Среда, 27.11.2024, 12:34
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Наш біль, наш жаль, наша біда (фото) (№45 | 28.04.2011)
Голос Баштанщини

26 квітня – сумна для України дата. Саме цього дня 25 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка забрала життя сотень людей, наслідки якої ми ще довго будемо відчувати на собі. Щороку баштанці урочисто вшановують загиблих та живих ліквідаторів тієї катастрофи.

Минулого вівторка біля районного краєзнавчого музею поряд із встановленим пам’ятним знаком жертвам Чорнобильської аварії відбувся мітинг-реквієм за участю керівників району й міста, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, старшокласників шкіл міста та гімназії, учнів ПТУ-9, представників трудових колективів підприємств та організацій.




Годинник життя відрахував 25 років відтоді, як вибух на Чорнобильській АЕС увійшов в історію людства найжахливішою екологічною трагедією, чорним болем землі.

Більш ніж 50-річна історія атомних катастроф показує, що великі аварії та небезпечні події, пов’язані з використанням атомної енергії, відбуваються достатньо регулярно. Географія цих подій – вся планета Земля. Одним з найстрашніших злочинів проти людства і жахливим прикладом використання атомної енергії є бомбардування Хіросіми та Нагасакі в Японії в серпні 1945 року, коли загинуло більше 200 тисяч мирних мешканців.

41 рік поспіль. І знову летить, вирує, виривається в космос ударами набату крик людства про нову атомну трагедію на Чорнобильській АЕС на Україні.

В березні 2011 року в префектурі Фукусіма (Японія) сталася аварія на АЕС, яку спричинили землетрус та цунамі, що призвело до масштабних руйнувань. Під час вибуху тисячі людей загинули, зникли безвісти, отримали важкі поранення та великі дози опромінення.

– В результаті Чорнобильської катастрофи радіоактивного забруднення зазнали більше як 2,3 тисячі населених пунктів в 12 областях нашої країни, – сказав, виступаючи на мітингу, голова райдержадміністрації І. В. Рубський. – Всього в Україні була заражена територія загальною площею 50 тис. кв. кілометрів. Налічується понад 3 мільйони потерпілих від катастрофи, з них – близько 1 мільйона дітей. Через 25 років після аварії на ЧАЕС радіація продовжує впливати на життя і здоров’я багатьох людей.

– Не оминуло лихо і наш район, де проживає 379 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них – 40 ліквідаторів, 7 в результаті цього стали інвалідами, 118 дітей, одна дитина-інвалід, – продовжила голова районної ради Л. І. Луценко. – Це – біль не тільки цих людей, це – наш спільний біль. І поки ми живі, в наших серцях ніколи не повинна згаснути пам’ять про це.

Депутатський корпус районної ради, районна організація Партії регіонів висловлюють глибоку шану та повагу ліквідаторам та рятівникам, пожежникам і військовослужбовцям, медичним працівникам і всім людям, які  брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська трагедія – це урок для всього світу. Нещодавній трагічний досвід Японії також засвідчує необхідність об’єднання зусиль всіх держав світу в протистоянні сучасним техногенним викликам. Українська влада розпочала безпосередню реалізацію проекту «Укриття-2» та модернізацію всіх діючих енергоблоків, підвищення рівня їх безпеки. Спільними зусиллями світової спільноти вже вдалося зібрати близько 500 млн. євро на реалізацію чорнобильських програм.

– Вшануймо сьогодні тих, хто став жертвою радіаційних аварій та катастроф, хто поклав своє здоров’я і життя, борючись з непереможним ворогом, вшануймо їхню мужність і самопожертву, – закликав міський голова В. Ф. Рибаченко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Своїми спогадами про трагедію на Чорнобильській АЕС поділився свідок, колишній житель Житомирщини, пастор Церкви Ісуса Христа Олег Шишук, який закликав людство з обережністю ставитися до будівництва АЕС та використання досягнень науки. Він подякував місцевій владі за розуміння і підтримку переселенців. Адже люди не з власної волі залишали обжиті місця та їхали в чужі краї.

Живі квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії поклали керівники району і міста, юні баштанці.

Олена ВИНОГРАДОВА.



Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (04.05.2011)
Просмотров: 676 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 3
Гостей: 3
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz