Среда, 27.11.2024, 08:37
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Доля наша – Леніне (№115-116 30.10.10)

Серед чисельних подій, що відбулися в нашому районі протягом жовтня, – відзначення 215-ої річниці утворення села Леніне, що заквітчане садами розкинулося на лівому березі Громоклеї.

 

Має воно свою воно свою цікаву історію. Історична довідка, яку підготувала начальник архівного відділу РДА Людмила Чорна, свідчить, що спершу це поселення на лівобережжі Громоклеї називалося в 1795 році хутором Барвінцовка, що належав поміщику Барвінцову.


Минали роки й невеликий хутір переріс у село Забеліне, що дістало назву від імені поміщика Забеліна, який володів цим селом. Основним заняттям населення було землеробство. Для обробітку 5 тисяч десятин землі пан переселяв селян з центральної частини Росії.

Життя кріпаків було нестерпним, їх продавали, вимінювали на дорогі речі. В селі панувало безкультур’я й неграмотність. Селяни не раз страйкували проти поміщицької несправедливості. Революційні події 1917 року не обійшли стороною й Забеліне. Земля та майно перейшли у колективну власність. А з  1922 року село стало називатися іменем вождя світового пролетаріату – Леніне.


Першим головою колгоспу в 1928 році став Д. П. Перцула.

У 1941 році мирне життя населення обірвала Велика Вітчизняна війна. Понад 400 ленінців полягло на фронтах, захищаючи рідну землю від фашистської навали.

А колгоспний коваль Григорій Юхимович Лебідь був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу за подвиг при форсуванні Дніпра.


З села Леніне вийшли більше 180 спеціалістів з вищою та середньою спеціальною освітою. Серед відомих земляків – імена С. К. Царапкіна, який був повноважним послом СРСР у Німеччині, артист Київського академічного театру опери й балету П. Ф. Макаренко, полковник армії Ф. Я. Яшкін та інші.

Про це та багато інших цікавих фактів розповіли ведучі свята, що відбулося в сільському Будинку культури. Хоч негода й внесла певні корективи в плани організаторів свята, та в залі Будинку культури ніде яблуку було впасти.


У фойє всіх, хто завітав на свято, частувала варениками Світлана Бурлаченко. Їх вдосталь наліпили працівники дитсадка. До смаку всім припала й запашна юшка, яку зготувала Марія Маценко.

Вітаючи своїх односельчан з ювілеєм села, сільський голова Любов Подпальна висловила їм щиру вдячність за сумлінну працю й внесок кожного в соціально-економічний та культурний розвиток села. Доповіла що зроблено сільськими депутатами за період останнього скликання ради. Це, зокрема, – реконструкція приміщення дитсадка, ремонт дороги до Лисянки, часткове відновлення вуличного освітлення та чимало інших справ, на перший погляд непомітних, але які потребують постійної уваги.

Сільський голова сердечно подякувала фермерам, одноосібникам, підприємцям, які завжди підставляють свої плечі при вирішенні сільських проблем, морально й матеріально підтримують будь-які ініціативи сільської ради. Це – керівник ТОВ «Еліта-В» В. Є. Старіков, керівники фермерських господарств О. В. Несук, Ю. О. Буднік, нині покійний                  Л. Г. В’язовський, якого всі ленінці завжди згадують добрим словом. Серед благодійників – і В. І. Татарчук, В. М. Подпальний, Д. Д. Чегринець, В. Б. Мітькін, С. В. Молчанов, В. В. Цигольник, О. В. Суш, Д. І. Маценко, депутат районної ради В. О. Фроленко, землекористувачі А. О. Буднік, Н. М. Гашимов, С. С. Дрібко та інші.

Привітати ленінців з ювілеєм села приїхав і голова райдержадміністрації І. В. Рубський. Він побажав мешканцям села успіхів і впевненості в майбутньому.

Вшановуючи односельчан, організатори свята намагалися нікого не забути. Згадали керівників колгоспу «Заповіт Ілліча», сільських голів, які більшу частину життя віддали розвитку господарства й села.Це–О.М.Цидуля,В.А.Григораш,                                            П. А. Шкрабак, В. Д. Несук, В. В. Цигольник, С. Д. Лебідь, А. О. Кучанський, Л. Г. В’язовський, В. О. Шульженко, П. М. Кравченко.

Сільський голова Л. А. Подпальна вручила подяки, пам’ятні подарунки шанованим людям села, найстарішим жителям, серед яких У. І. Великопольська, М. О. Кузь, П. Д. Ткаченко, С. М. Дрожак, О. Т. Лисенко, Г. М. Кравченко та інші, найстарші подружні пари Лебедів, Гонтів, Літвінових, Несуків, Заячківських.

Не забули того дня про багатодітну родину Олексія й Наталі Родіонових, які мають шестеро дітей. Привітали молоді пари, які в минулому році стали на весільний рушник (Дрожаки, Шульженки, Проці), тих, хто відзначає срібне весілля (Левченки, Олійники, Лисенки), молоді родини Дрібко та Вишневських, у яких народилися дітки.


Не забула сільський голова нагородити кращих господарів села – подружжя Сергія Дмитровича та Людмили Миколаївни Лебедів, оселя яких у зразковому стані, вшанувала сільську майстриню Євгенію Іванівну Петрову та найкращу господиню, чудового кулінара й кондитера Поліну Іванівну Аракелян.

А учасники художньої самодіяльності дарували всім гарні пісні. Всі присутні на святі одержали велику  насолоду від концерту, відпочили душею, одержали заряд життєвої енергії. А ввечері для молоді була організована дискотека.

Добра вам, ленінці, достатку й благополуччя на довгі роки.

Валентина СВИРСА.


 

Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (01.11.2010)
Просмотров: 989 | Рейтинг: 5.0/1 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 3
Гостей: 3
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz