Пятница, 15.11.2024, 03:49
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Ювілейний портрет ПП «Злагода» (фото) (№27 | 17.03.2011)
Голос Баштанщини

Десять років тому на карті нашого району в с. Єрмолівка з’явилося нове приватне підприємство, яке дістало назву «Злагода». Засновником і організатором його виступив місцевий житель, колишній начальник планово-фінансового відділу тодішнього сільгосптовариства А. М. Калініченко.


(Колектив мехзагону з А. М. Калініченком  (уцентрі).)

Мало хто вірив, що з цього сільгоспформування може вийти щось серйозне. Адже розпочинати доводилося практично з нуля, тож треба було мати неабияку мужність, щоб відважитися на такий крок, взяти на себе величезну відповідальність не лише за себе особисто, а й за долю людей, які тобі довірилися.


(Керівник господарства з групою доярок.)

Чимало пережито, передумано, перераховано, нервів потрачено. Та з року в рік у районних зведеннях з’являлися все кращі показники з виробництва сільгосппродукції, а головне із маленького струмочка все ширше розливалася молочна річка, що тече із «Злагоди». Бо Анатолій Миколайович вважає тваринництво галуззю номер один, прибутковою справою і доводить це на ділі.

  

Характеристика

Управління агропромислового розвитку райдерж-адміністрації дає сьогодні позитивну оцінку цьому приватному підприємству, зазначаючи, що «Злагода» є одним із кращих сільгосппідприємств, флагманом по виробництву тваринницької продукції.

В обробітку – 2755 га ріллі. Спеціалісти і дирекція господарства постійно застосовують передові технології вирощування високих врожаїв сільськогосподарських  культур з найменшими затратами на їх виробництво, в тому числі й по нульовому циклу.

На сьогодні в господарстві утримується 53 відсотки від загальнорайонної чисельності поголів’я ВРХ по сільгосппідприємствах, в т. ч. 57 відсотків корів.

За період з 2006 по 2011 рік поголів’я великої рогатої худоби зросло із 177 до 456 гол. Корів – із 118 до  207 гол.

Худоба забезпечена всім необхідним. Є в достатній кількості грубі й концентровані корми. На період зимівлі на умовну голову заготовляється 24-26 кормових одиниць.

Щорічні середньодобові прирости молодняка складають 406-450 грамів.

Історія виникнення

2001 рік. Єрмолівку лихоманить. Гуде бджолиним вуликом сільський люд. СТОВ «Степове» не виправдовує їхніх сподівань. Забирають землю, а це означає, що товариство просто не втримується на плаву і такі спеціалісти, як Анатолій Калініченко фактично залишаються за бортом.

Тоді, в лютому і визріло рішення спробувати власні сили. Ризикнули разом із інженером М. І. Приходьком. Вийшли з товариства самі, свої землі довірили їм 25 пайовиків. було в цьому невеличкому об’єднанні на ту пору два механізатора. І все. Ні техніки, ні інвентаря. В силу певних обставин пішов на іншу роботу М. І. Приходько. І залишився молодий керівник «Злагоди» наодинці з проблемами. Шукав виходу із становища. Та за правило відразу ж взяв собі обов’язкову  виплату зарплати працівникам, погашення всіх податкових платежів, повні розрахунки з власниками землі.

Трохи розвиднилося через два роки. При розпаюванні майна одержав деякі технічні засоби, ремонтні, тваринницькі приміщення, 17 корів привели  туди ті, хто вирішив мати партнерські стосунки з очільником приватного підприємства. З’явилися робочі місця, потяглися землевласники, щороку збільшуючи площі, на яких господарювали, на 500 га. «Підібрав» Анатолій Миколайович і запущені, кинуті на призволяще фермерські клини. Хоч і затратна ця справа та приводили в порядок і цю ріллю. Паралельно нарощували молочне стадо, ростили молодняк.

Критичний період

Біда прийшла у 2007-му. Лютував тоді в наших краях лейкоз. Не оминув він і єрмолівську худобу. Змушені були позбутися 60 голів ВРХ. Це майже половина тодішнього стада. Постало питання: бути чи не бути? Образа не давала спокою: тільки-но почали ставати на ноги, жити надією на день завтрашній і отак підрізала крила підступна хвороба.

– Зібрав тоді людей на нараду, – розповідає Анатолій Миколайович, – тут і в самого на душі тяжко, а подивився їм у вічі, вислухав їхню думку і зрозумів: вони хочуть працювати, прагнуть будь-що відродити тваринництво. Так і полишив думку про його остаточний занепад. Всі разом вирішили попов-нювати гурт ВРХ. Треба було бачити, з яким ентузіазмом і старанням знову впряглися в роботу наші                            трудівники.

Нелегко було. Та дисципліна, яку я завжди вимагаю від своїх підлеглих, їхня самовідданість і наполегливе прагнення до поставленої мети зробили свою справу. Нині у нас більше чотирьохсот голів худоби.

Проблеми

Їх у «Злагоді», як і скрізь нині, вистачає. Скажімо, як можна планувати затрати – прибутки, коли ціни нестримно повзуть вгору і на пальне, і на засоби захисту рослин, їх підживлення, дорожчають невпинно медикаменти на профілактичну роботу в тваринництві. Дошкуляє відсутність хороших доріг, надійного водозабезпечення, раніше були часті перебої з електроенергією тощо.

До речі, стосовно останнього, то справа набагато поліпшилася і директор приватного підприємства попросив висловити  че-рез газету подяку начальнику Баштанської філії ВАТ ЕК«Миколаївобленерго» О. Л. Смолі за порядність у партнерських                                  стосунках.

Тваринницька ферма без води не може існувати. Глобальне вирішення цього питання ще попереду. Із районного бюджету виділено на це 40 тис. грн., 23 тис. грн.  виділила Єрмолівська сільська рада. А поки що А. М. Калініченко разом зі своєю командою спеціалістів планує найближчим часом встановити на фермі резервуари, аби утримувати в них запас води.

Молоко – то жива копійка

Вважаючи тваринницьку галузь нерентабельною, в нашому краї багато хто зовсім відмовився від неї. Приміщення ферм давно порозвалювалися, трудовому люду ніде прикласти свої руки.

На цій фермі, що на околиці Єрмолівки, як у старі добрі часи ще здалеку біліють корпуси, пахне молоком, сухим сіном, силосом, звучать людські голоси.

В яке приміщення не зайдеш, скрізь чисто, ситно, бо кормів у годівницях стільки, що їх не з’їдають корови відразу. Червоно-степової породи, великі, гарні, добре вгодовані,  вони спокійно ремигають у стійлах.

Четверта частина кожного корпусу відведена для маленьких теляток. Від них взагалі важко відірвати погляд, такі вони гарні.

Наперекір усьому ПП «Злагода» таки рахує копійчину від цієї галузі. Рентабельність її ведення в минулому році становила 30 відсотків. На ЗАТ «Баш-танський сирзавод» щодня здають більше тисячі літрів високосортного молока із жирністю 4%. Від реалізації молока щомісяця тут мають більше 100 тис. грн. А. М. Калініченко дуже вдячний дирекції підприємства за багаторічну порядну співпрацію.

Плюс 50 тис. грн. – виручка від реалізації м’яса. Це – обігові кошти. А відтак – жодної затримки з виплатою заробітної плати працівникам, повний розрахунок по всіх платежах і податках.

Для стимулювання розвитку виробництва молока, на утримання корів молочного напрямку продуктивності, даному господарству надано кошти субвенції з обласного бюд-жету 123 тис. грн. Кошти використані на закупівлю корів та соковитих кормів у ВАТ «Баштанська райсільгоспхімія».

З державного бюджету ПП «Злагода» також виплачено кошти по кредиторській заборгованості 2009 року за приріст поголів’я корів у сумі 30 тис. грн., які використані підприємст-вом для капремонту тваринницького приміщення.

До тваринницької галузі тут ставляться, як до пріоритетної, та не менше уваги приділяють рослинництву що взаємопов’язано.

На даний час господарство забезпечене насінням, добривами, паливно-мастильними матеріалами для успішного ведення весняно-польових робіт. Більше тисячі гектарів озимини в хорошому та задовільному стані. Половину з них вже підживили по мерзлоталому грунту. де підсихає, вносять селітру по методу Бузницького. На лінійці готовності посівна техніка, трактори, автомашини. Ведуться роботи по ремонту зернозбиральної техніки, кормозбиральних комбайнів.

Трудова команда

– Найголовніше – людський фактор, – підкреслив у розмові керівник підприємства, – хороший у нас колектив однодумців. Перш за все, назвав імена доярок. Це – Тетяна Скляр, Валентина Манько, Олена Нижник, Світлана Тригуб, Ольга Мільян, Віталій Семашкевич, Олена Ігнатенко, Галина Наконечна, Лариса Гончаренко, Таїсія Горна. Старанно працюють телятниці  Людмила Бабенко, Ніна Гоцелюк, Надія бабенко, світлана Петруніч, а також слюсар Анатолій Мішкой, скотарі Михайло Фербей, Анатолій Мішкой – молодший, Сергій Луштей, механізатори Євген Калініченко, Олександр Нижник, Анатолій Забродський, Дмитро Баклан, різноробочі Олена та Сергій Остапенко, Людмила Завірюха, Віталій Матвієнко. Координує трудовий ритм на фермі її завідуюча,                приймальниця молока та санітарка в одній особі – Галина Непрухіна.

Чимало вдячних слів сказав директор «Злагоди» на адресу ветеринарних працівників Привільненської ветеринарної дільниці Тетяни Агаркової та Миколи Ткаченка і спеціалістів  районної ветмедицини.

Першими своїми помічниками Анатолій Калініченко по праву вважає, головного інженера Миколу Приходька та заступника, завтоком і завгоспа Василя Петренка.

Належний облік, аналіз, контроль, економічні розрахунки забезпечує головний бухгалтер Наталя Савенко. ніколи не відмовляється прийти на допомогу і колишній бухгалтер з 40-річним стажем А. О. Шличок.

Вдало підібраний тут і колектив мехзагону, де на совість трудяться  Володимир Калініченко, Станіслав Хижняк, Олександр Дідан, Руслан Казюк, Сергій Озеров, Михайло Вакалюк, Олег Фучило, Юрій Калінін, Володимир Наконечний, зварювальник Сергій Остапенко, столяр Анатолій Хаджи, кухарка Олена Катан.

Для власних потреб тут  утримують невелику свиноферму, де порядкує Вадим Татарчук.

Закоханий у спорт

– Де сили черпаєте, адже працюєте без вихідних і святкових десять років поспіль? – не втрималася від запитання.

– Безперечно, не витримав би такого ритму, якби не спорт, – посміхається Анатолій Миколайович. – здається іноді, що нерви аж дзвенять після напружених годин. Та влаштую собі пробіжку в 4-8 км і стрес відступає. Взагалі, тренування в мене майже щонеділі. Не тримаю в секреті свою залюбленість у футбол. Наша «Злагода» – чемпіон району. В цьому не лише моя заслуга. Разом із депутатом обласної ради від Партії регіонів Володимиром Фроленком і спонсорами виступаємо, і гравцями. Залюбки граю у складі ветеранської районної команди.

Депутат-регіонал

– З такими людьми, як                                                                    А. М. Калініченко працювати і легко, і важко, – як завжди прямо і відверто говорить Єрмолівський сільський голова, член  Партії регіонів Галина Балдич. – він бере активну участь у громадському житті наших сіл. І школі допомагає, і дитсадочку, і закладам культури, і на церкву виділяє кошти й матеріали, спонсорує проведення різних свят та урочистостей. Нещодавно відремонтували водогін для потреб ферми і для сільчан. Єрмолівці вже давно переконалися, що це думаючий, вмілий і мудрий керівник.

А от характер має нестримний. Коли вже «накрутить» себе, тоді всім дістається. Наговоримо один одному казна-що, полаємося… А закінчуються такі конфлікти примиренням. Знаходимо спільну мову для обопільної роботи на благо наших сіл і людей.

– Депутат від Партії регіонів А. М. Калініченко – голова постійної комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, економіки та інвестицій, – зазначила голова районної ради Людмила Луценко. – Засідання цієї постійної комісії завжди проходять чітко, активно, з розумним, принциповим підходом до кожного питання.

Єрмолівці та новоукраїнці вже друге скликання доручають керівнику ПП «Злагода» представляти інтереси своєї територіальної громади у районній раді. Це означає, що вони йому довіряють.

Галина МЕЛЬНИК.


Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (21.03.2011)
Просмотров: 953 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 2
Гостей: 2
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz