Пятница, 15.11.2024, 04:24
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Пам’яті Семена Бойченка (№8-9 | 27.01.2011)

23 січня – 24-а річниця з дня смерті Заслуженого майстра спорту СРСР, рекордсмена світу, СРСР з плавання, нашого земляка Семена Бойченка.

Бойченко Семен

24 січня делегація на чолі з головою райдержадміністрації І. В. Рубським, його першим заступником С. Д. Шевченком, заступниками О. В. Процаком,   Л. М. Гриневич, Ю. А. Мельником, головою районної ради Л. І. Луценко, першим заступником міського голови В. В. Котом поклали квіти до погруддя славетного земляка та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

Народився Семен Петрович у селі Мар’ївка Баштанського району 27 квітня 1912 року. Свою майстерність у плаванні удосконалював на річці Інгул. А спортивну кар’єру розпочав у 1932 році, коли пішов служити на Чорноморський флот. Матрос Бойченко показував високі результати в спортивних змаганнях з плавання.

Свій перший світовий рекорд на 100 метрів стилем брас-батерфляй Семен Бойченко встановив у 1935 році. А з 1935 по 1948 роки Заслужений майстер спорту СРСР С. П. Бойченко встановив 111 рекордів Збройних Сил, Москви, СРСР, Європи, світу. Його ім’я не сходило зі сторінок спортивної хроніки. Французи, які вважались неперевершеними плавцями, назвали радянського спортсмена «королем батерфляю», «Наполеоном плавання».

У роки Великої Вітчизняної війни, незважаючи на його часті звернення до командування про відправку на фронт, Бойченка залишили в тилу. Він готував плавців спеціальних підрозділів, які брали участь у бойових операціях по форсуванню водних рубежів.

І після війни Семен Бойченко не залишив спорт. Та в 1948 році його спортивна кар’єра різко обірвалася. Він потрапив під безжальні й несправедливі жорна репресій. Спочатку була Луб’янка, потім табір під Солекамськом, де Бойченко провів 6 найтяжчих років свого життя. Звільнили його в 1954-му, а остаточно реабілітували в 1956 році.

Повернувшись до Москви, Семен Петрович працював тренером, більше 12 років був членом президії Всесоюзної Федерації плавання м. Москви. Брав участь в Олімпіаді 1980 року, що відбулася в Москві, в якості арбітра.

Помер Семен Петрович 23 січня 1987 року.

Через багато років забуття допомогли повернути нащадкам пам’ять про видатного спортсмена й непересічну особистість С. П. Бойченка справжні патріоти свого краю – жителька Мар’ївки Діна Андріївна Літвінова, яка особисто знала спортсмена й підтримує тісні стосунки з його сім’єю, та ветеран спорту Борис Іванович Білик з баштанки, який провів величезну роботу по збору матеріалів про життєвий шлях С. П. Бойченка, став упорядником книги «Король Батерфляю», яка в 2009 році вийшла в світ за рахунок коштів районного бюджету.

В цьому ж році було відкрито музей С. П. Бойченку на батьківщині плавця – в Мар’ївській ЗОШ та погруддя багаторазовому рекордсмену СРСР, Європи та світу з плавання в центрі Баштанки.

23 січня з нагоди вшанування пам’яті про відомого плавця в Миколаєві відбувся Всеукраїнський турнір з плавання, в якому взяли участь плавці з 18 міст України. батьківщину славетного спортсмена                                                                     С. П. Бойченка представляли ветерани плавання Баштанщини. після повернення зі змагань вони поклали квіти до погруддя С. П. Бойченка в Баштанці і вшанували його світлу пам’ять.

Олена ВИНОГРАДОВА.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (31.01.2011)
Просмотров: 938 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 7
Гостей: 7
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz