Понедельник, 27.01.2025, 16:22
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Земельні відносини – болюче питання (№17 | 17.02.2011)

Голос Баштанщини

11 лютого відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань АПК, земельних ресурсів, екології, благоустрою та раціонального використання природних ресурсів під керівництвом заступника голови комісії Валерія Ященка. В роботі засідання взяла участь голова районної ради Людмила Луценко.

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Мельник надав інформацію членам комісії про розвиток земельних відносин і тваринництва в підсобних господарствах району. Спочатку він проінформував присутніх про використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення на умовах договорів емфітевзису (права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб).

Згідно ст. 134 Земельного кодексу невитребувані паї надаються в оренду без аукціону, а запроектовані лісосмуги і дороги виставляються на аукціон як землі сільськогосподарського призначення. В районі 1600 га вільних земель запасу. На них необхідно виготовити технічну документацію, щоб потім надавати в оренду. Але виготовлення її затягується, а також відсутній механізм проведення аукціонів земель сільськогосподарського призначення. А це втрата додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Інформація про запроектовані лісосмуги і дороги викликала дискусію в депутатів. Вони вважають, що статус цієї категорії земель до кінця не визначений. Члени комісії рекомендували районній раді договори емфітевзису укласти по невитребуваних паях, землях запасу і резерву, крім запроектованих лісосмуг і доріг.

Відповідно до внесених змін до Програми розвитку земельних відносин у Баштанському районі на 2010-2011 роки, 5 сільським радам, в яких проведено грошову оцінку землі, надається субвенція з районного бюджету на розмежування земель державної і комунальної власності в межах населених пунктів за рахунок коштів, які надійшли від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, повідомив Ю. А. Мельник.

За попередніми даними станом на 1 січня 2011 року в господарствах населення району утримується 9807 голів ВРХ, в тому числі 7013 корів, 4700 свиней, 4166 овець і кіз, 144556 голів птиці всіх видів.

У 2010 році господарствами населення вироблено 2212 т м’яса, 27160 т молока, 91,9 цнт вовни, 8871,6 тис. штук яєць. Проти минулого року зросли обсяги виробництва м’яса на 250 т (112,8%), молока на 157,2 т (100,6%), яєць на 313,8 тис. штук (103,7%), проте зменшилось виробництво вовни на 2,2 цнт (97,7%).

Найбільша чисельність молочного скотарства утримується на територіях Кашперо-Миколаївської (777 голів, в т. ч. 507 корів), Пісківської (673 голови, в т. ч. 519 корів), Плющівської (658 голів, в т. ч. 460 корів) сільських рад.

Найвища кількість свиней в Інгульській (695 голів), Привільненській (277), Добренській (254) сільських радах.

Овець і кіз найбільше в господарствах Кашперо-Миколаївської (455 голів), Старогороженської (490), Доброкриничанської (390), Лоцкинської (395) сільських рад.

У молочному скотарстві ситуація продовжує ускладнюватися через нестабільність реалізаційних цін на молоко, особливо у весняно-літній період. Висока вартість кормів та інших матеріальних ресурсів є однією з головних  причин, що стримує розвиток цієї галузі.

На початок року в районі діє 38 громадських організацій спілок власників корів, яким надано в довгострокову оренду 8638,8 га земель, в т. ч. для пасовищ 7462,52 га, решта земель використовується для виробництва кормів та сінокосіння.

По місцевих радах створено 115 сімейних міні-ферм чисельністю 5 і більше корів. Найбільше таких міні-ферм на територіях Кашперо-Миколаївської (24), Ленінської (15), Плющівської (13), Пісківської (12) та Доброкриничанської (8) сільських рад.

Закуповують молоко в господарствах населення 48 заготівельних пунктів, створених молокопереробними підприємствами. З них ЗАТ «Баштанський сирзавод» – 30, ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв» – 12, ЗАТ «Дружба» Новоодеського району – 4, ЗАТ «Данон-Дніпро» Херсонської області – 2.

Функціонує 12 пунктів штучного  осіменіння корів, які надають послуги з генетичного поліпшення тварин.

В. В. Ященко запропонував звернутися з листом до керівництва сирзаводу, щоб запровадити заохочувальні заходи, які б стимулювали населення розводити міні-ферми, як це було раніше.

Про хід виконання районної Програми «Ліси Баш-танщини» на 2007-2015 роки доповіла головний лісничий державного підприємства «Баштанське лісове господарство» Тетяна Романюк. Найбільше запитань виникло щодо природоохоронних зон біля водоймищ. Депутат Микола Зайко поцікавився, хто є власником землі біля річки Інгул. Адже по закону 100 м берега є природоохоронною зоною, а спілці власників корів виділено тут 49 га землі, залишивши на природоохоронну зону 10 м. Отже, на 29 га цієї землі є два власники: спілка і лісове господарство.

Заслухавши інформацію начальника управління ветеринарної медицини в                                                   Баштанському районі Сергія Домущея про забезпечення якості надання послуг державною ветеринарною службою, депутати поцікавилися, чи контролюють ветпрацівники заїжджих заготівельників м’яса, які змушують людей продавати худобу й свиней за копійки і чи мають вони відповідні довідки про стан цих тварин.

Члени комісії рекомендували керівництву ДАІ разом з управлінням ветеринарної медицини вести контроль за заготівельниками м’яса відповідно затвердженого графіка.

 

Олена ВИНОГРАДОВА.



Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (21.02.2011)
Просмотров: 586 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2025Хостинг от uCoz