Пятница, 15.11.2024, 00:50
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Оголошення [98]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Оголошення » Голос Баштанщини - Оголошення

Житло: проблеми і перспективи (16 жовтня №105-106)
 (16 жовтня №105-106)


За рейтингом розвитку будівельної галузі Баштанський район знаходиться на третьому місці в області, далеко не всі показники в цій сфері можна вважати благополучними.

Згідно статистичних даних обсяг інвестицій, вкладених в основний капітал підприємствами і організаціями, за перше півріччя поточного року склав 10831 тис. грн., що на 27,8% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Інвестиції в основний капітал житлового будівництва склали 7421 тис. грн. За рахунок будівництва нових будинків і реконструкції житлового фонду введено в експлуатацію 1793 квад-ратних метрів житла, що становить 3,7% загальнообласного обсягу, в тому числі індивідуальними забудовниками – 1566 квад-ратних метрів, підприємствами і організаціями – 237 квадратних метрів. За минулий рік  у районі здано в експлуатацію прибудову до будинку пристарілих на 18 місць, а також корпус для навчання молодших класів у ЗОШ №1 на 252 учня.

За 2009 рік житловий фонд району збільшився на 24,7 тисячі квадратних метрів. Але при цьому слід врахувати і те, що вибуло з житлового фонду з різних обставин 20,4 тисячі квад-ратних метрів, в тому числі, в зв`язку з аварійністю – 13 тисяч квадратних метрів. В основному це стосується житла в сільській місце-вості.

Як у сусідніх Березнегуватському і Новоодеському районах, де, до речі, обсяги зданого в експлуатацію житла за останній рік збільшилися в 7-10 разів, так і в Баштанському районі збільшення житлової площі відбувається в основному за рахунок індивідуального будівництва, а також за рахунок реконструкції і переведення в комунальну власність інших об`єктів.

Відповідаючи на запитання про причини збільшення обсягів зданого в експлуатацію житла, головний архітектор Баштанського району Леонід Сириця відзначив, що цьому сприяло і те, що більша частина індивідуальних будинків здавалась в експлуатацію у відповідності з Тимчасовим порядком прийняття в експлуатацію завершеного будівництва приватних житлових будинків садибного типу, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 9 вересня 2009 року.

За минулий рік у районі видані дозвільні документи і здані в експлуатацію  8 об’єктів індивідуального будівництва. Хочу довести до відома забудовників, що термін дії цієї постанови закінчується 31 грудня цього року. 

 106 жителів стали власниками квартир  у колишньому гуртожитку по вулиці Промислова, 17а  в результаті переведення приміщення в комунальну власність. За рахунок районного бюджету збудовано відомчу квартиру для сім`ї лікарів у райлікарні. Таким чином, маємо ріст квадратних метрів житла, а проблема його придбання,як і раніше, залишається актуальною. В Баштанці, як повідомила спеціаліст міської ради з питань житла і житлово-комунального господарства Лариса Ільчук, у черзі на придбання квартир стоїть 201 чоловік. За останні 15 років черга ніскільки не просунулася вперед, а спроби залучити інвесторів і розпочати будівництво багатоквартирних житлових будинків виявились безуспішними.

Як повідомив у розмові заступник голови райдержадміністрації з питань транспорту, зв`язку, житлово-комунального господарства і будівництва Олександр Процак, на сьогоднішній день собівартість будівництва житла, яка запроектована будівельними фірмами, в півтора рази більша, ніж на вторинному ринку. Наприклад, якщо за умови, що 70% вартості будівництва квартири оплачує її майбутній власник, а решта коштів виділяється з інших джерел фінансування (районний, державний бюджет і т. д.), то за таких умов нова квартира обійдеться йому у 28 тис. у. о.  

Такі умови будівництва нового житла підходять  жителям великих міст, але аж ніяк не для райцентру.

 Зараз ціни на житло в національній валюті зменшились на 14-16 відсотків. Це дуже незначний показник, якщо врахувати ще й те, що до кризи  купували в кредит до 70 відсотків будинків і квартир.

 Лише кілька українських банків ризикнули відновити іпотеку. Умови  кредитування досить жорсткі: 30-50 відсотків річних, термін – 3-5 років, першочерговий вклад – у розмірі вартості застави. 

 Та як би там не було, знову ж таки повертаємось до банальної істини: житло в райцентрі легше купити, ніж збудувати.

Разом з тим, за даними БТІ на початку нинішнього року в житловому фонді району нараховувалось 13060 будинків, з яких кожен одинадцятий – незаселений, або ж такий, в якому постійно не проживають. Більша частина незаселеного житла знаходиться в сільській місцевості.

Найбільша кількість незаселених будинків на 1 січня 2010 року, згідно статистичних даних, нараховується на території Ленінської сільської ради – 149, на другому місці –  Кашперо-Миколаївська сільська рада – 136 порожніх будинків. Зростання кількості незаселених будинків відбувається  в основному в невеликих селах. Впливає і віддаленість цих населених пунктів від райцентру, низька народжуваність, природне скорочення населення і т. д.

Але в незаселених будинків теж є власники і незалежно від того, настільки розвинута соціально-економічна структура цих сіл, їх жителі мають одну й ту ж проблему: продати незаселений будинок – це, скоріш, собі на збиток, ніж мати з цього вигоду, якщо врахувати чималі суми, які треба оплачувати за операцію купівлі-продажу в БТІ, нотаріальну контору і т. д. Звісно, простіше продати сільське житло як будівельні матеріали, однак і для цих цілей не кожен будинок користується попитом.

Згідно офіційної статистики у Баштанці нараховується  9 незаселених будинків. На одній з нарад міський голова Володимир Рибаченко назвав ще одну цифру: близько ста квартир міського житлового фонду незаселені, оскільки їх власники знаходяться або ж у довгострокових відрядженнях,або виїхали на заробітки. Часто саме такі незаселені квартири  створюють загрозу  температурному режиму багатоквартирних будинків, оскільки підвідні комунікації в них не проходять технічної профілактики роками. В цьому напрямку є чимало недоробок в правовому полі.

Над вирішенням цих та інших проблем доведеться працювати спеціалістам будівельної галузі найближчим часом.

Олександр БАСЕНКО.  

Категория: Голос Баштанщини - Оголошення | Добавил: alex (15.10.2010)
Просмотров: 792 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 12
Гостей: 12
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz