Воскресенье, 22.04.2018, 23:38
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Відлуння свята (№79 | 28.07.2011)
Голос Баштанщини

Така коротка купальська ніч

Вже давно згоріло купальське багаття й спливли вінки по Інгулу, а в редакцію райгазети продовжують надходити листи, в яких йдеться про святкування улюбленого в народі свята – Івана Купала.

Обрядове свято Івана Купала відбулося в Христофорівці. Напередодні свята за селом на мальовничому березі Інгулу було підготовлене величезне купальське багаття, яке сягало у висоту 10 метрів. Це вогняне диво приваблювало й дорослих, і малечу. На свято завітали й представники районної влади – заступники голови райдержадміністрації Л. М. Гриневич та О. В. Процак, радник голови районної ради В. П. Єланцева, начальник відділу культури І. С. Вінницький та інші.

Гості з району та сільський голова Тетяна Голуб привітали громаду зі святом, побажали гарного нас-трою, успіхів, здоров’я.

Ведучі Рима Ваценко та Настя Ямпольська розпочали святкову програму. Організаторами цього дійства були завідуюча сільським клубом І. Г. Цимбалюк та завідуюча музеєм Т. В. Цимбалюк.

Чудові купальські пісні співали учасники художньої самодіяльності – В. Є. Москаленко, С. Ю. Новицька, Т. К. Голуб, Т. В. Голуб, Н. Н. Ляпіна, художній керівник М. Ф. Галушко.

Танцювальний гурт «Весна» у складі Галини Бєлєнкіної, Юлії Піган, Людмили Біліченко, Антоніни Гурєвської, Валерії Цимбалюк, Олександра Цимбалюка, Дмитра Голуба, Максима Новицького та членів танцювального колективу «Екстрим» Вікторія та Таїсія Броніцькі, Олена Хруставка, Ірина Ницик, Олена Стингач, Катерина Плахута, Катерина Скидан, Вікторія Петриченко, Денис Ваценко, Максим Бурима гарно водили хороводи, демонстрували українські та сучасні танці.

Своїм співом зачарувала Анастасія Татаренко.

Бурхливими оплесками глядачі зустріли водяника – Андрія Ковальова. За традицією язичницького свята було спалено Мару – символ нечистої сили.

Святково прикрашену Мареноньку роздавали людям. Господарю – для збереження сім’ї, а господині – для того, щоб родила городина. Дівчатам – під подушку, щоб приснився суджений.

Протягом вечора всі присутні шукали квітку папороті. Доля всміхнулася Максиму Шкваруку, бо за повір’ям, ця квітка приносить щастя.

На світанку, умившись ранішньою росою, молодь розходилася по домівках.

Свято пройшло весело і залишило масу позитивних вражень. Громадськість села щиро вдячна спонсорам Ю. М. Золотаревському, А. С. Сметанкіну, А. Р. Мінасяну, С. В. Петриченку, завдяки яким це свято відбулося.

Іван ЦИМБАЛЮК,

завідуючий Христофорівським сільським клубом.

 


Моє село – моя родина

Свято Івана Купала співпало у Новосергіївці з родинним святом – днем села. Люди поспішали впоратися по господарству, щоб встигнути на свято. Жителі цього степового села всім серцем відчувають зміни в природі, з якою поріднилися, тому на святі линули зізнання в любові своїй маленькій батьківщині.

Тут ми народилися і виросли, тут вперше побачили синь небес і золоті розливи пшеничних полів. Тут навчилися розуміти добро і зло, тут вимовили найперші слова й зробили перші кроки.

Моє село – маленька батьківщина,Для мене ти одна-єдина.

Такими словами ведучі Тетяна Іванова та Ірина Андреєва розпочали святкове дійство.

Своїх односельчан зі святом села та святом Івана Купала привітав Новосергіївський сільський голова Іван Кожушко. Він побажав всім здоров’я, радості, прихильності від неба голубого, тепла і ласки від сонця, щедрості й достатку  від землі.

Ведучі привітали зі святом працівників соціальної сфери села, вчителів, пенсіонерів, сільгосптоваровиробників та гостей села. Як годиться, відзначили дбайливих господарів за зразкове утримання будинку та присадибної ділянки. Подяки та подарунки одержали І. П. та О. М. Кожем’якіни, І. Д. та Л. Х. Брусові, С. І. та А. О. Рури.

Кращою в селі визнана вулиця Центральна. Були відзначені й най-активніші депутати сільської ради     Л. А. Сапіжак та М. В. Донченко.

Кращою установою села визнано Новосергіївський сільський клуб (зав-клубом Н. П. Іванова), яку нагородили подякою та подарунком.

А потім свято села перейшло в обрядове свято Івана Купала. З давніх-давен Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Одне з них особливо колоритне – Івана Купала. Тому ми вирішили не порушувати народних традицій і не надовго повернулися в минуле до веселих та чарівних вечорниць.

Право розпалити багаття було надано Івану Пуховському, який був іменинником цього дня. І молодь, і люди старшого покоління веселилися від душі, стрибали крізь багаття, танцювали, співали. А на завершення усіх частували смачною, запашною ухою, яку приготувала В. Брус.

Ще довго над селом звучали пісні, лунала музика. ігри, конкурси, спортивні змагання тривали до ранку.

Особливі слова вдячності вис-ловлюємо людям, які допомогли влаштувати нам це святкове дійство. Це – сільська рада, фермери О. С. Шляма, Ю. В. Гутей, А. О. Єгоров, Д. Н. Щербина, Ю. В. Федченко, О. С. Пилипай, Р. М. Лук’янчук та вся громада села.

Отак відзначили новосергіївці свято рідного села та Івана Купала, яке зібрало їх у єдину родину.

 

Наталя ІВАНОВА,

завідуюча Новосергіївським сільським клубом.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (01.08.2011)
Просмотров: 700 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz