Четверг, 14.11.2024, 19:27
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Із сесії районної ради (фото) (№21 | 26.02.2011)
Голос Баштанщини

Успіх району – в прискореному розвитку

На V сесію районної ради, що відбулася 22 лютого під головуванням голови районної ради Людмили Луценко, було винесено цілий ряд важливих для життєдіяльності району питань, найбільш об’ємним з яких був звіт голови райдержадміністрації про виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2010 році.


Хоча звіт був детально обговорений на засіданнях постійних комісій, свій виступ на сесії І. В. Рубський побудував у дещо незвичному ракурсі. Сказане ним ілюструвалося демонстрацією слайдів на екрані, що характеризували показники усіх сфер діяльності й динаміку росту. Зокрема, в економіці, сферах фінансів та бюджету, аграрному, житлово-комунальному секторах, інвестиційній діяльності, соціальній та гуманітарній  сферах, медицині, культурі, соціальному секторі, фізкультурі й спорту.

У сфері реального сектору  економіки за показниками, що характеризують цю сферу діяльності, Баштанський район посідає 4 місце серед сільськогосподарських районів області, за обсягами реалізації промислової продукції на одну особу – 2 місце після Жовтневого району.

Основне бюджетоутворююче підприємство району – ЗАТ «Баштанський сирзавод», яке постійно нарощує виробничі показники. Темп росту виробництва його продукції в порівнянні з 2009 роком складає 132,4%.

По мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів у 2010 році наш район займає 2 місце в області, поступаючись Жовтневому району. Приріст надходжень до бюджетів у порівнянні з 2009 р. склав 2,4 млн. грн., або 10,5%.

Вартість одного дня харчування дітей в дитячих дошкільних закладах в 2010 р. склав 12,05 грн. при середньообласному 9,08 грн.; одного діто-дня харчування учнів 1-4 кл. у ЗОШ складає 6,33 грн. при середньообласному 5,51 грн. Вартість одного ліжко-дня по харчуванню хворих у лікарнях району складає 8,59 грн. при середньообласному 6,94 грн.; по медикаментах – 9,73 грн. при середньообласному – 6,97 грн.

За результатами роботи сфери аграрного сектора Баштанський район посідає 12 місце в області. З метою покращення ситуації в районі буде проведено технічне переоснащення галузі, поліпшення якісного складу поголів’я ВРХ й птиці, зміцнення кормової бази та інші заходи.

І. В. Рубський вказав на проблеми розвитку галузей економіки району та шляхи їх вирішення. Перш за все, це мала кількість потужних промислових підприємств, низька конкурентоспроможність продукції ДП «Хлібокомбінат», ДП «Агромашсервіс», АТВТ «Привільненське РТП». Для цього ведеться робота над залученням інвестиційних ресурсів для розміщення на території району нових виробничих потужностей, їх модернізація.

В числі проблем – незадіяння всіх наявних виробничих площ на території району, мала кількість переробних підприємств, покращення ситуації в тваринництві, неудосконалений механізм обліку та мобілізації податку з доходів фізичних осіб тощо.

Значне місце у звіті було відведено інвестиційній діяльності. За комплексною оцінкою в цій сфері наш район знаходиться на 5 місці в області.

Впровадження новітніх технологій та реалізація інвестиційних проектів (зокрема, на ЗАТ «Баштанський сирзавод», ТОВ «Баштанська птахофабрика») сприяло поліпшенню інвестиційного клімату району, що активізувало зростання вкладень в основний капітал.

Результатом роботи районної влади є розробка 48 інвестиційних проектів по всіх галузях економіки, впровадження яких значно підвищить ефективне здійснення господарської діяльності підприємств, створяться нові робочі місця, з’являться резерви для поповнення районного бюджету.

Одним з найперспективніших проектів, реалізацію якого розпочато в 2010 р., є будівництво очисних споруд ЗАТ «Баштанський сирзавод». Для переробки фруктів ЗАСТ «Зоря Інгулу» реалізує проект по будівництву цеху з переробки плодової продукції, який знаходиться в стадії завершення. ТОВ «Баштанська птахофабрика» планує встановити біогазові установки, що знизить витрати на енергоресурси.

Фермерське господарство В. В. Головченка розробило та впроваджує проект по запуску макаронної лінії з пакувальним комплексом. На базі Привільненського РТП планується виробляти біопаливо. А Єрмолівська сільська рада працює в напрямку розробки технічно-економічного обґрунтування модернізації підвідного водогону до Єрмолівки. В районі розроблено туристичний маршрут та цілий ряд інших інвестиційних проектів, впровадження яких позитивно вплине на розвиток усіх сфер діяльності.

В галузі освіти в 2010 році було проведено капітальні ремонти та реконструкцію 10 шкіл району шкіл на загальну суму 4 млн. 315 тис. грн., поточні ремонти на суму 996 тис. грн., придбано обладнання, меблі тощо на суму 764 тис. грн. Дошкільною освітою охоплено 2048 дітей або 63,2%, діти 5-річного віку повністю охоплені навчанням. Проблемними питаннями є відкриття додаткових груп у Привільненському та Виноградівському ДНЗ.

В районі 482 учні охоплені підвозом до шкіл, яке здійснюється 14 автобусами. Але забезпечення автобусним перевезенням потребують ще три заклади освіти: Баштанська ЗОШ №1, Плющівська та Новопавлівська ЗОШ. Позашкільною освітою при БДЮТ охоплено 1136 учнів, у ДЮСШ та її філіях – 416 учнів. Загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів забезпечені 25 комп’ютерними класами та підключені до мережі Інтернет.

Вирішуючи проблему оптимізації закладів освіти району, в перспективі планується створення 6-ти освітніх округів: Баштанська ЗОШ №2, Привільненська, Інгульська, Новоєгорівська, Доброкриничанська, Плющівська ЗОШ.

В галузі медицини на утримання Баштанської ЦРЛ в 2010 році використано 12639,3 тис. грн. Незважаючи на вплив світової економічної кризи, галузь охорони здоров’я розвивається послідовно та планомірно. За рахунок коштів районного бюджету придбано кювез для новонароджених за 100 тис. грн. За рахунок державних поставок МОЗ отримано систему ультразвукової діагностики на суму 386 тис. грн., апарат штучної вентиляції легенів (207,5 тис. грн.), пересувний флюорограф (1,1 млн. грн.). Разом з тим проблемою залишається зростання кількості хворих на туберкульоз, на ВІЛ та СНІД. З метою активного виявлення онкохворих планується придбання необхідної медапаратури (мамограф, кольпоскоп, датчики для УЗД молочної залози). У 2011 році планується реорганізація Привільненської дільничної лікарні та ФАПу в с. Нове Життя.

В галузі культури зусиллями органів державної влади та місцевого самоврядування в районі збережено мережу закладів культури: 32 клубних, 26 бібліотечних закладів, 7 музеїв, дитяча музична школа, кінотеатр. На зміцнення МТБ закладів культури використано 655,5 тис. грн. бюджетних коштів. Районна бібліотека взяла участь у міжнародному проекті «Бібліоміст» і виграла грант на створення 4 Центрів вільного доступу до Інтернету: у районній, Привільненській №1, Христофорівській та Інгульській бібліотеках.

За комплексною оцінкою у сфері соціального сектору Баштанський район посідає 8 місце в області. У районі забезпечується соціальний захист населення у будь-яких життєвих ситуаціях. У 2010 році капітально відремонтоване стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких громадян на суму майже 300 тис. грн. Проблемами в цій сфері залишається збільшення рівня безробіття населення, атестація робочих місць із шкідливими умовами праці.

На фінансування заходів Програми розвитку фізкультури і спорту в 2010 році було використано 85,5 тис. грн., Програми розвитку футболу – 76,4 тис. грн. На утримання ДЮСШ використано 1,2 млн. грн. бюджетних коштів. Здійснюються заходи по введенню в дію нового спортивного залу Баштанської ЗОШ №1.

Завершуючи свій виступ, І. В. Рубський зазначив, що райдержадміністрації в основному вдалося забезпечити виконання соціально-економічних показників у 2010 році, створити сприятливі умови для динамічного, збалансованого розвитку підприємств, інфраструктури району, виконання бюджету, а отже й вирішення соціальних питань. Над цим районна влада працюватиме й 2011 році.

Обговорюючи доповідь, депутат від КПУ В. В. Ященко відзначив позитивну роботу владу по соціально-економічному розвитку району. І разом з тим запропонував більше уваги звертати на розвиток сільських населених пунктів, бо село постало перед загрозою зникнення. Він також вказав на активізацію роботи з молоддю.

Загалом депутати визнали задовільною роботу райдержадміністрації в напрямку поліпшення соціально-економічного     розвитку в 2010 році.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2010 рік, внесли зміни до бюджету на 2011 рік, заслухали інформації про виконання основних показників соціально-економічного розвитку району за 2010 рік та заходів щодо реалізації Стратегії економічного і культурного розвитку Баштанського району. Було затверджено ряд нових районних програм та внесено зміни до діючих. Депутати прийняли звернення до депутатів обласної ради, районних рад Миколаївщини про відзначення 100-річчя з дня народження С. П. Бойченка.


Сесія прийняла рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Баштанського району» А. П. Поручнику, який близько 30 років очолював найбільше підприємство району – ЗАТ «Баштанський сирзавод», вивів його в число кращих у державі, вніс значний внесок у соціально-економічний розвиток району. В урочистій обстановці І. В. Рубський та Л. І. Луценко вручили Анатолію Петровичу посвідчення та знак «Почесний громадянин району». Депутати вітали щирими оплесками.

Валентина СВИРСА.


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (01.03.2011)
Просмотров: 864 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 2
Гостей: 2
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz