Гімн школі, величальна вчителю (№115-116 30.10.10)Як швидкоплинна ріка біжить, не спиняючись, вперед і живить своїми водами все навколо, так і Новопавлівська школа вже три десятки років наповнена дзвінкими дитячими голосами, ні на мить не зупиняється у своєму бурхливому потоці, дає школярам знання, виховує справжніх людей, патріотів рідної землі. За тридцять років школа випустила у доросле життя 440 своїх вихованців. Більше півтори сотні з них здобули вищу і середню освіту. Нинішнього жовтня Новопавлівська ЗОШ скликала на свій ювілей випускників, найпочесніших гостей, щоб разом урочисто відзначити іменини школи.
Охайно прибране просторе, припорошене золотим осіннім листям, подвір’я, святково прикрашені класи та коридори, ошатно вбрані учні та учениці. Розчулені і зворушені випускники минулих років. І скрізь неповторно пахне чорнобривцями та хризантемами, оберемки яких принесли школі на ювілей – таким був той святковий ранок у Новопавлівській школі.
Розпочинаючи урочистість, школярі в українських національних костюмах привітали всіх присутніх, і вклоняючись передали хліб-сіль на вишиваному рушнику першому заступнику голови райдержадміністрації Сергію Шевченку.
Не можна було без щему в душі слухати гімн школи, автором якого є вчитель зарубіжної літератури В. П. Чорнозуб. Майстерно вели святкову програму вчителі Н. П. Завицька та В. П. Чорнозуб, а в самому дійстві взяли учать учні всіх класів. Видно, що в цьому степовому селі виростає справжня, закохана в слово і пісню талановита юнь, а члени педагогічного колективу вміють підтримати і допомогти розвинути ті обдарування.
Напевне однією із найстарших і найпочесніших гостей тут була вчитель від Бога, колишній завуч цієї школи, вчитель із 48-річним педагогічним стажем, шанована жителька села Г. С. Гайдабас. Їй і надали перше слово. Мудрим і щирим було те звернення до колишніх учнів і теперішніх. Згадала ветеран педагогічної праці той далекий 80-й рік, коли добудовувалася школа і вчителі брали активну участь у цьому процесі. І білили, і фарбували, і підлогу стелили, і прибирали та облаштовували.
«Щасливі ви, діти, що народилися в мирний час, навчаєтеся в цій добре обладнаній всіма сучасними технічними засобами школі.
Це дає вам змогу всебічно розвиватися і продовжувати своє навчання у вищих закладах, – підкреслила Галина Степанівна – і я, напевно, щаслива тим, що дожила до цього часу і все це побачила».
Галині Степанівні гаряче аплодували стоячи всі присутні, особливо колишні випускники, дехто з них не зміг стримати сліз.
Доземно вклонилися учасники урочистості й іншим найпочеснішим гостям, яких всі знають і яким більшість новопавлівців вдячні за науку і добро. Це – вчителі-ветерани Анатолій Іванович Бондаренко, Галина Олексіївна Каламурза, Людмила Іванівна Короєва, Любов Василівна Богданова, Ніна Павлівна Бондаренко, Василь Микитович Бондар, Олександр Володимирович Чорнозуб.
Для кожного з них знайшли теплі слова, їм вручили квіти. Не забули назвати імена тих вчителів і учнів, хто за ці тридцять років пішов у інший світ. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання. Перегортаючи сторінки літопису школи, згадали також добрим словом тих, хто її зводив. Збудована вона на кошти тодішнього колгоспу ім. Карла Маркса, який очолював нині покійний К. Г. Березовський. Будували школу працівники ПМК-115.
Першовересневий день 1980 року став справжнім святом для всього села. Після старої тісної школи новопавлівські дітлахи, заповнили просторі коридори, світлі і затишні класні кімнати, з новенькими меблями. З 30-річчям школи новопавлівців привітав перший заступник голови райдерж-адміністрації С. Д. Шевченко. Він підкреслив, що кожен з них вписав свою сторінку в історію школи, яка невід’ємна від їхньої біографії.
Представник районної влади побажав присутнім всього найкращого в житті і подарував школі комп’ютер. Зворушливими були поздоровлення завідуючої районним методичним кабінетом відділу освіти І. М. Мухіної, Новопавлівського сільського голови С. В. Березовської. Як завжди, оригінальним був у своєму виступі директор СТОВ «Світоч» Д. В. Чикина, який вручив школярам сучасний телевізор.
З дня народження школи очолює її людина, яка повсякчас відчуває бажання піклуватися про неї, про тих, хто тут здобуває знання і працює. Це – для директора В. В. Чертова необхідне, як повітря. Виступ Василя Васильовича слухали з особливою увагою і бурхливо йому аплодували.
Божого благословення побажав учням, їхнім батькам, педагогам, всім новопавлівцям священнослужитель місцевої церкви отець Андрій Голуб. Від храму Різдва Христового він подарував школі ікону Божої Матері.
«І знову ми на березі дитинства», – з такими словами виступали випуск-ники минулих років. Вони згадували своє школярство, дякували улюбленим вчителям, дарували їм вірші і квіти.
…І звучав шкільний вальс, нестаріюча пісня про вчительку – «зорю світову» і кружляла в хороводі вся шкільна родина.
Галина МЕЛЬНИК.
|
|