Пятница, 03.05.2024, 00:33
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Загальні відомості про ПТУ-42 (№111-112 23.10.10)

Загальні відомості про ПТУ-42

Кожен навчальний заклад має своє обличчя, яке визначається не тільки обраною спеціалізацією, а й специфічним духовним мікрокліматом, інтелектуальним потенціалом учнівського і педагогічного колективів, традиціями, історією.

Андріївське профтех училище було створено відповідно до пропозицій місцевих органів державної виконавчої влади 1 серпня 1972

року, як СПТУ-12, у 1984 році перейменовано в СПТУ-42, а з 1996 року – ПТУ-42

Головне призначення училища – підготовка кадрів для сільського господарства. В процесі навчання та в позаурочний час учні надають послуги населенню, виготовляють продукцію, товари народного споживання, що реалізуються в установленому порядку.


Учбове господарство училища має 461 га землі, в тому числі 376 га ріллі, багаторічних насаджень – 7,6 га, садів – 4,7 га, 27,1 га – пасовищ, 12,6 га – лісів, горіхоплідних – 2,2 га, садовий розсадник – 0,7 га, парникове і тепличне господарство – 0,5 га, інше – 30 га.

Андріївське ПТУ-42 розмістилося на базі найстарішого навчального закладу Баштанського району і має багату та цікаву історію.

Історична  

довідка

На межі ХІХ і ХХ століття землеробство особливо успішно розвивалося на півдні України в Єврейських колоніях. Саме південь України був найбільшим районом єврейського землеробства Росії.

На чолі Петербурзького комітету Єврейської колонізаційно Спілки (ЄКС) стояв відомий банкір, барон Г. О. Гінцбург, з ініціативи якого у багатьох місцях єврейського землеробства були засновані сільськогосподарські школи і ферми, в тому числі школа в Херсонській губернії поблизу єврейської колонії Новополтавка. Разом з банкірами Вавельбергом та Бродським, він пожертвував на будівництво школи 25 тис. рублів. (У той час корова коштувала 3 рублі). Ще 32 тис. рублів виділила ЄКС.

Будівництво школи розпочалося весною 1901 р., а завершилося восени 1902 року.

Двоповерхове приміщення з фонтаном у псевдороманському стилі мало незвичайний вигляд для сільської місцевості. Воно було включене у зведення пам’ятників архітектури та історії України.

Школа була розрахована на 60 учнів з терміном навчання в три роки, при цьому третій рік використовувався виключно для практичної роботи в полі і на фермах.

Навколо школи виникло поселення, у якому жив обслуговуючий персонал. Разом з учнями населення Андріївки у 1911 році налічувало 139 чоловік. Зараз, до речі, населення села 130 чоловік.

У 1922-1924 рр. тут був розміщений Новополтавський сільськогосподарський технікум.

У 1928-1930 рр. у зв’язку з потребою у кадрах з вищою освітою (для колгоспів) технікум був переведений у Єврейський сільськогосподарський інститут з агрономічним та зооветеринарним факультетами. Проте інститут проіснував недовго. У 1935 році його ліквідували, а студентів перевели в Одеський                                                          сільгоспінститут.

За ініціативи маршала С. Будьоного у приміщеннях і на полях колишнього інституту розмістили Новополтавський зоотехнічний технікум коневодства республіканського підпорядкування.. А в 1944 році він був реформований у зоотехнічний ветеринарний технікум, який проіснував до 1972 року.

Сьогодення  

училища

Нині в ПТУ-42 навчається 380 учнів. В училищі працює всього 74 чоловіка, з яких 51 – інженерно-педагогічні працівники, 2 – вихователі, психолог.

Для проведення виховної роботи училище має всю необхідну базу: стадіон, бібліотеку, читальний, актовий зали, приміщення для роботи гуртків і секцій.

До речі, в училищі працює – 10 гуртків: ландшафтного дизайну, фотогурток, юного квітникаря, в’язання і вишивки, художньої самодіяльності, юного автомобіліста. Працюють спортивні секції з шахів, тенісу, футболу. Учні беруть участь у обласних змаганнях і конкурсах. В училищі є гуртожиток, їдальня, тож учні забезпечені житлом та триразовим харчуванням.


За роки існування училище підготувало для сільського господарства і переробної промисловості Миколаївської та сусідніх областей понад 10000 кваліфікованих робітників.

У подальшому дирекція та колектив училища планують введення нових професій згідно вимог часу.

Звертається увага на перспективу розвитку учбового господарства, розвиток зв’язків з підприємствами.

Лідія АВРАМЕНКО

Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (26.10.2010)
Просмотров: 2101 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz