Злагоджено працює «Злагода»В це важко повірити. Треба лише завітати на тваринницьку ферму, що на околиці Єрмолівки, щоб власними очима побачити: в такі складні часи, коли над світом не вщухає економічна криза, а в нашому районі давно зникли з лиця землі фермерські корпуси, у ПП «Злагода» за останні 2-3 роки не лише не здали своїх позицій, а ще й вдвічі збільшили дійне стадо, та поголів’я телят. І сьогодні закінчують капремонт ще одного із стареньких корпусів. невдовзі мають заповнити його півсотнею корів, є вже домовленість на їх закупівлю. Взагалі, порядок на фермі вражає. Колектив досить вдало підібраний. Доярочки, скотарі, пастухи, інший обслуговуючий персонал – молоді, повні сил, енергії, сподівань. відчувається, що вони дорожать роботою, а сама робота горить у їхніх умілих руках.
Очолює трудовий колектив приватного підприємства депутат районної ради від Партії регіонів, розумний і розсудливий чоловік, який вміє мислити на перспективу, обрахувати кожну копійку, має неабиякі організаторські здібності і справжній талант керівника А. М. Калініченко. І це не просто слова. Це – істина, доведена часом і справами.
Запрошуємо його до слова. – Наше молочне стадо нараховує 176 голів. маємо 60 телиць, які невдовзі поповнять стадо. Ще півсотні корів докупимо і буде можливість з чого вибрати. Проведемо скрупульозну вибраковку, залишимо найпродуктивніших молочниць, – розпочав свою розповідь Анатолій Миколайович. – на цьому призупинемо збільшення поголів’я, будемо ростити молодняк для продажу.
Що головне в роботі трудового колективу? Це – відданість справі і дисципліна. Механізм трудового дня відлагоджений, як на фабриці чи заводі. Все розраховано буквально по хвилинах: вранішнє поїння о п’ятій ранку, обіднє о 12-ій, вечірнє – о 18-й. Збоїв не буває. Так же і з годівлею, доїнням, поранням біля худоби. Порушень не можемо собі дозволити, бо це недобрана продукція, а, значить, і менша зарплата. Тваринники давно звикли працювати на кінцевий результат.
Директор «Злагоди» дякує керівникам і спеціалістам ЗАТ «Баштанський сирзавод» за надійні партнерські стосунки. Забирають сирзаводчани молоко в будь-яку погоду і пору року, розраховуються за нього вчасно, в повному обсязі.
– І сам Анатолій Миколайович не допускає ніяких відхилень від виплати підлеглим заробітної плати. Ми з року в рік регулярно одержуємо заробітну плату. На щоденних ранкових нарадах спілкуємось із своїм керівником досить тісно. Він завжди піде назустріч людині, якій треба, скажімо, взяти аванс, підмінитись, піти у відпустку, вирішити якусь проблему, – поділилися з нами працівники ферми. – не знаємо, як би й жили, щоб не мали роботи.
Розповіли, що все поголів’я ВРХ завжди забезпечене всім необхідним, є в достатній кількості грубих і концкормів. А в корови, як відомо, молоко на язиці. Аби не було перебоїв з водою, А. М. Калініченко допомагав сільраді відремонтувати водогін. Маємо автодоїння. Та коли нинішньої складної зими залишилися без світла, важко було руками доїти корів. Спасибі, Анатолій Миколайович придбав дизельну електростанцію. І ці проблеми відпали. Тож нам створені всі умови. Гріх такого чоловіка підводити, – заявили в один голос єрмолівські тваринники.
І вони справді стараються. На відмінно працюють доярки – Валентина Манько, Тетяна Скляр, що мають стаж роботи до двох десятків років. Приємно, що й молодь не відстає. Добросовісно й наполегливо трудяться Олена Ігнатенко, Світлана Тригуб, Тая Горна, Олена Нижник, Ольга Мільян, Лариса Гончаренко. Є тут і дояр. Це Віталій Семашкевич, який теж зразково працює на такій «жіночій» роботі.
Чимало добрих слів сказав керівник на адресу телятниць Ніни Гоцелюк та Світлани Матвєєвої, скотарів і пастухів Олега Кожухова, Олексія Ігнатенка, Михайла Фербея, Артема Мазура, тракториста Олександра Нижника, слюсаря Анатолія Мішкоя. Забезпечує нормальний клімат у трудовому колективі завфермою і приймальниця молока Галина Непрохіна. А ще наголосив, що має надійних заступників. Це В. Г. Петренко та Р. І. Приходько. Їхня порядність і відданість справі перевірені часом. Що ж до проблем, то їх тут вирішують власними силами. Єдине, що зауважив А.М. Калініченко, це те, що держава лише обіцяє, але не виділяє на тваринництво дотацій.
– спасибі, Миколаївська обласна рада пішла нам назустріч і на кожну дійну корову виділила по 700 грн. Розраховуємо, що цією компенсацією покриємо збитки на ремонти. Маємо одержати 123 тис. грн. Хотілося б, аби і з районного бюджету дещо виділяли на розвиток села. Слава Богу, саму Баштанку вже привели в належний порядок. приємно, що райцентр займає перші місця в Україні по благоустрою. Тепер, будемо надіятись, що й про соціальний розвиток села подбають і депутати, і керівництво району, – висловив свою думку А. М. Калініченко районної ради.
– Вже майже десяток років, як діє ваша «Злагода». І ви, її очільник, працюєте фактично без вихідних, святкових, відпусток. Коли відпочиваєте? – не втрималася, щоб не запитати свого співрозмовника. – Відпочиваю серцем і душею, коли їду на футбол. 40 років я фанат цієї гри. Тепер уже виступаю за ветеранську збірну. Нещодавно ми вибороли 2 місце в області. І це не може не радувати, – відповів Анатолій Миколайович.
Прощаючись з дружним, злагодженим колективом тваринників, із людиною, яка вміє вести їх за собою, побажали єрмолівцям всіляких гараздів, доброго здоров’я, злагоди, хороших заробітків, віри в завтрашній день.
Галина МЕЛЬНИК
|
|