Пятница, 10.01.2025, 19:14
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » 2011 » Октябрь » 14 » Ваші гроші: у чому найвигідніше зберігати заощадження
Ваші гроші: у чому найвигідніше зберігати заощадження
13:39
З огляду на невтішні прогнози щодо нового витка фінансової кризи економісти озвучили кілька можливостей зберігання коштів для українців.

Заощадження. Ілюстрація
ТСН.ua запитав у експертів, що вони радять українцям робити з грошима, аби не втратити їх через інфляцію.

Найближчі півроку експерти радять витратити заощадження на давно заплановані покупки. Зокрема, холодильники, посудомийні машини, телевізори, але не мобільникі чи комп'ютери. Або ж – розділити гроші на рівні частини і перевести у різні валюти та покласти на депозити. Тому що яка валюта коливатиметься найбільше – ніхто з експертів не береться прогнозувати.

Деякі європейські країни опинилися на порозі дефолту, тож європейській валюті час від часу передрікають стрімкий обвал. У США також не все гладко з економікою – країну також ледь-ледь врятували від технічного дефолту. А в Україні, за прогнозами деяких експертів, реальний показник інфляції сягнув 50%. У цій ситуації багатьох українців хвилює питання - у чому зберігати навіть найменші заощадження, аби не втратити їх, не кажучи вже про те, щоб примножити. Саме про це ТСН.ua запитав експертів.

Валюта: долар, євро, гривня, ваш варіант?

Якщо ви хочете отримати від заощаджень максимальні прибутки, найкраще зберігати кошти в іноземній валюті, вважає керівник Комітету економістів України Андрій Новак. Він рекомендує тримати гроші у гривні, доларах і євро в однакових пропорціях.

"У такому разі, якщо унаслідок валютних коливань ви будете програвати в одній валюті, симетрично виграєте в іншій. І таким чином в загальній сумі нічого особливо не втратите", - радить експерт.

А ось голова центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло вважає найкращим зберігати гроші у тій валюті, у якій ви їх заробляєте. Переводити гроші з однієї валюти в іншу не радить.

"Адже не факт, що тоді, коли вам ці гроші знадобляться на покупку, ви не втратите на зворотному обміні валют", - пояснює Жаліло.

Андрій Новак звертає увагу на те, що зараз ніби піднявся в ціні швейцарський франк, але бігти купувати цю валюту експерт не радить.

"Це зростання, м'яко кажучи, є неадекватним – це просто реакція ринку, який шукає альтернативу євро і долару. Ну, як завжди стабільний англійський фунт, але все ж таки замість нього купіть євро чи долари. Хоча, якщо людина, приміром, часто їздить до Великобританії, має відносини з людьми, які проживають у цій країні і отримує звідти гроші у цій валюті, то обмінювати її, звісно не треба", - зазначає пан Новак.

А ось старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає найкращим способом зберегти гривню – тримати заощадження у гривні.

"До кінця року інфляція прогнозується максимум на рівні 5-6%. Тобто навіть якщо тримати гроші не на депозиті, а вдома, ви багато не втратите, - вважає експерт. – Але краще тримати гроші на депозиті у гривні й іноземній валюті (зокрема, у доларах) у співвідношенні 60% до 40% відповідно", - радить економіст.

Золото: зросте чи впаде?

Андрій Новак вважає найкращим видом заощаджень золото. Тоді як інші експерти з ним не погоджуються.

"Що стосується цінних металів – зараз розгорнувся ажіотаж на їх купівлю. Але за багатьма ознаками можна стверджувати, що вони зараз знаходяться на піковому рівні і найближчим часом можливе їх зниження в ціні. Тобто я радив би не робити різких рухів", - зазначає Ярослав Жаліло.

Аналогічної думки дотримується і Олександр Жолудь.

"При тих обсягах дорогоцінних металів, які може дозволити собі пересічний українець, купувати їх невигідно. Там надто великі комісії, які не залежать від обсягу купівлі. До того ж ціни на дорогоцінні метали коливаються, немає гарантії, що те ж золото буде дорожчати і далі, натомість – є побоювання, що воно буде знижуватися у ціні", - прогнозує пан Жолудь.

Нерухомість та земля: завжди в ціні

Якщо мова йде про великі суми грошей, то зараз дуже сприятливий час для купівлі нерухомості. Оскільки після кризи ціни серйозно впали і зараз вони наближені до цінового дна. Так вважає Андрій Новак. Ярослав Жаліло погоджується з колегою, утім купувати нерухомість заради подальшого її перепродажу не радить.

"Якщо є можливість зараз придбати те, на що ви збирали кошти, це зараз найкраще зробити. Але не з метою примноження. Просто, аби витратити ці гроші і вони не знецінилися. Але я ні в якому разі не раджу купувати зараз квартиру з метою її подальшого перепродажу. Це навряд чи вдасться зробити з вигодою для себе. А загалом ситуація зараз непередбачувана за всіма напрямками", - каже пан Жаліло.

Ціни на нерухомість продовжать падіння, вважає Жаліло.

"Зараз ми знаходимося майже на дні, тобто навряд чи можна очікувати більш-менш помітного зниження але й підвищення я не прогнозую. Тобто я гадаю буде стагнація до кінця нинішнього-початку наступного року. Далі прогнози робити доволі важко", - каже пан Жаліло.

До купівлі нерухомості Олександр Жолудь ставиться скептично, адже більшості українців, навіть після зниження її ціни, вона не по кишені. До того ж і підвищення її ціни найближчим часом він не прогнозує.

А що стосується землі – офіційно її ще не дозволили купувати. А прогнозувати, як будуть форматуватися ціни на землю у разі, якщо мораторій буде скасовано, експерти не беруться.

В чому не варто зберігати заощадження

Якщо мова йде про те, куди вкласти невеличкі суми заощаджених грошей, Андрій Новак радить купувати побутову техніку, але тривалого зберігання – холодильники, пральні, посудомийні машини, телевізори. А ось витрачати кошти зараз на якусь електронну техніку, яка швидко оновлюється, не радить.

"Наприклад, комп'ютери, ноутбуки, мобільні телефони, оскільки на цих ринках іде оновлення технічних новинок кожні півроку, після цього попередні моделі дуже швидко падають в ціні. Тобто ані мобільну, ані офісну техніку купувати не раджу", - каже пан Новак.

А ось Ярослав Жаліло дуже обережно ставиться до заощаджень в якійсь одній валюті, зокрема – в євро.

"На мою думку, у середній перспективі варто очікувати зниження курсу євро відносно долара, бо європейська валюта залишається переоціненою. Тобто я б радив очікувати певної девальвації євро. Але ж говорити про те, що не відбудеться одночасного падіння долара і євро – я б теж не став", - зазначив експерт.

Не рекомендують експерти и тримати кошти у російських рублях – адже ця валюта дуже залежить від цін на енергоносії, які, найвірогідніше, будуть знижуватися.

А в чому Ви зберігаєте свої заощадження? Прийміть участь в опитуванні на ТСН.ua

Просмотров: 764 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Календарь новостей
«  Октябрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Поиск
Полезный материал

Promt Translator
Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
Баштанка© 2025Хостинг от uCoz