Четверг, 02.05.2024, 10:11
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Електромонтери перетворились у лісорубів, які кронують дерева (№10-11 | 29.01.2011)

Ми, енергетики району, ні на хвилину не забуваємо, що за нашими плечима – дитсадки і школи, лікарні, квартири, хлібопекарні, тваринницькі ферми, заводські цехи – тисячі і тисячі людей, здоров’я, настрій, праця і відпочинок яких залежать від нашої безаварійної роботи, від надійного забезпечення електрикою.

Розуміння цієї відповідальності не дозволяє нам спокійно спостерігати, як охоронні зони ліній електропередач, що обслуговуються філією Баштанського району, за останні роки дуже заросли деревами.

Витрати енергокомпанії на рубку дерев в охоронних зонах повітряних ліній (ПЛ) електропередач дуже великі. По філії Баш-танського району ВАТ ЕК «Миколаївобленерго»                 50-60% часу роботи лінійних бригад витрачається на рубку дерев, що заважають роботі ПЛ. В той же час електричні мережі зношені і з кожним роком у все більшому обсязі потребують ремонтно-технічного обслуговування. Крім того, обсяг мереж збільшується у зв’язку з прийманням на баланс Компанії безгосподарних і відомчих об’єктів. Причина майже всіх аварійних відключень ПЛ – падіння дерев або наближення гілок до дротів.

«Інструкція з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах України» зобов’язує проводити інвентаризацію міських зелених насаджень та визначити підприємства, що є власниками будівель, власниками (орендарями) житлових будівель і відповідають за збереження зелених насаджень та належний догляд за ними.

Згідно з «Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» (далі – Правила) державне управління зеленим господарством у містах та інших населених пунктах здійснюють місцеві органи державної виконавчої влади, підприємства, на території яких ростуть зелені насадження і мають здійснюватись озеленювальні роботи.

Хочу ще раз підкреслити, що згідно з пунктом 3.2. Правил відповідальність за належний догляд за зеленими насадженнями покладається:

– щодо насаджень, які відносяться до комунальної власності, – на місцеві ради, їх виконавчі чи спеціально уповноважені ними органи, при інших формах власності – на землевласників і землекористувачів;

– на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, в середині квартальних насаджень та садів мікрорайонів – на власників (орендарів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд, а також на власників будівель побуту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я, які розташовані у житлових районах;

– на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

– на пустирях, берегах водоймищ та річок – на керівників прилеглих підприємств за рішенням місцевих органів державної виконавчої влади;

– на приватних садибах і прилеглих ділянках – на їх власників.

Підприємства, власники зобов’язані виконувати обрізування крон дерев і кущів, вирізування сухих суків і гілок.

У містах і населених пунктах у кожного дерева повинен бути власник. Утриманням зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах ПЛ, повинні займатися власники насаджень, а також підприємства, власники будівель.

Організувати роботу з утримання дерев повинні органи місцевої державної виконавчої влади. А що повинна робити енергокомпанія? Видавати приписи, відключати ПЛ для рубок насаджень згідно із заявками їх власників, відключати від мережі абонентів, які не виконують приписи.

Відповідно до пункту 23 Правил охорони електричних мереж енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, які порушили Правила (в охоронних зонах повітряних ліній забороняється висаджувати дерева, влаштовувати будь-які звалища і т. д.). Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствами, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з ввімкнення до електромережі згідно з укладеними договорами.

Відстань від дерев та їх гілок до дротів повітряних ліній повинна бути не менше двох метрів (п. 5 Правил).

Ми не «за силові методи» вирішення цієї проблеми. Однак не можна нескінченно розраховувати на витривалість енергетиків і прихильність природи. Наші можливості не безмежні. А електричні мережі, через тривалу відсутність необхідних засобів і ресурсів, далекі від ідеалу.

Тому я звертаюся до всіх споживачів з проханням зробити все можливе для того, щоб організувати всіма наявними силами і засобами тотальну обрізку дерев в охоронних зонах ліній електропередач усіх класів напруг на території району. Лише тоді можна побачити результати нашої роботи.


Ольга СМОЛА,

директор філії Баш-танського району ВАТ ЕК «Миколаївобленерго».


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (01.02.2011)
Просмотров: 565 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz