорушки, якими завідує Микола Мідак. Йому допомагає різноробочий Володимир Сінчишак. Крім власної  сировини, переробляють і давальницьку.

До всього, працюють пекарня, макаронний цех, де господарюють завідуюча Наталя Фадєєва і пекар Валентина Іщенко. Інгульський хліб, спечений їхніми руками, добре знають не лише односельчани, а й жителі навколишніх сіл. Його духмяний запах щоранку вабить людей до пекарні, де вони купують, крім хліба, макаронні вироби, різні крупи, олію.

СТОВ «Інгульське» по праву може бути прикладом для інших господарств щодо переробки власної продукції і в цьому заслуга Миколи Івановича Куца, який зберіг і відродив переробну галузь.

 ТОВ «Райз-Південь»

 

Одне з найкрупніших господарств Інгульської сільської ради – ТОВ «Райз-Південь». На жаль, виконачого директора Бориса Басова не застали. він поїхав у центральний офіс. З нами зустрілася головний агроном Валентина Захарченко, яку застали на полі ріпаку, де чотири потужних комбайни «Джон-Дір», як кораблі, плавали полем.

На знімках: оператор ЗАВу Микола Задирака і різноробочий Володимир Ус; ваговик Тетяна Гончар; комбайнер Василь Данилюк і водії Віктор Іщенко та Микола Мурін.

 

– На сьогоднішній день жнивна кампанія в нашому товаристві досягла свого екватора, – розповіла Валентина Василівна. – В обробітку маємо 3286 га. Збиранню підлягає 808 га озимої пшениці, 333 га озимого ячменю та 789 га ріпака.

Вже зібрали весь озимий ячмінь, середня врожайність якого 23 цнт/га. Тепер намагаємося в найкоротші терміни зібрати ріпак, який постраждав від весняних заморозків, тому посіви зріджені. Зібрали також лише насіннєву пшеницю. Останню зберемо після ріпака.

Вже в комори засипали необхідну кількість насіннєвих озимих ячменю і пшениці під урожай-2012.

Хочу відзначити, що наші пари знаходяться у відмінному стані. Збирання ранніх зернових і  ріпаку здійснюємо лише своїми «Джон-Дірами», на яких працюють екіпажі в складі Анатолія Кузьмука та Олександра Куца, Сергія Березовського і Володимира Приходька, Сергія Миронова і Сергія Масяна, братів Сергія та Костянтина Грицакових, їм допомагає батько Микола Грицаков.

Зерно від комбайнів на своєму ГАЗ-53 возить водій Леонід Мельник та ще п’ять найманих КамАЗів.

На току облік за зібраним збіжжям ведуть агроном-насіннєвод Наталя Приходько та бухгалтер Людмила Коцюба. Сумлінно працює оператор ЗАВу Микола Гаврилів. Зібране зерно відправляють на ВАТ «Явкинський елеватор».

Паралельно йде підготовка грунту під майбутній урожай, яку здійснюють трактористи  Руслан Литвиненко і Микола Пізнюра. На заготівлі соломи працюють Сергій Мельник і Віталій Михальчук, їм допомагають Олександр Куц і Віктор Ус.

Як і всі господарства, «Райз-Південь» почалио розрахунки з людьми. Бажаючим завозять солому. Плата за пай становить 5%.

Спостерігаючи за роботою потужної техніки, переконуєшся, що друга половина жнив пройде набагато швидше, ніж перша, бо короткочасні дощі призупиняли жнивний процес. Люди поспішають, адже примхи погоди нам не підвласні.

… Курява з-під коліс автомобілів утворює справжню стіну, але запаху щойно скошеної стерні не переб’єш нічим.

 
Олена ВИНОГРАДОВА.

На знімках: водій Леонід Мельник; комбайнери Олександр Куц і Сергій Березовський.

Фото автора.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (19.07.2011)
Просмотров: 830 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz