Среда, 27.11.2024, 08:50
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Інвестиції – програма прискореного розвитку району (№123 18.11.10)

Минулого понеділка голова райдержадміністрації Іван Рубський провів засідання колегії. На нього виносилося більше 10 питань, серед яких такі важливі – про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку району за підсумками 9 місяців 2010 року; про виконання районного та місцевих бюджетів району за 9 місяців; презентація інвестиційних можливостей району, ряд інших.

Спочатку І. В. Рубський ознайомив присутніх на колегії, а це керівники підприємств, установ, організацій району і міста, міський та сільські голови, із заходами, які відбулися за пройдені півмісяця, повідомив про план роботи на найближчий час.

  

Доповідаючи про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку району за підсумками 9 місяців, заступник голови райдержадміністрації Людмила ГРИНЕВИЧ наголосила, що за січень-вересень 2010 р. промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції на суму 329527,9 тис. грн. (за відповідний період минулого року – 211238,2 тис. грн.), темп росту складає 157,1%. Питома вага реалізованої промислової продукції району в загальнообласному обсязі сягає 2,6% проти 1,9% у минулому році.

Людмила Миколаївна детально охарактеризувала роботу кожної галузі, кожного підприємства, зупинилася на плюсах і мінусах, їх проблемах і здобутках.

Присутні мали можливість побачити наочно кожне підприємство, цифри для кращого сприймання, бо на великому екрані демонструвалися слайди про сказане доповідачем, тому вони й позитивно оцінили таке нововведення.

Про виконання районного та місцевих бюджетів району за 9 місяців 2010 р. розповіла начальник фінансового управління                             райдержадміністрації Світлана ЄВДОЩЕНКО.

Вона звернула увагу на те, що Баштанський район по показниках роботи систематично утримує друге місце після Жовтневого району.

І. В. Рубський звернувся до міського  і сільських голів, щоб активніше працювали по наповненню своїх бюджетів, адже є дуже багато невикористаних резервів. Ті сільгоспвиробники, які замість 3% платять за земельні паї лише 1,5%, повинні негайно переукласти договори. Всі одноосібники повинні вносити плату за землю.

Гострій критиці були піддані ті сільські ради, які не використали свої кошти на охорону навколишнього середовища, адже зараз погода сприяє висадці дерев, кущів, які можна придбати у держлісгоспі. Райдержадміністрація відслідковуватиме дане питання, голова дав відповідне доручення своєму заступнику О. В. Процаку.

Пожвавлення викликало у присутніх, коли розглядалося питання про інвестиційні можливості Баштанського району, з презентацією по якому виступив І. В. РУБСЬКИЙ.

– Баштанський район проголосив програму прискореного розвитку і всі ми разом забезпечуємо її динаміку, – сказав Іван Васильович. – Я впевнений, що спільними зусиллями наш район стане таким, яким бачить його громада – привабливим та комфортним для проживання, з високим рівнем добробуту у мешканців та активною громадською позицією, що є запорукою благополуччя та процвітання.

Основним бюджетоутворюючим підприємством району є ЗАТ «Баштанський сирзавод», який дає 21% надходжень до бюджету. При цьому вся галузь агропромислового комплексу дає 17%. Тобто наш сільськогосподарський район є лише сировинною базою для переробних підприємств, які на даний час є нерозвиненими на нашій території. Саме тому район розпочав напружену роботу у напрямку інвестування, адже він є одним з найперспективніших та найбільших в області.

Природно-ресурсний потенціал району є багатим, що дає можливість повністю розвивати всі галузі економіки.

З корисних копалин родовища суглинків знаходяться на території Пісківської, Добренської, Привільненської та Кашперо-Миколаївської  сільських рад. На території Плющівської, Христофорівської, Старогороженської сільрад є родовища піску, а на території Ленінської сільради знаходиться Лисянське родовище вапняків. Кашперо-Миколаївська сільська рада розташована на гранітній плиті, до всього, на її території є поклади уранових руд, що потребують геологічної розвідки. Відмічено наявність більше дев‘яти природних вододжерел, у тому числі, родонових.

У 6 сільських радах: Новопавлівській, Мар’ївській, Добренській, Інгульській, Привільненській та Кашперо-Миколаївській розпочато проведення діалогу із Миколаївським обласним ресурсним центром у рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Угоду про співпрацю на 4 роки по даному проекту, сподіваємося, район підпише напочатку 2011 року.

На даний час по Баштанському району у всіх галузях економіки розроблено 48 інвестиційних проектів, впровадження яких значно підвищить ефективне здійснення господарської діяльності підприємств, створяться нові робочі місця та з’являться резерви для поповнення районного бюджету, а отже, перспективи розвитку. Основними напрямками інвестування є: промисловість, сільське господарство, житлово-комунальне господарство, спорт, культура та туризм.

По промисловості розроблено 15 проектів. На презентацію було винесено 4 стратегічні. Зокрема, на реконструкцію та модернізацію ДП «Хлібокомбінат». Для оновлення потужностей підприємства із запровадженням інноваційного обладнання необхідні ресурси в сумі 1,5 млн. доларів.

Ще один проект – збирання сільськогосподарської техніки та автомобілів на базі ДП «Агромашсервіс». На придбання необхідного сучасного обладнання та його встановлення, реконструкцію та модернізацію виробництва і цехів для збирання техніки і автомобілів  необхідні ресурси в сумі 1 млн. доларів.

Для відновлення виробничих процесів виноробного заводу із впровадженням інноваційного обладнання та насичення ринку високоякісною продукцією й сприяння підвищення конкурентоспроможності виноробної галузі Південного регіону країни. На впровадження даного проекту потрібні кошти в сумі 5 млн. доларів.

На реалізацію проекту для будівництва заводу по виробництву керамічної черепиці необхідні ресурси – 13 млн. доларів.

У галузі сільського господарства розроблено 10 проектів. Серед них – «Впровадження крапельного зрошення ЗАСТ «Зоря Інгулу», «Будівництво цеху по переробці плодової продукції», відновлення роботи тваринницької ферми ТОВ «Дружба» у с. Плющівка.

У галузі спорту, культури та туризму в інвестиційному паспорті району запропоновано 16 проектів. Це створення туристичного маршруту зеленого туризму для сімейного відпочинку; музею декоративно-ужиткового мистецтва; клубу дельтопланетаризму, реконструкція дитячого табору «Козацька столиця» (колишній «Комунарівець») у Мар’ївці, ін.

– Впровадження новітніх технологій та реалізація вищезазначених проектів сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату, що активізує інвестиційну діяльність та створить умови для появи нових робочих місць, зростання вкладень в основний капітал, відновить роботу всіх галузей економіки, – зазначив голова райдержадміністрації.

На колегії також слухалося питання про стан проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях району, з інформацією по якому виступила начальник управління праці та соціального захисту населення Ніна ЯКИМЧУК.

Про виконання заходів щодо утилізації непридатних до використання агрохімікатів, розташованих на території району, повідомив заступник голови райдержадміністрації Олександр ПРОЦАК. З обговорених питань колегія прийняла відповідні рішення. Про інші питання , що стояли на порядку денному колегії, буде надано інформацію в наступних номерах газети.



Досвід району

залучення

інвестиційних ресурсів

. ЗАТ «Баштанський сирзавод»: залучено більше  9 млн. грн. з метою розробки кошторисно-проектної документації, закупівлі земельної ділянки та необхідного інноваційного обладнання для будівництва очисних споруд. Загальна вартість проекту – 15 млн. грн. Загальна сума залучених інвестицій даним підприємством протягом 2009-2010 року – 58 млн. грн.

. Центральна районна лікарня отримала апарат штучного дихання вартістю 240 тис. грн. та апарат УЗД вартістю 380 тис. грн.

. ТОВ «Агро-Капітал-Миколаїв» придбало трактор «Кейс-535» вартістю 2 млн. грн.;

. ТОВ «Комсейл» – встановлення інноваційного обладнання на суму 2,8 млн. грн.;

. ТОВ СП «Нібулон» – оновлено базу господарства на суму 2,5 млн. грн.;

. ППАФ «Вісла» – оновлено базу господарства сучасним  обладнанням на 1,8 млн. грн.;

. Програма «Бібліоміст» – отримано грант на поставку 15 комп’ютерів, 4 принтерних комплексів і безкоштовного доступу до Інтернету у двох районних та трьох сільських бібліотеках.


Фермерське

господарство

Головченка Валентина Васильовича

є одним із найбільших виробників круп та єдиним виробником смаженого соняшникового насіння.

У сфері інвестування ф/г «Головченко В. В.» придбано комбайн «Тукано» вартістю 600 тис. грн., лійку для обприскування вартістю 55 тис. грн., а також побудовано зерноочисний комплекс за 300 тис. грн.

Окрім того, господарством до кінця поточного року заплановано закупити брикетну машину для виробництва брикетів із вторинної сировини з метою зменшення втрат врожаю.


ТОВ «Баштанська

 птахофабрика»

створена за рахунок віт-чизняних інвестиційних ресурсів у сумі 5,5 млн. грн., що використано на реконструкцію та модернізацію недіючого ЗАТ «Росток», оновлення виробничих потужностей сучасним обладнанням та закуплено 40 тисяч курей-несучок. На даний час на підприємстві утримується близько 160 тис. голів різновікової птиці, створено 80 нових робочих місць, до кінця 2010 року заплановано залучити до виробничої діяльності ще 15 осіб.


Лідія АВРАМЕНКО

Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: admin (18.11.2010)
Просмотров: 886 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 7
Гостей: 7
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz