Среда, 24.04.2024, 23:28
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

В обстановці відкритості і відвертості (16 жовтня №105-106)


         Голова райдержадміністрації Іван Рубський провів зустріч з активом села Христофорівки. З перших хвилин тут зав’язався щирий і невимушений діалог між керівником району і представниками сільської громади.
І. В. Рубський охарактеризував стан справ у нашому районі в цілому і, зокрема, по окремих галузях, поділився планами на перспективу, уважно вислухав кожного з присутніх, взяв під особистий контроль найбільш суттєві зауваження і пропозиції.


        Перед початком зустрічі, аби не чекали люди, які, користуючись нагодою, прийшли на прийом, Іван Васильович вислухав А. Т. Усаченка та Н. Д. Нестерову, які представляли інтереси шістьох власників землі. Повіривши солодким обіцянкам заїжджих херсонських орендарів, віддали вони їм у користування свої наділи, та обіцяного не дочекалися і прагнуть розірвати договірні стосунки. Вже відбулися три судові засідання. Представники зазначеної в договорах фірми на суд не з’являються, а за вказаною адресою такої не існує.
        З перших слів голова райдержадміністрації зрозумів проблему цих орендодавців, адже скаржаться на херсонських орендарів не лише христофорівці. В багатьох селах району існують такі ж претензії до цієї фірми. У зв’язку з цим виникли проблеми іншого характеру – власники землі не можуть представити відповідні довідки для оформлення субсидій.
        – Над цим питанням ми вже працюємо, – сказав Іван Васильович, – зробимо все для того, щоб захистити ваші права, допомогти і вам, і іншим мешканцям району, які потрапили в таку ситуацію.
Під час зустрічі з христофорівським активом І. В. Рубський детально зупинився на перспективах розвитку району. А це, перш за все, залучення інвестицій. Треба все добре продумати, обґрунтувати, обрахувати, зважити, аби залучити інвестиції, зацікавити і привабити інвесторів, представити район так, щоб вони вкладали в його розвиток свої кошти. Ця робота вже ведеться. В районі, наприклад, можна розвивати зелений туризм. Для цього є умови.
        – Лише у вашому Аркасівському краї є чимало історичних пам’яток, хороший музей, корисні копалини, чудові місцини, гарна природа, де можна відпочити, організувати виставки, екскурсії, – зазначив      І. В. Рубський.
Виходячи із можливостей, кожна сільська громада може обрати свій шлях розвитку. В районі є всі умови для того, щоб збудувати цегельний та керамічний заводи, свинокомплекс на 50 тис. гол., птахофабрику на 1 млн. гол., виробляти мінеральну воду, брикети з відходів сільськогосподарського виробництва для використання як альтернативний вид палива, організувати переробку зерна та іншої сільгосппродукції, фруктів, які в достатній кількості вирощуються у садівничому товаристві тощо.
        – У райдержадміністрації створено відділ по роботі з інвестиціями. Розроблено 49 інвестиційних проектів і розміщено їх на відповідних сайтах, – повідомив керівник району.
        З цікавістю слухали представники христофорівської громади очільника району. Майже в кожного зародилася якась ідея щодо подальшого  розвитку свого села, його соціальної сфери. Посипалися пропозиції. Одні пропонували відродити роботу консервного цеху, цеху по виробництву целюлози з очерету, який вже зароджувався в Христофорівці. Працювало там більше 40 чоловік, а це досить суттєво в селі, де існує безробіття.
Згадали, що в одній із частин села, яку христофорівці по-старинці називають Балацьким, свого часу був цех по виготовленню черепиці, цегляний завод, є унікальне поєднання глини і піску для гончарних виробів. Все це можна відродити і таким чином збагатити село і людей.
        – Прислухаємося до кожної вашої думки, розглянемо всі слушні пропозиції, – підкреслив Іван Васильович.
        – Все, що ми тут почули, – запевнили христофорівці, – розповімо в своїх трудових колективах, депутати повідомлять мешканцям своїх округів. Будемо спільно думати.
Велику надію покладаємо на те, що під час виборів буде обрано гідного сільського голову, хорошу депутатську команду. Розуміємо, що від того, хто господарюватиме в селі, багато що залежить. Треба піднімати Христофорівку з руїн.
        Люди дякували голові райдержадміністрації за те, що «підняли нам дух, вселили надію». Але й про свої проблеми не забули. Перш за все, в один голос попросили допомогти зробити дорогу до їхнього села. В негоду вона взагалі непридатна. Ні проїхати, ні пройти. Розбита, розмита вкрай і відрізає село від усього світу, скаржилися люди.
Проблема ця для керівника району не нова. Підкреслив, що не лише до Христофорівки не доберешся в негоду. Але тут і справді ситуація вкрай складна. Ремонт доріг для районної влади питання номер один. Є вже деякі напрацювання і домовленості.
        – Будемо вживати заходів, аби вам допомогти найближчим часом, – запевнив Іван Васильович.
        Він також уважно вислухав  присутніх, які порушували питання ремонту школи, музею, бібліотеки, дитячої студії, газифікації Балацької сторони села, де без блакитного палива залишається 48 дворів і де проживає багато молоді, чимало діток. Плекають христофорівці  також надію на відродження соціально-культурного центру, де колись діти навчалися грі на всіх музичних інструментах, а балетна група дивувала навіть столичних знавців.
А ще представники громади висловили керівнику району подяку за відродження автобусного сполучення.
        Доки тривала ця тепла, схожа на засідання круглого столу, розмова, начальник управління праці та соціального захисту населення Ніна Якимчук відвідала інвалідів, хворих і немічних, які потребують соціального захисту. Це – інвалід С. В. Краснякова, яка проживає з сином-інвалідом, О. Н. Щербина – теж інвалід і мешкає з донькою-інвалідом. Вони не можуть обійтися без сторонньої допомоги. Їм та іншим інвалідам, хворим та пристарілим христофорівцям були надані роз’яснення щодо виплати компенсації за житлово-комунальні послуги, оформлення субсидій, надання соціальних послуг.
        Поспілкувалася Ніна Іванівна і з ошуканими херсонцями землевласниками. В порядку виключення їм допоможуть оформити субсидії. Це теж одна із форм соціального захисту населення, як і те, що УПСЗН взяло під контроль повноту сплати за користування землею.
        Над нашою державою не перестають шуміти політичні вітри, дошкуляє й економічна криза. Та керівництво району політику і конфронтацію замінило на роботу до сьомого поту. Працює за давнім усталеним принципом: що посієш, те й пожнеш. Нині "сіють” залучення інвестицій. В перекладі з англійської слово «інвестиція» – це довгострокове вкладання капіталу в підприємства різних галузей, підприємницькі та інноваційні проекти, а також соціально-економічні програми.
        От і йде голова райдержадміністрації до людей, розповідає, переконує, дослухається до їхніх порад.
Галина МЕЛЬНИК.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: alex (14.10.2010)
Просмотров: 615 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz