Воскресенье, 22.04.2018, 23:46
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSHБаштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 183

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Проблеми і їх вирішення (№77 | 21.07.2011)
Голос Баштанщини

Баштанський район – один з найпрогресивніших в нашій області по багатьох напрямках виробничої діяльності, розвитку соціальної інфраструктури. До нас їдуть за досвідом, у нас вчаться.

Однак, як і скрізь, і проблем у нас вистачає. Це – і стан доріг у районі, й якість питної води, й реформування закладів медицини, освіти, й незавершена газифікація населених пунктів, і безліч інших. Тому часом не зайве запозичити досвід їх вирішення і в сусідів.

Цій тематиці газета присвячує рубрики «Проблема крупним планом», «Проблема на часі», «Проблеми і їх вирішення».

 

В Баштанському районі, як і в багатьох населених пунктах нашої держави існує проблема утримання комунальних доріг. Майже 50% звернень громадян, депутатських запитів стосуються питання утримання вулично-дорожньої мережі. Фінансування ремонту доріг до 2011 року здійснювалося бюджетами сільських рад за рахунок коштів, що надходили від податку з власників транспортних засобів. Але тих незначних сум не вистачало для повноцінного утримання комунальних доріг, тому поступово ця проблема стала державною.

На території району є 577,6 км доріг комунальної власності. Із них 118,6 км – грунтові, 108,5 км – з твердим покриттям, 350,5 км вкрито асфальтобетоном. На сьогоднішній день 70% із них потребують ремонту.

Головною проблемою для комунальних доріг на сьогоднішній день є великовантажний транспорт крупних сільгосптоваровиробників. Ускладнює ситуацію і постійне подорожчання матеріалів та пального. Якщо у 2007 році район отримав 1879 тис. грн. субвенції з державного бюджету на ремонт доріг комунальної власності і було відремонтовано 39,9 км дорожнього покриття в 10 населених пунктах, то у 2011 році на виділені державою кошти в сумі 2070 тис. грн. буде відремонтовано тільки 3 дороги: в с. Христофорівка вул. Приінгульська – 2,7 км, в с. Привільне вул. Набережна – 2,7 км та в м. Баштанка вул. Баштанської республіки – 1,7 км. Залишки коштів з податку власників транспортних засобів, які є на рахунках міської та сільських рад, становлять 162 тис. грн., в тому числі міської ради – 84,5 тис. грн. Всі інші надходження згідно Бюджетного кодексу акумулюються в державному бюджеті.

Виникає питання: що робити? Де взяти кошти, щоб відремонтувати дороги в населених пунктах району, особливо центральні вулиці, які є обличчям наших сіл, дороги, якими здійснюється підвіз дітей до школи? Чекати належного державного фінансування чи вирішувати проблему громадою?

І ситуація, як виявляється, не безвихідна. В червні на базі Веселинівського району відбулося засідання ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Миколаївській області. Як приклад взаємодії громади та сільгосптоваровиробників, були показані дороги в селах Ставки та Катеринівка, відремонтовані без участі держави, а виключно за рахунок громади та бізнесу.

То чим ми гірші від Веселинівського району? Тож деякими сільскими радами нашого району вибрано напрямок – залучення до цієї справи ради соціального партнерства. Тим більше, що в районі вже є приклади такого партнерства. У минулому році таким чином було проведено профілювання доріг у Явкинській, Ленінській та Мар’ївській сільських радах, а в поточному році зроблено ямковий ремонт вул. Шкільної та провулку до вул. Будюка в с. Мар’ївка.

Для прикладу приведу роботу по залученню ради соціального партнерства, населення, депутатського корпусу до ремонту доріг у Христофорівській сільській раді. Громада с. Христофорівки завдяки своїй активності, разом із сільським головою Тетяною Голуб залучила до організації роботи по ремонту дороги від с. Христофорівка до тракторної бригади та по селу свої кошти, а також допомогу всіх суб’єктів господарювання на території ради. Зокрема, підприємець                                                                   Ю. М. Золотаревський з м. Кривий Ріг, який лише почав працювати на території с. Христофорівка, надав безкоштовно 100 тонн доменного шлаку. Як кажуть, з миру по нитці і христофорівці можуть пишатися результатами своїх зусиль. А коли робота зроблена за спільної участі, то й цінуватиметься більше.

Але громада с. Христофорівка на цьому не зупиняється. Ю. М. Золотаревський запропонував продовжити роботу в даному напрямку і виявив готовність надати ще 300-400 тонн шлаку, щоб відремонтувати всі дороги по с. Христофорівка. Тому влада села й христофорівці будуть звертатися до ПП «Експрес», Баштанської МТС, ТОВ ВКФ «Комсейл» та інших з проханням допомогти великовантажним транспортом для перевезення шлаку.

Тож виявляється, що навіть складні проблеми можна вирішувати спільно, в тому числі ремонт доріг, якщо до них ставитися не в якості нагадування про їх існування, а докладаючи спільних зусиль для вирішення. Тому політичним лозунгам та популізму в даній ситуації немає місця, а потрібна лише тісна співпраця громади та бізнесу. І це на сьогоднішній день єдиний шлях для вирішення тих нагальних проблем, які існують у сільських громадах. Якщо у когось є інші пропозиції по вирішенню проблем сільських громад, районна влада готова до співпраці.

Олександр ПРОЦАК,

заступник голови

райдержадміністрації.


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (25.07.2011)
Просмотров: 336 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2018Хостинг от uCoz