відзначають своє професійне свято сільгосптоваровиробники району
Неділя, 21 листопада – знаковий день не лише для аграріїв Баштанщини, а й для всіх жителів нашого степового краю. Адже практично всі ми пов’язані з агропромисловим комплексом, від якого залежить, чи буде у нас на столі хліб і до хліба. Тож серед плеяди державних професійних свят День працівників сільського господарства – найважливіше свято. В цей день ми вклоняємося хліборобам, пишаємося їхніми трудовими здобутками, звеличуємо кращих господарів і простих землеробів. Сільськогосподарський рік добіг кінця. Погортати його сторінки ми попросили начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Т. О. КАЛАШНИКОВУ.
– Тетяно Олександрівно, всі ми знаємо, що Баштанщина має досить суттєві можливості для розвитку аграрного сектора, перетворення його у високоефективну, експортноспроможну галузь економіки, здатну забезпечити продовольчу безпеку. З чим прийшли сільгоспвиробники до свого головного свята? – Більшість виробників сільськогосподарської продукції, незважаючи на складнощі, спрацювали без збитків. Справжні господарі продемонстрували свою повну пристосованість до непростих реалій сьогодення і конкурентоспроможність очолюваних ними підприємств. Це Т. М. Кравчук (СТОВ «Дружба»), Д. В. Чикина (СТОВ «Світоч»), В. П. Курило (ВАТ «Богданівський плодорозсадник»), С. А. Кравцов (ЗАСТ «Зоря Інгулу»).
Останнім часом з’явилося розмаїття різних форм господарювання, які працюють на високому технологічному рівні, із застосуванням передових наукових досягнень. Серед таких – крупнотоварні підприємства: ТОВ «Агрокапітал-Миколаїв» (директор О. В. Швидченко), яке отримало валовий збір 16,3 тис. тонн зернових при урожайності 34,1 ц/га та 7,7 тис. тонн соняшнику при урожайності 21,4 ц/га; ТОВ СП «НІБУЛОН» (директор М. М. Росєєв) – валовий збір 6,2 тис. тонн зернових при урожайності 34,3 ц/га та 1,2 тис. тонн соняшнику при урожайності 18,7 ц/га; ВАТ «Баштанська райсільгоспхімія» (голова правління В. П. Матвієнко) – валовий збір 4,1 тис. тонн зернових при урожайності 27,5 ц/га та 1,4 тис. тонн соняшнику при урожайності 18 ц/га. – На землях нашого району хазяйнує більше 400 фермерів. Як вони спрацювали в цьому непростому за погодними умовами сільськогосподарському році?
– Ці сільгосптоваровиробники теж внесли свою долю у вагомий Баштанський коровай. Крім того, що ростять хороші врожаї, вони ще й розвиваються комплексно, нарощують потужності по переробці і зберіганню власної продукції. Отже, вміють думати, рахувати, передбачати кінцевий результат. У першу чергу, серед таких – ф/г В. В. Головченка, «Каспій» (голова К. Г. Гасанов), «Поле» (В. М. Федоров), «Володимир» (В. В. Ященко), «Армен» (Х. Г. Саакян). І цей перелік можна було б продовжити.
– На 25 відсотках ріллі району пораються одноосібники. Як справляється на своїх земельних наділах ця категорія?
– Переважна більшість успішно. Серед кращих – П. М. Календар, який господарює на землі міськради, В. К. Годованюк (Старогороженська с/р), С. В. Семенов (Добренська с/р). – Закінчуючи тему землеробства, хочу поцікавитися ще одним, надзвичайно важливим питанням, як справи з придбанням новітньої техніки?
– Всупереч кризам і негараздам, аграрний сектор району з року в рік розвивається і міцніє. Свідчення цьому – активне технічне переоснащення галузі. Тільки в поточному році сільгоспвиробники придбали техніки на суму більше 10 млн. грн. Всього два десятки одиниць. Серед них половина тракторів, 6 зернозбиральних комбайнів, сівалки новітніх зразків. А в цілому за три останні роки закуплено потужних технічних засобів на 57,7 млн. грн. – Будь ласка, кілька слів про тваринницьку галузь району. – Нині у всіх категоріях господарства нараховується 11293 голови ВРХ, 7061 свиней, 3618 голів овець та кіз, 370,9 тис. голів птиці. Приємно, що все це поголів’я має тенденцію до збільшення.
В розвитку тваринництва перед веде ПП «Злагода», яке очолює А. М. Каленіченко. В нинішньому році він наростив поголів’я великої рогатої худоби на 123 гол. Всього в цьому приватному підприємстві утримується 406 гол., в тому числі 176 дійних корів. 45 з них додано в 2010 році. І, до честі Анатолія Миколайовича, він на цьому не зупиняється.
Галузь свинарства в районі представляють ПП АФ «Хлібодар» та ДП «Маліцький-Агро», які очолюють Ф. К. Думініка та Н. К. Кльоц.
Особливі надії покладаємо на ТОВ «Баштанська птахофабрика» (директор В. С. Бухнач). Втілення їхніх планів у життя зможе змінити спеціалізацію структури виробництва, а район буде мати при цьому ще одне бюджетоутворююче підприємство.
– А кого зі спеціалістів та працівників сільгосппідприємств району визнано кращими? – Кращими за професією визнано і оголошено подяки начальнику районної державної насіннєвої інспекції Л. М. Федорчуку, заступнику голови правління ВАТ «Баштанська райсільгоспхімія» В. Т. Школяру, завідуючому господарством ДП «Маліцький-Агро» В. В. Правнику, головному агроному ПП АФ «Хлібодар» О. А. Приходько, механізаторам ПП «Корона» А. А. Рошку та О. П. Гладуну, трактористу-водію ВАТ «Баштанська с/г МТС» С. В. Скидану, пташниці ТОВ «Баштанська птахофабрика» Л. М. Білик та помічнику птахівника І. М. Близнюк.
Користуючись нагодою, від усієї душі вітаємо нинішніх працівників, ветеранів і пенсіонерів аграрного сектору з професійним святом.
Хай і надалі щедро колосяться ваші ниви, розвивається тваринництво, втілюються в життя всі ваші задуми. Міцного здоров’я і довголіття всім і кожному.