Воскресенье, 26.01.2025, 23:14
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Правова освіта починається зі школи (№4 | 15.01.2011)

На базі Баштанської загальноосвітньої школи №2 відбулася районна науково-практична конференція на тему «Права людини в контексті основних міжнародних документів із прав людини та Конституції України». В ній взяли участь начальник районного управління юстиції Ольга Мехеда, начальник районного управління у справах дітей райдержадміністрації Лариса Куцел, завідуюча районним методкабінетом райвідділу освіти Ірина Мухіна, вчителі правознавства загальноосвітніх шкіл району.

Цікаво, що у цій конференції активну участь взяли й учні старших класів загальноосвітніх шкіл.

І. В. Мухіна, відкриваючи конференцію, наголосила на важливості правової освіти в умовах сьогодення, а О. М. Мехеда розповіла про управління юстиції як складову регіональної системи захисту прав людини.

Про забезпечення прав дитини через діяльність служби у справах дітей інформувала Л. В. Куцел.

Було що розповісти вчительці Баштанської ЗОШ №2, спеціалісту вищої категорії Л. О. Рясик, яка готувала команду Баштанського району на обласний етап ІХ Всеукраїнського турніру юних правознавців, де вона виборола ІІ місце, поступившись лише Миколаївському юридичному ліцею. Любов Олексіївна свою увагу акцентувала на питанні захисту прав дитини в Україні, а її учениця 11 класу Анна Торопова зосере-дилася на питанні «Український народ, як суб’єкт права».

Учениці 11 класу Баш-танської гімназії Олена Коркушко (учасниця турніру) та Грета Влах зупинилися на системі захисту прав людини в Україні та правозахисному етапі діяльності Гельсінського руху в Україні.

Про роль права у житті людини доповіла учениця 9 класу Мар’ївської ЗОШ Світлана Чала, про права людини і громадянина – учениця 9 класу Привільненської ЗОШ Тетяна Савченко, про права людини і громадянина: історичний аспект – учениця 10 класу Явкинської ЗОШ Олена Ковіка.

Учениці Новоєгорівської ЗОШ Тетяна Гніда (11 клас) та Вікторія Броніцька (10 клас) з Христофорівської школи свої виступи присвятили  питанням права та свободи громадян, гарантії їх реалізації та забезпеченні прав людини на державному і громадському рівні в Україні.

Йшла ділова, предметна розмова. Приємно, що учні  зацікавлені правовою освітою не менше своїх вчителів, тому хочеться сподіватися, що молодь буде більш обізнаною, ніж старше покоління й зможе відстоювати свої права. Учасники конференції дякували за чудову підготовку організаторам та господарям, які створили всі умови для її проведення, адже питання правової освіти населення є нині досить актуальним.




 


Лідія АВРАМЕНКО.


Новели в законодавстві щодо стягнення аліментів

В Україні виконання рішень судів про стягнення аліментів покладається на органи державної виконавчої служби.

Так, згідно з ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі (ст. 184 Сімейного кодексу України) і виплачуються щомісячно.

Специфікою виконання цієї категорії документів є те, що всі вони допускаються судом до негайного виконання.

З 30.06.2010 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо врегулювання порядку визначення розміру аліментів», згідно з яким передбачено, що у випадку, якщо після збільшення встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину розмір аліментів, визначений судом, буде меншим, ніж мінімальний розмір аліментів (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), одержувач аліментів має право звернутися до суду з позовом про відповідне збільшення розміру аліментів до платника аліментів.

Таким чином, зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину може бути підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення.

Звичайно, органи державної виконавчої служби у випадку неможливості стягнення аліментів або ухилення боржників від виконання рішення суду застосовують більш суворі заходи. Зокрема, звертаються до правоохоронних органів (міліції, прокуратури) з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 164 Кримінального кодексу України (відповідальність може бути у вигляді штрафу – від 170 грн. до 340 грн., виправних робіт – від 3 до 10 діб або обмеження волі від 2 до 3 років).

Наявність у особи невиконаних аліментних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України, причому розмір боргу не має значення. Представниками Державної прикордонної служби України може проводитися тимчасове затримання або вилучення паспорта у боржників за аліментами та іншими рішеннями суду.

Ольга МЕХЕДА,

начальник

Баштанського

управління юстиції.

Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (19.01.2011)
Просмотров: 719 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 5
Гостей: 5
Жителей: 0
OnlineBSH© 2025Хостинг от uCoz