Коли чергову річницю відзначає сільська школа, це стає подією для всіх мешканців села, адже всі ми родом з дитинства, а воно невід’ємне від шкільних класів, срібних переливів дзвоника, що кличе на урок. Не одне покоління новоолександрівців зростало, розвивалося духовно і фізично, здобувало науку у стінах своєї школи, яка щойно відзначила свій півстолітній ювілей. За ці роки школа благословила на самостійне життя майже тисячу випускників. Але скликає їх ось на такі урочисті події і дорогий серцю шкільний поріг, звучить не старіючий шкільний вальс, б’ються в унісон молоді і вже притомлені роками серця.
Життя починається з парти шкільної Щирі зустрічі, теплі вітання, В школі нині звучить сміх і спів. День народження твій, рідна школо, В серці нашому святом розцвів.
Крім цих хвилюючих рядків, якими розпочалася урочистість, ще багато вір-шів і пісень прославляли того дня Новоолександрівську ЗОШ. Святкування співпало із Днем працівників освіти, тож вшановували на святі й вчителів.Розділити цю подію прибули представники районної влади, випускники школи різних років, директори сусідніх шкіл, депутати місцевої сільради, спонсори. Особливо численною була група перших випускників школи. З‘їхалися вони з різних куточків України на побачення зі своєю юністю. Відчувається, що це був дружний клас, що вони й понині в школі часті гості.Серед почесних гостей – перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Шевченко, який привітав новоолександрівців із 50-річчям навчального закладу.Новоолександрівська початкова школа була заснована як восьмирічна у 1960 році. Поступово розвиваючись, у 1986 році здобула статус середньої.Звичайно, повноцінне шкільне життя, розвиток навчального процесу неможливий без мудрих педагогів, невгамовних допитливих учнів. Тож на святі згадали перших директорів восьмирічки. Це – справжні педагоги, відмінні адміністратори М. П. Денис та М. І. Міщенко. 16 років талановито керує школою її ж випускниця Т. Л. Сакун, якій вдалося підібрати колектив однодумців і в освітянській діяльності, і в позашкільній роботі, громадському житті. Сіють розумне, добре, вічне талановиті педагоги А. І. Петрук, Л. І. Кухарець, Н. О. Салогуб, Н. В. Сиволап та інші. Педколектив тут дружний, талановитий, згуртований, надзвичайно працелюбний і відданий своїй нелегкій справі. С. Д. Шевченко подарував школі чудовий сучасний телевізор, побажав, аби цей загальноосвітній заклад повноцінно розвивався, виховував справжніх громадян, патріотів рідного краю. Сергій Дмитрович зачитав також привітання і вручив подарунок від колишньої учениці Новоолександрівської школи, відмінниці, а нині начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлани Євдощенко, яка не змогла приїхати на побачення із своєю Альма-матер.Ведучі святкової програми перенесли всіх присутніх у далекий 1960 рік, коли 1 вересня в Новоолександрівці гостинно відчинило двері перед сільськими школяриками новеньке, світле і просторе приміщення школи. Все село зійшлося тоді на цю хвилюючу подію. На святковій лінійці будівельники вручили символічний ключ (який зберігається у школі як святиня) тодішньому директору М. П. Денису і 222 юних новоолександрівця заповнили класи гомінливою юрбою. Нині навчається в цій школі 104 учні.Гаряче аплодували вони виступу свого директора Тетяни Леонідівні Сакун. Вчительський колектив порадував усіх гарними піснями, жартівливими сценками у чудовому виконанні.Не можна було без хвилювання дивитися на те, як зворушливо вітали сивочолих ветеранів педагогічної праці, які стояли біля витоків школи.Є в цій школі добра традиція: щовесни, 1 травня вона гостинно приймає всіх своїх випускників. Не забули їх запросити ще раз відвідати затишний куточок своєї пам’яті, місце, де можна відпочити душею, поринути у світ дитинства, який не підвладний рокам.
Галина МЕЛЬНИК.
|