Пісні нашого народу – найкращі у світі. У них любов і туга, ніжність і сила, печаль і веселі жарти.Не залишаються байдужими до дива народної творчості жителі степової Новопавлівки, бо живуть в ній залюблені в українську пісню люди. Понад 40 років лунає вона з вуст аматорів художньої самодіяльності. Спочатку це була агітбригада, потім фольклорна група, а згодом – вокальна. Нині вокальну групу «Берегиня» Новопавлівського будинку культури добре знають не лише новопавлівці, а й в інших селах, у Баштанці і навіть у Миколаєві. 23 березня, у Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, художньому керівнику групи Олегу Суку вручили посвідчення про присвоєння їй звання «народної». А нещодавно «Берегиня» побувала в гостях у літературно-мистецького клубу «Роксолана», який працює на базі центральної районної бібліотеки.
22 квітня закінчилася найважливіша для лісівників пора – весняна лісокультурна кампанія. Нелегкою видалася 32 лісокультурна весна для директора ДП «Баштанське лісове господарство» Володимира Миколайовича Гайдаша. Але незважаючи на відсутність необхідної техніки та інвентаря у лісництвах, несвоєчасне державне фінансування, несприятливі погодні умови, лісокультурні роботи проведено якісно та в оптимальні терміни. При цьому виконано завдання програм «Ліси України», «Ліси Миколаївщини» та «Ліси Баштанщини».
Завдяки загальним зусиллям та відповідальності лісівників створено 200 га нових лісів, а це на 70 га більше, ніж у минулому році, доповнено 85 га лісових культур та 61 га залишено під природне поновлення. Крім того, в ході весняної посадки лісу відбулося ряд заходів у рамках акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», до участі в яких було залучено учнівську молодь та населення.
За останні роки Баштанка неодноразово займала призові місця у всеукраїнському конкурсі «Населений пункт кращого благоустрою і підтримання громадського порядку». В цьому чимала заслуга і комунального підприємства «Добробут», яке постійно забезпечує чистоту території райцентру.
Жителі Баштанки, мабуть, вже звикли, що візитною карткою будь-якого урочистого заходу, що проводиться в місті, є духовий оркестр районного Будинку культури. Адже, коли звуки мідних труб гордо і піднесено злітають у небо, люди знають: їх запрошують на свято.
Сонячного квітневого ранку біля райвійськкомату незвично людно. На службу в армію відправляють чергову партію призовників. Сьогодні їх найбільше за весь весняний призов – вісім. Непрохані сльози бринять на очах матерів, майбутніх солдат підбадьорюють рідні, друзі.
«Шикуйсь!» – лунає команда провідного спеціаліста райвійськ-комату Михайла Стрєліна й призовники з рюкзаками, валізами вишикувалися у шеренгу.
26 квітня – сумна для України дата. Саме цього дня 25 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС, яка забрала життя сотень людей, наслідки якої ми ще довго будемо відчувати на собі. Щороку баштанці урочисто вшановують загиблих та живих ліквідаторів тієї катастрофи.
Минулого вівторка біля районного краєзнавчого музею поряд із встановленим пам’ятним знаком жертвам Чорнобильської аварії відбувся мітинг-реквієм за участю керівників району й міста, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, старшокласників шкіл міста та гімназії, учнів ПТУ-9, представників трудових колективів підприємств та організацій.
З 11 по 13
квітня у Миколаєві відбулося навчання-тренінг членів Баштанської та
Вознесенської координаційних районних рад з питань протидії туберкульозу та
ВІЛ-інфекції на тему "Розбудова діяльності рад з питань протидії туберкульозу
та ВІЛ-інфекції/СНІДу на засадах міжсекторальної взаємодії” в рамках
американського проекту розвитку ВІЛ/СНІД- сервісу в Україні.