До скарбнички простих істин
Садівнику
- Стара кора легше очищується за сирої погоди. - Плодові тіла трутовиків, які з’являються на корі стовбурів і основних гілок у вигляді наростів (зазвичай копитоподібні), треба зрізувати й спалювати напровесні – до вильоту з них спор. Рани, що утворилися, змащувати садовим варом. - Не поспішайте влаштовувати багаття з гілок, які залишилися після обрізування саду. Якщо їх добре подрібнити, то можна використати у компост. Ними, знову ж, подрібненими, «мостять» доріжки. А зробити садильні кілочки і рогачики-підпорки (обдерши кору) для суниць, вважаю, ви й самі здогадалися. - Велике дерево дає багато тіні, проте мало плодів. Це не прислів’я, а звичайна істина, про яку завжди пам’ятають досвідчені садівники. - Відомо, що найкращий час для закладання плодового саду – осінь. Висаджують молоденькі саджанці й навесні. Тільки слід пам’ятати, що навесні їм може бракувати вологи для впевненого укорінення. Цим «молодняком» треба займатися більше, ніж таким, котрий росте з осені.
ГОРОДНИКУ
- Ніколи не використовуйте для вирощування розсади землю, яка залишилася після засохлих кімнатних рослин. Краще купіть нову суміш, її можна придбати в крамницях. Зрештою, розсаду ми вирощуємо раз на рік. Можна взяти просту родючу землю (але не з овочевих грядок). - Якщо схожість перевіреного вами насіння склала лише 40 відсотків (з кожних 10 насінинок зійшло 4), норму висівання збільшіть удвічі. Насіння з десятивідсотковою схожістю для сівби не придатне. - Для кращого, енергійного сходження насіння можна його намочити в наполовину розведеному водою соку алое (6 годин при температурі +20-22С). - Практичні західні любителі охоче використовують для розсади скляночки, складені з газет. Складають газетний аркуш у кілька шарів, розрізають на смуги – такі, щоб можна було обгорнути маленьку склянку. Внизу папір мусить виступати за денце сантиметрів на три. З нього легко скласти паперове дно. Верхня частина смужки відгинається назовні – у такий спосіб зміцнюється й закріплюється стінка. Якщо цього недостатньо, можна застосувати «скоч». Паперові формочки ставлять у піддон (стару фотографічну кюветку) й заповнюють грунтовою сумішшю. Вирощувати в них розсаду вигідно ще й тому, що її висаджують на грядку разом із формочками. У добре политій землі газетний папір швидко згниє. Добриво для квітів
Для того, щоб домашні рослини цвіли і розвивалися, необхідно час від часу підживлювати грунт. Добрива, у вигляді розчинів, у період росту і цвітіння рослин слід вносити кілька разів (бажано, через 1-2 тижні). А от тільки що пересаджені чи хворі рослини удобрювати не рекомендується. - Мінеральними добривами можуть бути аміачна чи калійна селітра, калійна сіль, суперфосфат. Щоб приготувати розчин у домашніх умовах, необхідно в 10 літрах води розчинити 2,5 чайні ложки аміачної селітри, 1 чайну ложку суперфосфату, 0,5 столової ложки калійної селітри. Такий склад добрив найкраще застосовувати під час росту рослин. - Перед цвітінням удобрюють розчином з аміачної селітри (0,5 чайної ложки), суперфосфату (2,5 чайні ложки) і калійної селітри (1 чайна ложка), розчинених у 10 літрах води. - Пам’ятайте, що за дві години до використання добрив рослину необхідно добре полити чистою водою (щоб розчин не стікав). Як підживлення, можна використовувати воду, в якій мили сире м’ясо.
Корисні поради
Чи правильно ми прасуємо
Погодьтеся, хоч як би ви бездоганно випрали білизну, але якщо її буде випрасувано погано, вигляд буде зовсім не той. Тому незайво запам’ятати кілька правил. По-перше, не дайте білизні пересохнути. Для цього ледь вологу білизну ненадовго покладіть у поліетиленовий пакет. Важливо при цьому врахувати, з якого матеріалу зроблено тканину. Наприклад, шовк прасують помірно гарячою праскою з вивороту. Не потрібно бризкати на шовкову тканину водою – від нерівномірної вологості легко утворяться зборки і згини. Льон та бавовну прасують вологими, гарячою праскою і з лицьової сторони, щоб тканина набула первісного блиску. Вовна легко сідає, тому прасуйте її лише з вивороту через вологу тканину. Якщо треба випрасувати з лиця – стежте, щоб тканина була досить вологою, а праска гарячою. Речі, зв’язані рельєфною в’язкою, покладіть на що-небудь м’яке і прасуйте через вологу тканину у напрямі малюнка, не дуже натискаючи на праску. Косий крій намагайтеся прасувати за подовжньою ниткою тканини, щоб річ не деформувалася. Махрові рушники і халати будуть м’якими і пухнастими, якщо після прання їх трохи потримати в солоній воді. Після висихання їх не потрібно прасувати.
- Двері й віконні рами миють водою з нашатирним спиртом (на 1 л води – 1 ст. ложка нашатирного спирту). Двері, рами, пофарбовані кольоровою фарбою, миють теплим процідженим настоєм чаю (2 ч. ложки сухого чаю на 1 л гарячої води). - Плями на склі від засохлої фарби зішкрібають лезом безпечної бритви, свіжі сліди видаляють скипидаром. Якщо скло забруднене мухами, його протирають денатуратом. - Ганчірки для миття вікон повинні бути лляні. Їх знадобиться три. У теплу воду насипте крейду (на 1 л води 1-2 ст. ложки крейди). Першою ганчіркою, злегка віджатою, намажте скло отриманим розчином, другою, ледве вологою, зберіть бруд і дайте склу висохнути, але не пересохнути, й протирайте третьою ганчіркою. Мити вікна краще при похмурій погоді, на кухні в цей час нічого не повинно кипіти. - На зиму, щоб скло не замерзало, рекомендується протерти його по обидва боки гліцерином. Намазувати потрібно скло тільки на внутрішній рамі. - Дзеркала протирають ватним тампоном, змоченим денатуратом, а потім м’яким, але не газетним папером. Сильно забруднене дзеркало можна помити таким розчином: на 2 склянки гарячої води – 50 г оцту й 50 г крейди, добре розмішати й дати відстоятися. Злити відстояну рідину в інший посуд і протерти нею дзеркало, а потім витерти насухо м’якою тканиною. - Потрібно стежити, щоб при митті рідина не потрапила на зворотний бік або раму.
Вузлики на згадку
Запам’ятайте, що:
У тонкій склянці вміщується: 330 г меду, варення; 250 г води, молока, сметани; 240 г топленого вершкового масла або олії; 220 г рису, квасолі, гороху, пшона, перловки; 200 г цукрового піску, картопляного крохмалю, родзинок, манки, гречки; 160 г пшеничного борошна; 90 г круп «Геркулес». У столовій ложці: 30 г солі, картопляного крохмалю; 25 г сметани, вершкового масла, цукрового піску, пшеничного борошна, соди; 20 г води, меду, молока, розтопленого масла або олії; 15 г оцту, маргарину. У чайній ложці: 10 г пшеничного борошна, цукрового піску, солі, вершкового масла, сметани; 7-8 г крупи; 5 г води, молока, оцту, розтопленого масло або олії, маргарину. Середнього розміру баклажан, картоплина, помідор, огірок, груша, яблуко важать близько 100 г, морквина, цибулина, солодкий перець – 75 г. Качан капусти середнього розміру важить близько 1500 г, цвітної – 750 г. А також: Риба не прилипатиме до сковорідки, якщо у жир додати трохи солі. А якщо смажите м’ясо – покладіть у жир кілька кружалець моркви.
Правильна спальня Ваш спокій і сон
Сон у нашому житті відіграє одну з головних ролей. І щоб він був правильним і міцним, прислухайтеся до наступних порад. - Постарайтеся, щоб ліжко чи диван, на якому ви спите, стояли головою на північ, а ногами – на південь. - Не ставте ваше ложе ногами до дверей. - зверніть увагу, де знаходиться у вашій кімнаті дзеркало. Не можна, щоб ви, лежачи в ліжку, бачили в ньому своє відображення. - Стежте, щоб у кімнаті було чисто: робіть щоденне вологе прибирання і не допускайте сторонніх речей під ліжком. - Тумбочка не повинна бути вище ліжка. - Меблі, що знаходяться у кімнаті, не повинні кутами дивитися на вас. - Якщо є можливість – поставте шафу в коридорі, а туалетні приладдя перенесіть у ванну кімнату. Чим менше речей у спальні, тим краще ви відпочиваєте.
Посівний календар на 2011 рік
|