Суббота, 04.05.2024, 01:10
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Новини району (№8-9 | 27.01.2011)

Створені громадські організації

В районі триває робота по створенню органів  самоорганізації населення з метою залучення громадянського суспільства до вивчення питань розвитку сільських територій, а також пошуку шляхів їх вирішення із залученням інвесторів.

В Баштанці міська громадська організація «Наше місто» існує вже вісім років. пізніше були створені органи самоорганізації населення в селах Новопавлівка і Добре. В нинішньому році, як повідомила завідуюча інвестиційним відділом райради Тетяна Гвоздь, цей список доповнили громадські організації сіл Привільне, Мар`ївка, Інгулка, Новоіванівка, Кашперо-Миколаївка, Христофорівка та інші. Наприкінці січня в районі створено 49 органів самоорганізації населення, в тому числі одинадцять громадських організацій, з них 10 у селах.

Подальшим етапом  їхньої діяльності буде створення кутків громад при сільських радах, затвердження планів розвитку територіальних громад, участь у районному тренінгу по розробці   поточних і перспективних планів роботи, який буде проведено в лютому цього року.


 Засіб покарання – громадські роботи

Окрім працівників КП «Добробут», на благо-устрої міста працюють і правопорушники, на яких накладені адміністративні стягнення, а також особи, які виконують громадські роботи як покарання. В Баштанці така практика існує вже третій рік. Контроль за виконанням цих робіт здійснює комунальна організація «Правопорядок».

За минулий рік, розповідає начальник КО «Правопорядок» Ігор Болтрушко, за рішенням суду на громадських роботах у нас працювало 120 чоловік, за січень нинішнього року – чотири чоловіка. Терміни відпрацювання – від 40 до 60 годин для осіб, на яких накладені адміністративні стягнення, та по 80-120 годин і більше – для засуджених.

Разом з комунальниками порушники беруть участь у ліквідації наслідків погодних стихій, сміттєзвалищ, займаються прибиранням місць загального користування, благоустроєм території міськради. Більша частина «адміністративників» попадають сюди за порушення правил вуличного руху, за які на них накладені адміністративні стягнення. Перед багатьма поставлено вибір: або сплата чималого штрафу, або відпрацювання певної кількості годин на благоустрої міста.

Як правило, суд направляє свої рішення в кримінально-виконавчу інспекцію, а звідти виписують направлення в нашу комунальну організацію «Правопорядок», де ми контролюємо виконання цих громадських робіт. Щоденна норма відпрацювання становить чотири години. Конт-ролює виходи на роботу безпосередньо директор комунального підприємства О. М. Солонар.

У зимовий період вищезгаданій категорії осіб разом з працівниками КП «Добробут» необхідно виконати чималий обсяг робіт по розчищенню снігу і снігових заметів, видаленню льоду і розсипанню піску на тротуарах, обрізанню дерев  у місцях загального користування.

Олександр Басенко. 
Обговорюємо проект Пенсійної реформи

Кошти треба шукати в державі

Сьогодні в нашому суспільстві йде обговорення проекту Пенсійної реформи. Хочу і я висловити свою думку з цього приводу.

Вважаю, що підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років – це антинародна пропозиція, яку не можна приймати, адже тривалість життя наших людей найнижча в Європі. Якщо ми – незалежна держава, то чому повинні підкорятися диктату Міжнародного валютного фонду?

Я розумію, що Україна має дефіцит Пенсійного фонду, але поповнювати його на шкоду українському народу – це злочин. Кошти для поповнення бюджету і Пенсійного фонду можна знайти у себе в державі і не йти з простягнутою рукою по всьому світу.

Перш за все, слід повернути в державну власність промислові підприємства-флагмани, які давали значний прибуток до державного бюджету, такі як «Криворіжсталь». Треба ввести державну монополію на виробництво і торгівлю тютюном та лікеро-горілчаними виробами, на експорт сільськогосподарської продукції. Як аграрій, я знаю, скільки ділків та компаній типу «Кернел», «Ларгіл», «Нібулон» та інших наживається на вирощеній нами продукції. А ці кошти можна було б спрямувати у держбюджет і не просити допомоги за кордоном.

Актуальне питання й диспропорція в нарахуванні пенсій працівникам сільського господарства й державним службовцям. Я ніяким чином не хочу принизити роль державних службовців, але як може такий працівник одержувати пенсію 4-6 тис. грн., а керівник господарства, який очолював колектив 15-20 років, одержує 1000-1200 грн. А доярка, механізатор, скотар чи водій, які все життя працювали в нелегких умовах, одержують лише по 800-1000 грн. Хіба ці люди менше працювали і менше зробили користі для району і для держави?

Я не за те, щоб зменшувати пенсії державним службовцям, але при нарахуванні іншим категоріям працюючих слід враховувати їх безпосередній внесок у суспільство.

Закликаю всіх читачів нашої районної газети активно включитися в обговорення пенсійної реформи, а також важливих питань життєдіяльності нашого району і держави в цілому.

 Валерій ЯЩЕНКО, 

депутат районної ради, заступник голови постійної комісії з питань АПК, голова депутатської фракції КПУ в районній раді.


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (31.01.2011)
Просмотров: 552 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz