Четверг, 14.11.2024, 19:13
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Влада [205]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Влада » Голос Баштанщини - Влада

Будні влади (№12 | 03.02.2011)

В перший день лютого голова Баштанської райдержадміністрації Іван Рубський провів традиційну розширену нараду, в якій взяли участь керівники районних служб, установ, організацій, міський та сільські голови. В роботі наради взяли також участь заступники голови райдержадміністрації та голова районної ради Людмила Луценко.

Як завжди, голова райдержадміністрації проінформував присутніх про діяльність влади за попередній місяць, зупинився на матеріалах колегії облдержадміністрації за підсумками роботи області в 2010 році, що відбулася минулого тижня.

На фоні інших районів області Баштанський  посідає переважно другі-треті місця по основних показниках соціально-економічного розвитку. Керівник району звернув увагу на необхідність покращення роботи галузі охорони здоров’я, по наданню побутових послуг, запровадження нових енергозберігаючих технологій, роботу по залученню інвестиційних проектів та на розвиток тваринництва.

 

Питання донорських та інвестиційних можливостей для розвитку сільських громад порушила на нараді представник програми «Бібліоміст» Людмила Руденко-Кардаш. Сьогодні всім зрозуміло, що бюджетне фінансування – лише одна складова розвитку громади. Залучення інвестицій – це потреба часу. Баш-танська ЦРБ у минулому році виграла грант на 15 комп’ютерів для обладнання 5 бібліотечних Інтернет-центрів. У Снігурівці ж щороку впроваджують по 5-6 проектів. Тому активніше слід працювати громадським організаціям, вчитися писати проекти, щоб залучати якомога більше інвестиційних коштів для розвитку громади.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Євдощенко проінформувала про виконання районного та місцевих бюджетів району за січень 2011 року. Зокрема, надходження податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів станом на 31.01.11 р. складають 1607,9 тис. грн. при плані 1371, 2 тис. грн., або 117,3% до плану. Виконання плану по надходженню податків і зборів до районного бюджету складає 103%, до міського бюджету – 136,6%, до сільських бюджетів – 113,4%. Тому станом на 1 лютого передбачені обсяги  виконані по всіх органах місцевого самоврядування в повному обсязі, крім Пісківської сільради (84,8%).

Обсяг виконання видатків бюджету району станом на 1.02.11 р. склав 9213,6 тис. грн., або 31,9% до тимчасового плану І кварталу поточного року. На фінансування захищених статей спрямовано 96,6% коштів загального фонду бюджету району (8897,8 тис. грн.). Питома вага заробітної плати з нарахуваннями в загальнобюджетних видатках складає 51,1%, оплата медикаментів – 0,5%, продуктів харчування – 0,8%, енергоносіїв – 12,1%. Протягом січня забезпечено фінансування першочергових статей витрат у повному обсязі.

З метою якісного виконання доходної частини зведеного бюджету району, ефективного використання бюджетних коштів у 2011 році, міській та сільським радам рекомендовано вжити заходи щодо виконання планових показників доходної частини бюджету та відповідних місцевих бюджетів, звернути увагу на впровадження жорсткого режиму економії в користуванні комунальними послугами та енергоносіями, послугами зв’язку та транспортними.

– Сьогодні вся робота повинна бути націлена на задіяння додаткових резервів наповнення місцевих бюджетів, – зазначила С. В. Євдощенко, – на 100-відсоткові розрахунки одноосібниками по податку з доходів фізичних осіб; на сплату зазначеного податку фермерськими господарствами; на організацію роботи щодо оформлення найманих працівників відповідно  трудового законодавства.

І. В. Рубський закликав сільських голів систематично проводити засідання бюджетних комісій з метою наповнення бюджетів.

Про прийняття на баланс сільських рад зрошувальних мереж і передачу їх виробникам на збереження і користування та про стан роботи по розмежуванню земель державної і комунальної власності доповів заступник голови райдержадміністрації Юрій Мельник. Він повідомив, що з наявних у районі 31,3 тис. га зрошуваних земель у спільну територіальну власність громад міста і району передано 22,4 тис. га. В оперативне управління і користування передано 10,3 тис. га. Акти приймання-передачі вже підписали міська та 15 сільських рад. Привільненська сільська рада виконала повністю цю роботу. Не підписали акти приймання лише Добренська та Лоцкинська сільські ради.

Голова Лоцкинської сільради Степан Бото був підданий гострій критиці, бо при розгляді майже кожного з питань, про які йшлося на нараді, ця сільська рада називалася серед відстаючих та таких, що не виконала доручень. Спостерігається бездіяльність та безвідповідальність голови.

– Питання розмежування земель державної і комунальної власності знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації, – зауважив  Ю. А. Мельник. – З приводу цього є спеціальне доручення Президента та Кабінету Міністрів України.

У районі п’ять сільських рад провели інвентаризацію та нормативну грошову оцінку земель в межах населених пунктів. Зараз вирішується питання щодо надання субвенції з районного бюджету для завершення цих робіт у Новоолександрівській, Новоіванівській, Новопавлівській, Новосергіївській, Доброкриничанській сільських радах. Міська рада за кошти місцевого бюджету здійснює повторну грошову оцінку в межах населених пунктів.

Доповідач просив сільських голів прискорити роботу і передбачити кошти в бюджеті на інвентаризацію земель.

Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Шевченко інформував про виконання ст. 89 Бюджетного кодексу України в частині передачі сільськими радами на баланс центральної районної лікарні електролічильників та автомобілів швидкої допомоги. Він зазначив, що нині в державі триває І етап реформування системи охорони здоров’я, що стосується реорганізації дільничних лікарень, а більшість районних лікарень буде переведено в статус дільничних. Другим етапом передбачається створення госпітальних округів – один на 150 тис. населення.

Начальник центру поштового зв’язку №7 Ольга Бублик ознайомила присутніх про виконання заходів щодо розвитку поштового зв’язку на території району, передбачених протоколом намірів від 12.08.2009 р.

Справа в тому, що 6.05.2009 р. «Укрпоштою» був виданий наказ про приєднання нашого ЦПЗ №7 м. Баштанка до цеху поштового зв’язку №4 м. Новий Буг. У зв’язку з цим райдержадміністрація направила звернення в УДП «Укрпошта» про перегляд рішення щодо реорганізації нашого цеху. Згодом керівники нашого району та міста зустрілися з керівництвом УД ППЗ «Укрпошта» і в ході зустрічі було розроблено протокол намірів щодо розвитку поштового зв‘язку на території Баштанського району та м. Баштанка, розроблено заходи по утриманню в належному стані об’єктів поштового зв’язку та наданню їм необхідної допомоги.

За цей час дирекцією цеху поштового зв’язку №7 було виконано великий обсяг робіт. А допомогу в цьому надали міська та всі сільські ради. Крім цього, допомога надавалася коштами, робочою силою, будівельними матеріалами. Так, Старогороженська сільрада виділила нове приміщення і допомогла провести в ньому ремонт. Внутрішній та зовнішній ремонти приміщень допомогли зробити у відділеннях зв’язку Ленінська та Єрмолівська сільради. Плющівська придбала лінолеум, а Мар’ївська – пісок для обмостки, Добренська – відремонтувала поріг та підлогу, Новоолександрівська та Єрмолівська сільради придбали електроконвектори для забезпечення температурного режиму у відділеннях зв’язку, а Новоіванівська та Новосергіївська провели там опалення.

Для покращення обслуговування споживачів з обмеженими фізичними можливостями проведена робота по встановленню пандусів у 10 відділеннях зв’язку. При відсутності можливості встановлення пандусів у решті відділень встановлено кнопки виклику.

Не менш важливо, що жителі міста і району самостійно обирали місце отримання пенсій та соціальних допомог. Це дало можливість залучити до обслуговування 797 осіб. Баштанський ЦПЗ №7 посідає друге місце в області по кількості передплаченої періодики. О. О. Бублик подякувала голові райдержадміністрації, міському та сільським головам, бо лише спільними зусиллями вдалося стільки зробити, вирішити ряд проблем.

Голова районної ради Людмила Луценко зупинилася на деяких питаннях діяльності органів місцевого самоврядування. Вона звернула увагу сільських голів на планування роботи рад, виконання доручень виборців, стан закладів соціальної сфери та кадрове забезпечення.

Заступник голови райдержадміністрації Людмила Гриневич дала методичні рекомендації по прискореному перегляду регуляторних актів , прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування .

Керівники району закликали сільських голів залучити свої колективи іфзкультури до участі сільських спортивних іграх , які стартували 29 січня.


Лідія  АВРАМЕНКО


Категория: Голос Баштанщини - Влада | Добавил: admin (07.02.2011)
Просмотров: 829 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 2
Гостей: 2
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz