Пятница, 10.01.2025, 19:59
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Баштанська влада (№1-2 06.01.2011)

 

Перед ІV сесією районної ради шостого скликання на розгляд всіх постійних депутатських комісій було винесено питання про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку Баштанського району на 2006-2010 роки та затвердження відповідної програми на 2011-2014 роки.

Члени комісії уважно заслухали інформацію заступника голови райдержадміністрації Л. М. Гриневич про виконання Програми. А особливо детально обговорили її проект на наступні роки. Депутатів цікавили кошторисні вартості та обсяги фінансування інвестиційних проектів, спрямованих на реалізацію Програми, обсяги фінансування з державного, обласного, місцевого бюджетів та інших джерел щодо розвитку охорони здоров’я, освіти і науки, розвитку та реконструкції централізованих систем водопостачання та водовідведення, газифікація підвідного газопроводу до с. Привільне. Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів району, капітальний ремонт доріг тощо. Детально було обговорено питання реконструкції дошкільних закладів, будинків культури та музеїв, інвестиції на виконання програми підтримки розвитку зрошуваного землеробства, програми розвитку земельних відносин.

Депутати висловили свої зауваження та внесли пропозиції. Зокрема, депутат В. В. Ященко – щодо відновлення водомереж в с. Явкине та актового залу в Явкинській ЗОШ. М. В. Зайко порушив питання виділення коштів на заміну вікон у Костичівській ЗОШ та ремонт доріг місцевого значення.

Ю. М. Літвінов – про забезпечення водою жителів Добренської сільської ради, В. В. Титенко – про реконструкцію Новоіванівського дошкільного закладу та будівництво спортзалу в Новоіванівській ЗОШ.

Депутат І. М. Левченко поцікавився, які районні програми із 59 діючих знай-дуть своє відображення в бюджеті-2011, а також запропонував посприяти у вирішенні питання поліпшення водопостачання в багатоповерхових будинках міста.

В роботі засідань постійних комісій брали участь голова райдержадміністрації І. В. Рубський, його перший заступник С. Д. Шевченко, голова районної ради Л. І. Луценко та її заступник В. М. Каратєєва.

Серед основних – робота з дітьми та молоддю

На першому засіданні постійної комісії районної ради з питань культури, освіти, молоді, спорту та засобів масової інформації, депутатської діяльності та етики, яке вела її голова Наталя Зубкова, депутати обрали заступника голови комісії та секретаря. Заступником голови одноголосно було обрано Євгена Куліша, секретарем комісії – Валентину Свирсу.

Серед основних питань, які розглядала комісія, – про хід виконання районної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2007-2010 роки та затвердження програми профілактики правопорушень злочинів серед неповнолітніх на 2011-2015 роки. Як доповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Лариса Куцел, кількість неблагополучних сімей у 2010 році знизилася до 42 (97 дітей) проти 127 у 2006 році, у яких проживало 259 дітей. З цією категорією сімей службою у справах дітей спільно з іншими управліннями та органами місцевого самоврядування проводиться систематична робота. Такі сім’ї постійно  обстежуються щодо умов проживання в них дітей, з батьками та дітьми проводяться бесіди, складаються відповідні акти, надається допомога. Кожен виїзд до таких сімей потребує багато зусиль і часу, до всього, нерідко сполучений з ризиком, адже нетверезі батьки можуть поводитися неадекватно.

– Однією з основних форм боротьби з дитячою безпритульністю є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», які можуть достовірно підтвердити наявність чи відсутність безпритульних дітей, – наголосила Л. В. Куцел. – Хоча нерідко під час рейдів виявляють дітей, які не є безпритульними, але позбавлені належного догляду з боку батьків, проводять вільний час у сумнівних чи небезпечних місцях, вживають алкоголь, бешкетують.

Протягом 2006-2009 р. проводилася велика робота зі встановленням правового статусу дітям, які фактично давно були сиротами і не мали можливості отримувати соціальну допомогу. Так, у 2006 р. статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мали 18 дітей, у 2009 р. – 40. За 11 місяців 2010 р. – 19.

Проводилася постійна робота з влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Як результат, спостерігається зростання процесу національного усиновлення: у 2006 р. – 1; у 2007 – 2; у 2008 р. – 2; у 2009 р. – 2. За 11 місяців 2010 р. всиновлено 4 дітей.

Відносно новою формою сімейного виховання є прийомні сім’ї. Це спільна робота служби у справах дітей, ЦССМ, управління праці та соціального захисту населення. З 2007 по 2010 роки в районі створено 5 прийомних сімей, де влаштовано 6 дітей, позбавлених батьківського піклування. Дані сім’ї перебувають під соціальним супроводом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Отже, основна мета програми подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на 2006-2010 роки досягнута.

Депутат Є. О. Куліш повідомив, що у старогороженській школі є проблеми з циганськими сім’ями. Діти постійно пропускають уроки без поважних причин, а дільничного міліціонера в селі ніхто не баче. Хотілося, щоб він навідувався у школу й співпрацював з дирекцією.

Начальник відділу освіти Анатолій Петров проінформував про продовження терміну дії районної програми роботи з обдарованою молоддю на 2008-2010 роки. Ії заслухали теж досить уважно, адже Баштанський район бере активну участь у різноманітних олімпіадах, конкурсах і посідає ІІ місце в області по роботі з обдарованою молоддю, ДЮСШ теж посідає ІІ місце в області. Заступник голови районної ради Валентина Каратєєва, яка взяла участь у роботі комісії, запропонувала відділам вивчити питання, щоб обдарованим дітям затвердити премії імені знаменитих людей району.

Депутати заслухали інформацію про хід виконання районної програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування на 2004-2010 роки і продовження терміну її дії. Як відзначив завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації Василь Гонта, в нашому районі – одна з кращих ситуацій: газета має найбільший тираж, радіо збережено.

Депутат Валентина Єланцева сказала, що району вже необхідно мати своє телебачення, але, на жаль, бюджет на 2011 рік дуже складний. Валентина Каратєєва запропонувала вивчити це питання, переговоривши з обласним телебаченням про висвітлення діяльності району через його канали.

При розгляді виконання районної програми «Молодь Баштанщини» на 2006-2010 роки та продовження терміну її дії члени комісії звернули увагу на залучення до різноманітних заходів не лише учнівської молоді, а й студентів, працюючої молоді.

По всіх питаннях прийнято відповідні рішення з врахованими пропозиціями та доповненнями, розглянуто ряд листів та доручень.

Лідія АВРАМЕНКО.


Малому підприємництву – зелене світло

Голова постійної комісії районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства, торговельного та побутового обслуговування населення, будівництва, приватизації та власності   Валентин  Кунпан розпочав її роботу з організаційного питання. Заступником голови комісії було обрано В. В. Клименка, секретарем – В. Й. Лехмана.

На розгляд комісії виносилося дванадцять досить важливих питань, серед яких – про передачу у комунальну власність територіальних громад сіл Новоіванівської сільради старого приміщення шкільної котельні, проведення ремонту автодороги Виноградівка – Інгулка, про виділення коштів на ремонт кабінету трудового навчання в Баштанській ЗОШ №1 та інші. Інформуючи про використання коштів на вуличне освітлення, заступник голови РДА О. В. Процак зазначив, що освітлено 25 км сільських вулиць, встановлено 385 світлоточок і ця робота триватиме. Депутати дали згоду на безоплатну передачу у спільну власність територіальних громад закладів первинної медичної допомоги тощо.

Особливо гостро і принципово обговорювалося питання про хід виконання програми розвитку малого підприємництва в нашому районі за два останні роки та затвердження відповідної програми на 2011-2014 роки.

Інформуючи присутніх, заступник голови РДА Л. М. Гриневич, зокрема, зазначила, що в сучасних умовах розвиток малого підприємництва є одним із найважливіших факторів вирішення соціально-економічних проблем. У районі спостерігається чітка тенденція до збільшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності. Це свідчить про привабливість умов щодо започаткування власної справи.

Споживчий ринок району характеризується високим рівнем насиченості основними продовольчими і непродовольчими товарами, стабільним їх постачанням. Діє торговельна мережа кількістю 1019 торговельних одиниць, що належать фізичним та юридичним особам, чотири ринки, 11 АЗС.

Розвиток торговельної мережі здійснюється в основному за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності. підприємці сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду торгових точок. У 2010 році завершено реконструкцію 12 магазинів у Баштанці, 7 – у сільській місцевості, відкрито новий об’єкт ресторанного господарства. Обсяг роздрібного товарообігу за 9 місяців – 122179,3 тис. грн.

У рамках реалізації зазначеної програми спрощено процедуру реєстрації, видачі документів дозвільного характеру, запровадження основних принципів регуляторної політики зросли показники підприємництва. Тож відповідно до статистичних даних, на 1 листопада 2010 року в районі нараховувалося 588 підприємств приватної форми власності, включаючи фермерські господарства, та 1415 підприємців (фізичні особи).

Вирішується проблема зайнятості населення. Рівень безробіття на початок 2010 року становив 3,9%, вже на початок жовтня зменшився до 3,2%. Створено 247 робочих місць. Проводяться зустрічі підприємців з представниками державної виконавчої влади та контролюючих органів з питань роз’яснення чинного законодавства, що регулює підприємницьку діяльність.

Озвучено також проблеми й намічені шляхи їх подолання, спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва.

Галина МЕЛЬНИК.


Депутати працювали плідно 

Постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології, благоустрою та раціонального використання природних ресурсів, яку очолює Вадим Яцков, розглянула питання про участь району в першому етапі щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку». Згідно рішення відповідної комісії в 2010 році визнано переможцем конкурсу с. Привільне, територіальна громада якого досягла найкращих показників у сфері благоустрою, утримання об’єктів соціальної сфери, підтримки громадського порядку. Друге місце присуджено с. Новопавлівка, третє –                                                              с. Єрмолівка.

Відзначено з кращого боку Добренську, Інгульську, Мар’ївську сільради  за значну роботу по впорядкуванню населених пунктів.

На недостатню роботу в цьому напрямку вказано Кашперо-Миколаївському, Доброкриничанському, Новоолександрівському та Старогороженському сільським головам.

Під час обговорення цього питання свою думку висловили всі члени комісії. Депутат М. В. Зайко вніс пропозицію, аби до участі в роботі комісії запрошували депутатів райради на території відповідних сільрад  і яким не байдужий благо-устрій сіл, їх санітарний стан і оцінка роботи сільради.

Цю пропозицію підтримав депутат В. В. Ященко, який, до речі, протягом минулого скликання не раз на цьому наголошував. На жаль, до нього так і не прислухалися, хоча думка й справді досить слушна.

Члени комісії заслухали і обговорили зміни до цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту на 2010-2013 роки.

З питання стабілізації виконання Програми та розвитку тваринництва інформував заступник голови РДА Юрій Мельник, який зазначив, що, нарешті, після значного спаду в позаминулому році, в тваринницькій галузі району спостерігається стійка тенденція, хай невеликого, але приросту поголів’я по всіх категоріях. І якщо справдиться надія на державну підтримку, залучення інвестицій в цю галузь, справа відродження тваринництва піде на лад.

Такі ж сподівання були висловлені і під час розгляду питання підтримки розвитку зрошуваного землеробства, на що держава виділяє кошти. В нашому районі така програма діяла з 2007 по 2010 роки. Все, що було заплановане, виконано. І це питання депутати зняли з контролю.

Заступником голови комісії обрано В. В. Ященка, секретарем В. І. Левицьку.

Галина МЕЛЬНИК.


Про правову освіту та позашкільну роботу

27 грудня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення, законності та захисту прав громадян під головуванням Володимира Онищука.

Члени комісії обрали заступником голови комісії Леоніда Грубого, а секретарем – Івана Левченка. депутати затвердили план роботи своєї комісії на І півріччя 2011 року.

Про хід виконання районної Програми правової освіти населення у Баштанському районі на 2009-2013 роки проінформував перший заступник голови райдерж-адміністрації Сергій Шевченко, який підкреслив, що райдержадміністрація щорічно проводить системний аналіз стану правової освіти населення.

Особлива увага приділяється вивченню основних положень виборчого, бюджетного, пенсійного законодавства України, Законів України «Про інформацію», «Про державну службу і боротьбу з корупцією», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих та нормативно-правових документів.

У районі діє громадська приймальня по наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення та координаційно-методична рада з правової освіти населення (КМР).

Протягом звітного пері-оду до громадської приймальні та до райуправління юстиції звернулося 115 осіб, яким була надана правова допомога. Забезпечена робота телефонної «гарячої» лінії в складі громадської приймальні. За звітний період надано 24 консультації.

За 2010 рік управлінням юстиції здійснено перевірки стану правової освіти, в т. ч., у 2 навчальних закладах, проведено 10 правоосвітніх заходів, розроблено 11 методичних посібників, брошур, пам’яток. На постійному контролі знаходиться питання підвищення рівня правової освіти серед педагогічних працівників, батьків, учнів, яке проводиться згідно з перспективними планами навчальних закладів. Правовий рівень учителів району підвищують на педагогічних радах, семінарах, під час навчання в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Показником високих результатів творчої праці вчителів, рівня їх професійної майстерності є досягнення учнів у предметних олімпіадах. У 2009-2010 н. р. у  районі організовано і проведено І та ІІ етапи всеукраїнських учнівських олімпіад із правознавства. Високий рівень знань з правознавства показали учні Баштанських ЗОШ №1 і №2, гімназії.

На належному рівні проводиться позакласна і позашкільна робота. Це – і конференції, диспути, «круглі столи», правові тижні, дні правових знань, КВК і т. д.

На базі Будинку дитячої та юнацької творчості працює філія Малої академії наук. Учні, які пройшли відбірковий етап у районі, успішно проходять тестування в Миколаєві та зарахування до кафедр відповідно до обраного профілю, де займаються науково-дослідницькою роботою.

Працівники управління юстиції протягом 2010 року проводили роз’яснення чинного законодавства в райгазеті «Голос Баштанщини» та через районне радіо.

На належному рівні проводяться заходи в районній, сільських та шкільних бібліотеках, де діють інформаційні стенди з матеріалами щодо роз’яснення законодавства України, основних положень законів та ін.

Заслухавши інформацію, депутати І. М. Левченко та В. І. Онищук запропонували розширити коло служб, які надають правову освіту, та своєчасно знайомити населення із змінами у законодавстві через публікації в районній газеті в зрозумілій і доступній формі.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Ніна Якимчук ознайомила присутніх із внесеними змінами та доповненнями до районних Програм «Безбар’єрна Баштанщина» і «Турбота». Депутати рекомендували прийняти їх на сесії.

Щодо депутатського запиту депутата районної ради Ю. М. Літвінова щодо розмірів платних послуг, що надає територіальний центр соціальної реабілітації «Калина», про який інформувала Н. І. Якимчук, депутати вирішили повернутись у квітні 2011 року після проведення реорганізації центру.

Головний лікар ЦРЛ Олександр Тарантай ознайомив членів комісії з новим Статутом у зв’язку з реорганізацією закладів медицини.

Олена ВИНОГРАДОВА.

Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (13.01.2011)
Просмотров: 940 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2025Хостинг от uCoz