Среда, 25.04.2018, 11:00
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Спалювання стерні – шкідливе і незаконне (№75-76 | 16.07.2011)
Голос Баштанщини

У Баштанському районі збирання врожаю зернових виходить на завершальну стадію. Не встигли деякі господарі заховати в комори зібране, як починають «чистити» поля від стерні її випалюванням. Бездумні дії часом призводять до непоправних наслідків і багатотисячних збитків. Подібні випадки трапляються і на Баштанщині.

 

Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема, і на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень. Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

Відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

З початку жнив співробітниками МНС у районі постійно проводяться рейдові перевірки і контроль за недопущенням випалювання стерні. Однак усупереч заборонам Державного пожежного нагляду МНС в районі зареєстровані непоодинокі факти випалювання стерні в ході збирання врожаю. А саме, в с. Кашперо-Миколаївка одноосібник В. А. Баришніков, с. Новоєгорівка – одноосібник П. В. Олійник, в с. Мар’янівка – ТОВ «Квінт ССД».

Всі порушники притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення. свої висновки зробить і екологічна інспекція, де штрафні санкції набагато більші. Тільки завдяки оперативним діям підрозділу МНС не було допущено розповсюдження вогню на сусідні незібрані поля.

Баштанський РВ УМНС ще раз звертається до сільгоспвиробників з попередженням: пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через вашу безвідповідальність! У разі виникнення пожеж і знищення нескошених полів порушники обов’язково будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності!

Андрій МОГИЛКО,

начальник

Баштанського РВ УМНС.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (19.07.2011)
Просмотров: 336 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz