Пятница, 03.05.2024, 22:47
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Один день у Добренській сільській раді (№8-9 | 27.01.2011)

Уже третє скликання очолює Добренську сільську раду Олександр Миколайович Галагуз, життєвим кредом якого є обіцяти тільки те, що може реально виконати.

Добренська сільська рада – найбільша в Баштанському районі. На її території розташовуються залізнична станція та ряд потужних підприємств: ВАТ «Явкинський елеватор», Баштанська філія ТОВ СП «Нібулон», СТОВ «Лан», СВК «Колос», приватні підприємства «Корона» та «Енеїда». Вагомий внесок вносять приватні підприємці С. В. Семенов, А. В. Балушкін, В. К. Бріцький, В. В. Когут та інші.

На старті нового 2011 року наш кореспондент веде розмову з Добренським сільським головою  О. М. Галагузом про життя-буття ввіреної йому територіальної громади.

 

– Олександре Миколайовичу, добренці і новоєгорівці втретє довірили вам долю своїх населених пунктів. Це свідчить про те, що ви користуєтеся їх довірою. Що вдалося вам зробити в минулому році?

– В першу чергу, дякую всій територіальній громаді за довіру і підтримку. Але хочу наголосити: все, що вдалося досягти, це не лише моя заслуга. Адже один в полі – не воїн. Тільки завдяки спільній праці з депутатським корпусом сільської ради, керівниками підприємств, організацій, що розташовані на території сільської ради, приватними підприємствами і підприємцями, всіма громадянами ми змогли зробити те, що маємо.

У 2010 році нам вдалося виконати бюджет на 117%, що дозволило забезпечити стабільну роботу всіх об’єктів соціальної сфери, не скоротивши при цьому штатну численність, виплату заробітної плати, розрахунки по енергоносіях, утримати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах на рівні 16 грн. 40 коп. (в грудні було 19 грн. 54 коп.), провели поточні ремонти всіх об’єктів соціальної сфери, підготували їх до роботи в осінньо-зимовий період.

– Отже, забезпечили виконання захищених статей бюджету. А що вдалося зробити крім цього?

– Найголовніше – газифікували Добренську ЗОШ за допомогою районного керівництва та депутатів районної ради.

Крім цього, виготовили технічну документацію в БТІ на всі об’єкти соціальної сфери. Днями завершиться експертиза проектно-кошторисної документації на реконструкцію Добренського дитсадка, яка розрахована на 2 млн. 300 тис. грн.

Дехто говорить, що за такі гроші можна збудувати новий заклад. А ми хочемо зберегти старе приміщення, яке має історичне значення для села Добре. Дитсадок розташовується  в колишньому панському маєтку в чудовій парковій зоні. В бюджет 2011 року вже закладені кошти на співфінансування в сумі 125 тис. грн. Тільки завершиться проведення експертизи і дозволить погода, розпочнемо роботу з підведення газопроводу до дитсадка.

Для всіх об’єктів соціальної сфери провели передплату на періодичні видання на суму 5 тис. грн.

Повністю виконали всі завдання по програмі «Турбота», на яку виділяли 13 тис. грн. У 2011 році на цю програму заплановано 25 тис. грн. Забезпечили новорічними подарунками всіх дітей пільгової категорії, а це 190 осіб.

Розпочали роботи по розмежуванню земель державної та комунальної власності, яке продовжуємо і в цьому році, на що в бюджеті передбачено більше 10 тис. грн.

Продовжимо розпочату в минулому році роботу по вуличному освітленню наших населених пунктів. Уже виготовлена проектно-технічна документація на три об’єкти: вул. Шумська, поселення залізничників, Солдатське, а також деякі вулиці в новоєгорівці. В бюджеті на ці потреби заплановано 25 тис. грн.

Невелика сума (50 тис. грн.) виділяється і на ремонт доріг. звичайно, цих грошей обмаль. Але у нас є залишкові кошти і резервні. Сподіваємось на підтримку наших товаровиробників, які обіцяють допомогти матеріалами для впорядкування доріг, що знаходяться в межах села. На наші дороги припадає дуже інтенсивний рух транспорту, тож ми розробили маршрут руху важкого транспорту і вручили керівникам підприємств і організацій, крупним землекористувачам.

– Яким бачите бюджет  2011 року?

– Уже великий плюс у тому, що бюджет був прийнятий наприкінці минулого року. До того ж, при складанні бюджету були враховані всі проблеми, які відображені в програмі соціально-економічного розвитку нашої громади. Намагалися не упустити жодне питання.

Велика подяка за розробку цього важливого документу нашому молодому головному бухгалтеру Н. П. Нижник, яка, до речі, обрана депутатом сільської ради, а також головою бюджетної комісії.

Радує й те, що тепер такі надходження, як плата за землю та податок з доходів фізичних осіб, що є основними, залишаються на місцях. Хоча, хотілося б, щоб до нашого місцевого бюджету надходила і частина податку з доходу тих фізичних осіб, які працюють на підприємствах, що не зареєстровані в нас, але розміщуються на нашій території. Як наприклад, залізнична станція, де наших людей працює майже 200 осіб.

– Як змінився склад вашого депутатського корпусу та які його перші кроки?

– Дійсно, депутати відіграють велику роль у вирішенні проблем територіальної громади. Хочу подякувати за плідну працю всім депутатам сільської ради п’ятого скликання. Адже спільно з ними ми вирішили одну з найголовніших проблем – газифікацію села Добре, не рахуючи всіх інших досягнень у розвитку соціальної сфери сіл.

І сьогодні основну ставку роблю на новий депутатський корпус, який дуже омолодився. Найстаршому нашому депутату 46 років, а наймолодшому – 28. До того ж, багато депутатів є працівниками апарату сільської ради чи керівниками закладів соціальної сфери. Тож сподіваюся на порозуміння і підтримку у вирішенні всіх нагальних питань.

Також хочу подякувати депутату районної ради, директору ВАТ «Явкинський елеватор» В. В. Яцкову за підтримку у вирішенні життєво-важливих питань нашої громади і конкретну допомогу. Коли в 2010 році виникла проблема із забезпеченням населення вугіллям (адже не всі люди змогли провести газ), Вадим Вікторович   особисто замовив необхідну кількість твердого палива, розвантажив на своїй території. А господарник  із сільського центру соцзахисту населення Григорій Мудрий розвіз його людям. Крім цього,  в рахунок спонсорської допомоги В. В. Яцков придбав нові меблі для бухгалтерії сільської ради.

Суттєву підтримку і допомогу надає також керівництво Баштанської філії ТОВ СП «Нібулон». Директор СТОВ «Лан» М. М. Калушка забезпечив фінансову підтримку у виготовленні меморіальних дошок Героям радянського Союзу О. Я. Летучому та Б. В. Федорову – уродженцям сіл Добре і Новоєгорівка.

Велика подяка всім членам ради соціального партнерства, які постійно відгукуються на прохання сільської ради. Тому ми завжди готові до примх зими, бо створили групу швидкого реагування, до якої входять всі наші сільгосптоваровиробники, з якими ми заключили договори.

– А які проблеми стоять нині на порядку денному у сільської влади?

– Як я вже говорив, ще не завершена робота по вуличному освітленню наших населених пунктів, ремонт доріг – болюче питання, яке вирішити самотужки на місцевому рівні ми не в змозі. Наші заклади культури все ще залишаються без опалення. Для підведення до них газу треба будувати окремі топкові, а для встановлення електричного опалення не можемо отримати дозволу від енергопостачальної компанії, бо наші трансформаторні станції не витримають такого навантаження. А щоб придбати нову потужну підстанцію, треба 180 тис. грн. Тому опалення залишається проблемою №1, яку все ж таки спробуємо вирішити.

Викликає стурбованість фінансове забезпечення наших закладів медицини – Новоєгорівської амбулаторії і Добренського ФАПу, які ми передали на баланс ЦРЛ. звичайно, по мірі можливості, відповідно до законодавства сільська рада і надалі підтримуватиме їх, особливо в придбанні медикаментів. Адже вони обслуговують наших людей.

Проблемним залишається й опалення приміщення поштового відділення зв’язку, так як воно не знаходиться на балансі сільської ради. Якби його нам передали, то ми б швидко вирішили питання і з опаленням, і з ремонтом. Хоча й сьогодні ми пропонуємо свою допомогу в придбанні необхідних матеріалів для ремонту.

Та найбільше невдоволення як у мене, так і в депутатів викликають три об’єкти райспоживспілки, в яких раніше розміщувалося 7 магазинів. Сьогодні ці об’єкти стоять обдерті, обшарпані. Через високу орендну плату, встановлену керівництвом РСС, вони не використовуються.

На території сільської ради функціонують 22 об’єкти торгівлі приватної власності, які є окрасою сіл. Тож у цьому році депутати вирішили порушити питання про передачу цих об’єктів райспоживспілки на баланс сільської ради або перегляду ставок їх орендної плати.

Як завжди, першочерговою є робота по наповненню бюджету, погашенню заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, який складає 30 тис. грн. Найбільше обурює те, що ці борги мають особи, які раніше працювали на керівних посадах і добре знають, на що вони витрачаються. А це – харчування дітей, заробітна плата.

Крім цього, працюємо над пошуком резервів, додаткових надходжень до бюджету. На це нас націлювали голова райдержадміністрації І. В. Рубський і голова районної ради Л. І. Луценко під час зустрічі з активом села, яка відбулася напочатку цього року. Люди дякували їм і депутатам районної ради за сприяння у газифікації Добренської ЗОШ і ремонті спортзалу.

Ми впевнені, що потенціал нашої громади дуже великий, є резерви і вирішення всіх проблемних питань при допомозі керівників організацій, підприємств, землекористувачів можливе.

– Над чим ще працює апарат сільської ради?

– У зв’язку з розпочатими роботами по розмежуванню земель державної та комунальної власності, крім посади землевпорядника, ввели посаду інспектора по земельних питаннях, які активно працюють із земле-користувачами, ведуть роз’яснювальну роботу щодо необхідності перевірки якості посівного матеріалу в насіннєвій інспекції для отримання хорошого врожаю.

Замість посади водія ввели посаду інспектора по правоохоронній діяльності, який займатиметься санітарним станом, благоустроєм та озелененням наших населених пунктів. Йому допомагатиме працівник по роботі з молоддю та спорту.

Велике занепокоєння в працівників сільської ради викликають неблагонадійні сім’ї, які знаходяться на постійному обліку. В цьому нам допомагають директори шкіл, які подають відповідні клопотання, і ми приходимо їм на допомогу. Деякі сім’ї після нашого втручання стають  на вірну дорогу, але є й такі, які ні на що не реагують. Лише у 2010 році були позбавлені батьківських прав 3 сім’ї із 6. Але це крайня міра.

– Не хотілося б закінчувати нашу бесіду на сумних нотах. Що б ви хотіли сказати на завершення?

– Проблеми є і будуть. Тож треба наполегливо працювати. Тільки спільними зусиллями ми зробимо своє життя кращим.

Розмову вела

Олена ВИНОГРАДОВА.

Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (31.01.2011)
Просмотров: 737 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz