Суббота, 04.05.2024, 03:38
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Один день у Добренській сільській раді. Частина№2 (№8-9 | 27.01.2011)

Новоєгорівська загальноосвітня школа заснована 25 років тому. за цей період було змінено кілька директорів. але всі вони працювали на благо своєї школи, віддавали дітям всю свою любов і знання.


Зараз за «штурвалом» шкільного корабля вже 8 років стоїть Надія Миколаївна Шевчук. А всього педагогічного стажу у цієї енергійної жінки 31 рік.

– Надія Миколаївна – це джерело життя, енергії. Ніколи не сидить вона на одному місці, шукає, впроваджує щось нове, цікаве. Легко з нею працювати, гарний співрозмовник і добра людина, – такими словами охарактеризували колеги свого  директора.

У Новоєгорівській школі навчається 170 учнів. Серед них багато кмітливих і талановитих дітей, кожного року вони захищають честь школи не лише на районному, а й на обласному, всеукраїнському рівнях.

Гарні знання своїм учням допомагають здобути 18 педагогів (9 вчителів вищої категорії і 7 з них мають звання старшого вчителя).


Завуч школи Т. М. Троїцька з С. Ракчєєвою, 

Т. Гнідою, Н. Дорошенко.

– У нас багато талановитих дітей. Гордістю школи є Сніжана Ракчєєва, Тетяна Гніда, Наталя Дорошенко, – говорить заступник директора з навчально-виховної роботи     Т. М. Троїцька.

Сніжана Ракчєєва навчається у 10 класі, вже другий рік займає посаду президента школи. Президентський парламент у складі 21 учня слідкує за станом підручників, шкільної форми, контролює відвідування учнями уроків, організовує дозвілля школярів на період канікул тощо.

Сніжана – переможниця олімпіад з географії, історії. Улюблений предмет – біологія. Хобі – вишивання.     В майбутньому мріє стати перекладачем. Зараз всі зусилля спрямовує на те, щоб закінчити школу із золотою медаллю.

Учениця 11 класу Тетяна Гніда активна, має завжди цікаві і неординарні ідеї. Бере участь майже у всіх районних олімпіадах. Хобі – вишивання бісером, квілінг. Улюблений предмет – українська мова та історія України. Мріє працювати в міліції.

Наталя Дорошенко навчається у 9 класі. Активістка, спортсменка і просто красуня, дівчина ніколи не зупиняється на досягнутому. Учасниця олімпіади із зарубіжної літератури. Брала участь у конкурсах «Регіони мають таланти», «Мій рідний край». Хобі – танці, спів, вишивання бісером. Улюблений предмет – фізкультура.

Вихованці Новоєгорівської ЗОШ мають багато можливостей для розвитку своїх здібностей, талантів. При школі працює гурток «Умілі руки» (керівник С. П. Левіна). Гуртківці постійно беруть участь у різних конкурсах, виставках і займають призові місця. А виготовляють вони м’які іграшки, аплікації з пір’я, вишивають стрічками, займаються квілінгом.


Спеціаліст вищої категорії, вчитель біології Н. В. Галай (на фото) постійно возить учнів на обласний конкурс оранжувальників.

Шкільний колектив має свої традиції, свята. На одному подиху проходить будь-який захід – чи то День знань, чи Новий рік, чи КВК. Дозвілля учнів організовує педагог-організатор ІІ категорії В. О. Запорожан за допомогою класних керівників, учнів.

У 2010 році найкращим кабінетом серед сільських шкіл визначено кабінет англійської мови Новоєгорівської ЗОШ (вчитель Н. П. Лук’янчук), який повністю облаштований за новими сучасними технологіями.

Гордістю школи є вчитель математики Л. М. Олексієнко. хоча вона вже на пенсії, але постійно крокує в ногу з молоддю, мудрий порадник, наставник, вимогливий вчитель.

Початкова школа – старт до великої і цікавої мандрівки  дитини в країну знань. саме тут закладається фундамент розвитку й зростання особистості. О. Д. Галанова,  Л. Ю. Козирєва, Т. Б. Копишинська, Л. Ф. Мавродієва – вчителі початкових класів – найперші закладають в дитині найсвятіше – добро, щирість, знання.

У новоєгорівській ЗОШ приділяється велика увага малозабезпеченим сім’ям. Гарячим харчуванням безкоштовно забезпечено 112 дітей, серед яких учні 1-4 класів і діти пільгової категорії. Всі останні школярі можуть смачно пообідати всього   за 6 грн.

– Школа наша живе, розвивається, – говорить завуч Т. В. Троїцька. – ми допомагаємо  кожній дитині розкрити свій талант, свої вміння, визначитись з майбутньою професією.


Все краще – дітям

Дитячий садок – то неповторна самобутня країна малечі. Це той світ, у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. І від того, як їй тут ведеться, залежить її майбутнє.

дети

Кожен куточок  Новоєгорівського дитячого садка «Веселка» радує зір. Гарно облаштоване приміщення зустріло нас теплом і затишком. Після кількох років занепаду садочок нарешті відремонтовано.

– Ремонт робили всі разом. І сільська рада виділяла кошти, й батьківський комітет, та й самі працівники дитсадка, – розповідає  завідуюча  О. Г. Федорчук. – харчування у нас калорійне, раціон збалансований, в меню щодня обов’язково входять м'ясо, риба, твердий сир, кисломолочні продукти, фрукти та багато іншого, що є корисним для дитячого організму. На 70% фінансує харчування сільська рада і 30% – батьки.

Батьки та дітлахи дякують за смачну і корисну їжу кухарю Тетяні Борисівні Сторчовій.

– Це – кухар від Бога, – наголосила завідуюча дитсадком, – вона дуже смачно готує. Кожен день вигадує щось нове – пампушки, запіканки. все найкраще й найсмачніше – дітям.

Весь педагогічний колектив завдячує сільській раді, а особливо сільському голові О. М. Галагузу за постійну підтримку і допомогу. Так, завдяки сільській раді був повністю укомплектований харчоблок, а у цьому році у «Веселку» було придбано пральну машину-автомат, дитячу білизну, покривала, столовий посуд, меблі.

– Олександр Миколайович частий гість нашого садка. Завжди цікавиться нашим життям, нашими проблемами. Дітки його знають і люблять, – розповідає О. Г. Федорчук.

У ДНЗ «Веселка» функціонує три вікові групи: молодша, середня, старша. Всього 41 дитина. У дитячому садку високий рівень навчально-виховної роботи. У цьому заслуга вихователів А. І. Турченко, О. В. Леоненко, О. А. Медовиченко.

Допомагають піклуватися про дітей і нянечки Т. О. Засименко, Л. І. Петрощук, К. В. Куцак. Жоден святковий захід не проходить без гарного спеціаліста – музичного керівника С. М. Тарасенка.

У завідуючої ДНЗ Ольги Григорівни Федорчук за плечима 24 роки педагогічного стажу. До кожної дитини у неї свій особистий підхід. Без дитсадка себе не уявляє.

Життя у дитсадку змістовне і цікаве, як для дітей, так і для їх батьків, які є учасниками і гостями спільних заходів. Багато уваги педагогічні працівники надають саме удосконаленню роботи з батьками: вони є й порадниками, критиками, помічниками. Батьківський комітет, який  очолює Т. В. Троїцька, злагоджений, завжди переймається проблемами дитсадка. В цьому році батьки допомогли придбати меблі, купили пилосос, фільтр для води.



У Добренському поштовому відділенні зв’язку завжди людно. Завідуюча Ольга Миколаївна Шварцева менше місяця очолює його. Найбільша проблема в роботі – відсутність опалення. Але, незважаючи на це, поштове відділення працює цілий день.

Поштовики надають традиційні й нетрадиційні послуги – приймають платежі за комунальні послуги, телефон, видають пенсії, ведуть торгівлю продовольчими та господарськими товарами. У штаті поштового відділення п’ять листонош: Н. Б. Романчук, Л. П. Чупенко, О. В. Крисак, Т. В. Фісковець, О. С. Верба. І в мороз, і в спеку ці жінки розносять кореспонденцію жителям сіл Добре, Новоєгорівка.

Ветеран  Добренського відділення зв’язку  Наталя Борисівна Романчук. Вона вже 22 роки працює листоношею.

За словами завідуючої, обсяг роботи у працівників пошти великий, але вони добросовісно і вміло з ним справляються. На 2011 рік жителі Добренської сільської ради передплатили 450 екземплярів районної газети «Голос Баштанщини». Найстаріша передплатниця районки – Надія Антонюк, якій виповнилося 89 років.

Велику кількість передплачують добренці й новоєгорівці  і обласних та всеукраїнських видань (до 150 різновидів газет та журналів).


Старання поштовиків цінують односельчани.


Завдання залишились ті ж

У зв’язку з реорганізацією закладів медицини Новоєгорівська лікарська амбулаторія сімейної медицини віднедавна перейшла в підпорядкування центральної районної лікарні. Як це вплинуло на роботу закладу, поцікавилася у головного лікаря Віктора Самбурова.

– Для наших пацієнтів нічого не міняється, – розповів Віктор Іванович. – Адже наші завдання залишились ті ж – надання своєчасної і кваліфікованої медичної допомоги майже 3 тисячам громадян сіл Добре і Новоєгорівка.

Колектив у нас невеликий, але дружний, працездатний. Крім мене, лікаря-стоматолога, медичну допомогу населенню надають сімейний лікар загальної медицини К. Л. Петренко, три медсестри. Напевне, як і скрізь, у нас є проблеми з кадрами. На таку кількість населення нам потрібні ще один сімейний лікар і медсестра. А найголовніше – транспорт, без якого дуже важко надати вчасну медичну допомогу хворим, адже територія сільської ради – одна з найбільших у районі. Маємо гарний фізіотерапевтичний кабінет, забезпечений необхідною апаратурою. Два роки тому, завдяки колишньому депутату обласної ради В. В. Когуту, придбали нову сучасну стоматологічну установку.

Амбулаторія забезпечена ліками невідкладної допомоги. Безкоштовними ліками забезпечуються хворі на цукровий діабет та інваліди й учасники бойових дій.

Коли перебували на балансі сільської ради, придбали всі необхідні матеріали для поточного ремонту, який плануємо зробити навесні, коли буде тепло.

Для мене, як головного лікаря амбулаторії, у зв’язку з реорганізацією працювати стане важче, бо не відомо, як буде здійснюватися фінансування.

Існують проблеми і з котельнею, яку обслуговував працівник сільської ради. В нашому приміщенні розміщуються два магазини. Хто, скільки і кому буде платити за оренду і опалення? Та ці питання вирішаться в процесі. Одне можу запевнити – хворих пацієнтів це не торкнеться. Життя покаже, що краще: бути на балансі сільської ради чи ЦРЛ. А поки що ми будемо сумлінно виконувати покладені на нас обов’язки.

 

На знімку: голов-ний лікар В. І. Самбуров із сімейним лікарем К. Л. Петренко, медсестрами Л. М. Полікарповою, Н. С. Бондаренко.


Колектив працює творчо

2010 рік був дуже плідним для Добренської загальноосвітньої школи, яка 12 листопада відзначила своє 40-річчя. Нарешті здійснилася заповітна мрія – в школі запалав голубий вогник.

Всього 4 км не доходив газопровід до  села. Коли у 2009 році газ отримали жителі цього населеного пункту, школа залишалася негазифікованою. Тільки завдяки керівництву району, депутатам  районної ради, клопотанням Добренського сільського голови О. М. Галагуза була здійснена газифікація школи.

9 жовтня 2010 року стало знаменною датою в історії школи. Цього дня включили газ.

Це – лише одна із мрій добренців. Нині у школі розпочато ремонт спортзалу, де замінено покрівлю, встановлено 12 металопластикових вікон. Добренській ЗОШ було виділено в 2010 році з районного бюджету найбільшу з усіх шкіл району суму – 342 тис. грн. на всі ці роботи. Але ще потрібно до 200 тис. грн., щоб замінити панелі перекриття, підлогу, привести до ладу стіни, відкоси на вікнах. Директор Добренської ЗОШ В. А. Бородін сподівається, що в цьому році й ця мрія добренських школярів здійсниться.

Ще однією знаменною подією для Добренської ЗОШ стало присвоєння їй імені земляка, Героя Радянського Союзу О. Я. Летучого.

– Педагогічний та учнівський колективи школи роблять все, щоб гідно нести це високе звання, – сказала заступник директора Т. Д. Бородіна.

Учні школи беруть активну участь у районних та обласних конкурсах та змаганнях. Зокрема, юні футболісти вчителя фізвиховання С. В. Безощука зайняли ІІ місце в районних змаганнях на приз «Шкіряний м’яч», а його вихованці по тенісу посіли І місце в районі і ІV – в області.

Вагомі результати досягнуто в конкурсах художньо-естетичного напрямку. Треті місця в конкурсі малюнків «Моя родина» посіли Єлизавета Цезарюк (8 клас) і Тетяна Москаленко (9 клас) – вчитель О. Ю. Шарафутдінова.

В конкурсі читців-декламаторів «Кобзар у нашому домі» почесне ІІІ місце здобув учень 9 класу Дмитро Нагорний (вч. Т. І. Хоменко). Почесною грамотою за І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на протипожежну тематику нагороджено ученицю 5 класу Інну Свердлик (вч. О. Ю. Шарафутдінова). Члени театрального гуртка «Ясень» тричі  займали І місця  в районному та призові місця в обласному конкурсах (вч. М. Г. Іващенко).

Добренські учні є щорічними учасниками районних учнівських олімпіад. І місце зі світової літератури у минулому навчальному році посіла учениця 8 класу Юлія Столярчук                           (вч. М. Г. Іващенко).

А співучих зірок Ігора та Єлизавету Цезарюків добре знають не лише в районі. Нещодавно вони були на прослуховуванні в Києві, де їм запропонували навчатися в театральній студії. звичайно, для цього потрібні чималі кошти, яких батькам не так просто знайти. Можливо, знайдуться меценати, яким не байдужа доля обдарованих дітей.

Гордістю школи є й учнівське самоврядування, яке відображене в учнівській республіці «світоч». Президентом обрана учениця 9 класу Олена Троїцька. актив «Світоча» збирається щосереди на збори, де й затверджують всі заходи, про які сповіщають шкільну громаду через стенд інформацій.

Сьогодні в Добренській ЗОШ – 140 учнів, яких навчають 19 педагогів. З кожним роком кількість учнів збільшуватиметься. Проблема лише зі старшокласниками, так як більшість дев’ятикласників йдуть навчатися в технікуми і ПТУ. Це пов’язано з боязню дітей перед зовнішнім незалежним оцінюванням та відсутністю грошей у батьків для навчання у вузах. Хочеться вірити, що це тимчасове явище.

– Колектив у нас дружний, творчий, працьовитий, – підкреслила Т. Д. Бородіна, проводячи екскурсію по школі. – На сьогоднішній день працюємо над створенням музею історії села Добре та нашої школи. Вже зібрано багато матеріалу. Розпочнемо із заснування єврейської колонії, радянського періоду, окреме місце займе період Великої Вітчизняної війни, потім роки незалежності України. тут же будуть окремо виділені спортивні досягнення наших дітей.

У школі змінилося й оформлення фойє. Це заслуга нашого завгоспа Любов Андріївни Ніколенко, яка власними руками оформляла куточок  державної символіки, шила ламбрекени. Любов Андріївна скрізь вносить часточку свого серця при оздобленні школи. І це цінують і вчителі, й учні.


Олена ВИНОГРАДОВА.

На знімку: одна з експозицій  шкільного музею історії села.



Її покликання –бути потрібною людям

Гасло радянських часів: «Молодим скрізь у нас дорога» залишається актуальним і сьогодні в Добренській сільській раді. Адже тут більша половина апарату сільради – молодь. Як розповів сільський голова О. М. Галагуз, свого часу він зробив головну ставку на молодих спеціалістів і не помилився. Їх енергія, оптимізм, сучасні погляди на життя сприяють тому, що Добренська сільська рада одна з кращих у районі по соціально-економічному розвитку.

 Особливі слова подяки Олександр Миколайович висловив на адресу головного бухгалтера Наталі Нижник, від якої залежить фінансова діяльність сільської ради.


– Професія бухгалтера вимагає значних математичних знань, здатності до аналізу, окрім того, ця робота неможлива без великої відповідальності, акуратності, терплячості, обов’язковості, наполегливості в роботі, – підкреслив сільський голова.

Незважаючи на свій молодий вік, Наталя Петрівна вже має хороший досвід, про що свідчить розроблений нею бюджет на 2010 рік, з яким не було жодних проблем у роботі. Грамотно складено бюджет і на 2011 рік.

– Творчий та аналітичний підхід до роботи, ініціативність, організаційні здібності – всі ці якості притаманні Н. П. Нижник, – підтримала сільського голову і секретар сільради В. П. Климик. – Вона володіє рідкісним даром позитивно впливати на людей. Навколо неї ніби створюється біополе добра.

У кожної людини свої цінності, життєві орієнтири, своє розуміння сенсу життя. Н. П. Нижник живе не для себе, а для людей. Її покликання – бути потрібною людям. І вони оцінили це, обравши її депутатом сільської ради по 13 округу, а депутати обрали головою бюджетної комісії.

– Завоювати довіру односельчан, які тебе знають з дитинства, не просто, та головне не втратити її, – говорить молодий депутат. – Адже люди оцінюють не те, що ти їм обіцяєш, а те, що реально робиш.

Наталя Нижник почала з вирішення питання освітлення вулиці Шкільної в Новоєгорівці, де вже замінені стовби, дріт. Виготовлена проектно-кошторисна документація на все вуличне освітлення сіл Добре і Новоєгорівка. В І півріччі заплановане підключення до електропостачання.

Наступними питаннями є благоустрій вулиць, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, озеленення територій. Всі ці роботи активно розпочнуться навесні.

– Професія бухгалтера мені дуже подобається, хоча дехто вважає, що робота з цифрами нудна і монотонна, але не для мене. Цифри можуть сказати дуже багато, коли  з ними на «ти», – усміхається Наталя Петрівна. – З 1 січня 2010 року я стала держслужбовцем, а це покладає ще більшу відповідальність і можливість кар’єрного росту. Та найголовніше – працювати на благо громади.

Її енергії вистачає не тільки на роботу. Н. П. Нижник ростить шестирічну донечку Яну. Турботи про неї і чоловіка це відпочинок від роботи. Радість і взаєморозуміння панують у їхньому домі.

Її корисність – у професійній діяльності, в численних захопленнях, в умінні завжди прийти на допомогу, відгукнутися на чуже горе. 

Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (31.01.2011)
Просмотров: 1529 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 1
Гостей: 1
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz