Пятница, 15.11.2024, 03:50
Официальный сайт - портал г. Баштанка
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню Online BSH



Баштанка
Категории каталога
Голос Баштанщини - Громада [366]
Баштанский опрос
Нужно в Баштанке агентство по недвижимости?
Всего ответов: 210

обсудить эту тему на форуме
Главная » Статьи » Громада » Голос Баштанщини - Громада

Багата нива «НІБУЛОНУ» (20.11.10 №124)


Багата нива «НІБУЛОНУ»

Цьогорічні жнива через безкінечні опади на місяць їх затягнули, а активний ріст бур’янів спричинив зниження темпів косовиці, збільшення втрат врожаю. Тільки завдяки організованості, оперативності і, без перебільшення, трудовому героїзму вдалося зібрати всі посівні площі і отримати 150 тис. тонн баштанського хліба. Це – найвищий валовий показник по області.



Отже, наш район впевнено лідирує по валовому збору зерна на Миколаївщині. А безпосередньо в межах району серед колективів сільгосппідприємств першість по валу – за філією «Баштанська»
ТОВ СП «НІБУЛОН». І така трудова перемога стає стабільною і для району, і для філії, оскільки в 2009 році тут теж був зафіксований найвагоміший валовий збір ранніх зернових.


Біля витоків великого хліба вже 12-й рік стоїть молодий директор філії М. М. Росєєв. Напередодні професійного свята ми попросили його відповісти на кілька запитань.



– Миколо Миколайовичу, для початку, будь ласка, дайте загальну характеристику земельній площі, на якій господарюєте.
– Загальна площа нашої землі – 3193 га. Орендуємо її на території Баштанської міської, Добренської та Лоцкинської сільських рад. 351 власник довірив нам свої земельні наділи. В нинішньому році з 1803 га зернової групи намолотили 6183 тонни зерна. Середня урожайність 34,3 ц/га. Озима пшениця дала нам по 37 ц/га, ячмінь – 29 ц/га.
– Це – зернові. Бачила на ваших нивах красиві лапатолисті і «головаті» соняхи. Як вони уродили?
– З кожного гектара зібрали по 18,7 ц чорного насіння. Це маслянична культура вирощувалася на 646 га. Валовий збір – 1209 тонн.
Крім того, 190 га займала нова для нашого району культура – зернове сорго. Намолотили з нього 992 тонни зерна. Середня урожайність – 52 ц/га.
– І городні культури у вас були непогані. Вирощували їх на продаж?
– Ні. Ми вперше вирішили спробувати зайнятися цією справою, але виключно для власних потреб.
– Городина справдила ваші сподівання? Чи будете надалі садити цю вітамінну продукцію?
– Обов’язково будемо. Більше того, наступного року обладнаємо теплицю. Люди задоволені, що мають свої свіжі овочі, тож відмовлятися від вирощування городніх не збираємося.
– Багаті у вас лани. Висока культура рільництва. Саме за рахунок цього і маєте вагомий ужинок?
– Безперечно. Ми вже давно переконалися: якщо дати землі все необхідне, то вона віддячить хорошим урожаєм. Але й про людський фактор просто не можу не згадати. Вміють віддавати себе нашій спільній справі і чесно їй служити механізатори. Їх у мехзагоні тринадцять і кожен має неабиякий досвід, виконує свої обов’язки дуже старанно і відповідально. Дев’ятеро водіїв теж завжди готові виконати будь-яке доручення, тримають ввірену їм техніку у зразковому стані і добросовісно її експлуатують.
У повсякденній роботі постійно опираюся і довіряю стовідсотково спеціалістам – головному інженеру
М. С. Покидьку, головному агроному Є. М. Задніпряному, головному бухгалтеру Л. Г. Козир.




Отак, розуміючи, що найменші збої обов’язково позначаться на продуктивності, спільними зусиллями працюємо на кінцевий результат.
– Звісно ж, як і всі землероби району, ви вже розпочали шлях до хліба 2011 року. Що посіяли?
– Озимина у нас на сьогодні займає 1728 га. Переважна більшість – пшениця 1320 га. Завершено весь комплекс осінньо-польових робіт і в оперативному порядку виставлено на зберігання всі технічні засоби. В цьому нам вже не перший рік допомагає група практикантів з ПТУ-9. Десять учнів дуже старалися, все перевірили, перечистили, обробили і поставили на лінійку готовності. Вийшла обопільна користь. Ми задоволені їхньою роботою, а хлопці заробили якусь копійку.
– Давайте не будемо відступати від традиції і назвемо імена тих, хто вів перед і під час косовиці ранніх зернових, і на збиранні пізніх культур.
– Взагалі-то це справа невдячна. Адже колектив давно сформований, вдало підібраний і відмінно працюють всі. Виділю імена кращих із кращих. Це механізатори Олександр Іванов та Василь Самолюк, водії Віктор та Віталій Луценки, Василь Коваленко.
На сьогодні всі роботи припинені. Трудовий колектив, у переважній більшості, у відпустках.
– Спасибі за розмову, Миколо Миколайовичу. Поздоровляємо вас і весь молодий трудовий колектив філії. Так тримати!
Категория: Голос Баштанщини - Громада | Добавил: alex (01.12.2010)
Просмотров: 840 | Рейтинг: 0.0/0 |

реклама в Баштанке
Заказать

Похожие материалы:
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Полезный материал

Статистика

В Баштанке Online: 2
Гостей: 2
Жителей: 0
OnlineBSH© 2024Хостинг от uCoz